Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2022 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Będzie wiosennie w Radzyniu

Adam Kułak   
piątek, 22 listopada 2019 06:00

OrlętaZa sprawą rozgrywanego awansem meczu Orląt z Hetmanem Zamość w najbliższą sobotę przez dwie godziny na radzyński stadion zawita wiosna.

Rozpocząłem trochę żartobliwie, ale w obecnej sytuacji naszej drużyny pozostaje nadzieja, że korzystne wyniki przyjdą w rundzie wiosennej. Hetman Zamość jest w troszkę lepszej sytuacji od piłkarzy Orląt, troszkę jest adekwatnym określeniem. Po sobotnim pojedynku możemy zrównać się punktami z piłkarzami trenera Jacka Ziarkowskiego i obie drużyny będą w porównywalnym, czyli niewesołym położeniu.

Piłkarze ligowego beniaminka po niezłym początku rundy jesiennej od 7 września nie zaznali radości zwycięstwa. Na osiem meczów wyjazdowych wygrali tylko raz z Wólczanką Wólka Pełkińska. Dwóch byłych zawodników Orląt Kamil Oziemczuk – 7 bramek i Paweł Myśliwiecki -6 bramek stanowią o sile rażenia Zamościan. Oziem złapał cztery żółka więc w Radzyniu nie będzie mógł poprawić zdobyczy bramkowej.  Po trzech remisach z KSZO, Chełmianką i Stalą Kraśnik w 17 kolejce kończącej rundę jesienną drużyna Hetmana przegrała w Lublinie z Motorem 4 : 1. Ostatni pojedynek pomiędzy sobotnimi rywalami w Radzyniu odbył się w sezonie 2007/08, wynik 1 : 1 (dla Orląt bramkę zdobył Marcin Chyła, ech, mieliśmy napastników), Hetman we wspomnianym sezonie po reorganizacji awansował do drugiej ligi, nieco później zawirowania finansowe były powodem wycofania się z rozgrywek. Inauguracyjne spotkanie obecnego sezonu w Zamościu zakończyło się identycznym wynikiem 1 : 1 (bramkę dla Orląt w pierwszej minucie gry zdobył Patryk Szymala).

Mankamentem naszego zespołu jest skuteczność strzelecka. Po wielu wyrównanych pojedynkach piłkarze Rafała Borysiuka pomimo waleczności i zostawienia zdrowia na boisku musieli przełknąć gorycz porażki. Do tego dochodziły nerwy i poczucie krzywdy spowodowane niezrozumiałymi decyzjami arbitrów. Należy mieć nadzieję, że przed pojedynkiem z Hetmanem radzyńscy zawodnicy zresetują przykre wspomnienia i w pierwszym meczu rundy wiosennej pokażą pełnię swoich możliwości.

Wszystkich sympatyków Orląt zapraszamy na stadion w Radzyniu. Ostatnie spotkanie przed zimową przerwą odbędzie się w sobotę 23 listopada, początek godzina 13.oo.

 

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2019-11-22 16:01
Władzo czas na zadaszenie trybuny głównej oraz budowę boiska treningowego o sztucznej nawierzchni!!!
 
 
#2 Orlętapitlit 2019-11-22 17:41
Zlitujcie się, nie zadaszajcie nam trybun! W piękne słoneczne dni, gdy z boiska wieje beznadzieją i nudą, można się chociaż trochę poopalać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.