Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Trzecioligowe ostatki w Radzyniu

Adam Kułak   
piątek, 31 maja 2019 06:00

Orlęta na murawieDo zakończenia sezonu 2018/19 pozostały tylko dwie kolejki.

Radzyńskie Orlęta ze swoimi kibicami pożegnają się w najbliższą sobotę meczem z Sokołem Sieniawa. Obie drużyny grają o ligową pietruszkę, niemniej Orlęta walczą bardzo skutecznie o najwyższą premię w rankingu Pro Junior System. Zobaczymy kto będzie wyżej, Sokół czy Orlęta?

Drużyna z Sieniawy w obecnych rozgrywkach spisuje się przeciętnie. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek (oraz jeden mecz zaległy z Wiślanami) uzbierała 41 punktów i zajmuje ósme miejsce tuż przed Orlętami. Podopieczni trenera Szymona Szydełko są drużyną „własnego boiska”, wiosną u siebie pokonali kilka drużyn z czołówki m.in. Podhale N. T, Motor Lublin, Wisłę Puławy i Hutnika Kraków.  W spotkaniach wyjazdowych sezonu 2018/19 wygrali tylko jeden raz w Sandomierzu. Przerwa zimowa nie wniosła dużych zmian w kadrze drużyny, do klubów z niższych klas odeszło kilku zawodników.  Drużynę wzmocnili m.in.  Kacper Drelich z Avii Świdnik oraz Jakub Kądziołka ze Stali Rzeszów. Zawodnikami, których powinni najbardziej obawiać się radzyńscy piłkarze są strzelec dziewięciu goli Sebastian Brocki oraz zdobywca ośmiu bramek i posiadacz największej ilości żółtych kartek (10) obrońca Patryk Kapuściński.

Zespół Orląt po odpadnięciu z pucharowych zmagań będzie zainteresowany tylko ligowymi rozgrywkami. Jest pewne, że w sobotnim meczu zobaczymy inną drużynę, złożoną z wielu bardzo młodych wychowanków klubu. Nie będą to przejawy świętowania Dnia Dziecka czy odmłodzenia kadry przed kolejnym sezonem, ale konieczność zbierania niezbędnych punktów do klasyfikacji Pro Junior System w której podopieczni trenera Rafała Borysiuka mają szanse na zwycięstwo. Mecz z Hutnikiem pokazał jak ogromnym potencjałem dysponuje radzyński narybek. Zapraszamy kibiców do obserwowania postępów w rozwoju umiejętności piłkarskich wychowanków naszego klubu. Kilku z nich piłkarskiego rzemiosła od wielu lat uczył obecny trener seniorów. Bilans dotychczasowych pojedynków z Sokołem jest niekorzystny dla Orląt; trzy przegrane, dwa remisy i dwa zwycięstwa, bramki 8-8. Jesienią w Sieniawie był remis 1:1.

Mecz Orlęta Radzyń – Sokół Sieniawa rozpocznie się o godzinie 17.oo w sobotę 01 czerwca.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionowystadionowy 2019-05-31 21:27
Czas na inwestycje w boisko treningowe dla klubu Orleta oraz zadaszenie trybuny głównej! Czas leci a stadion niszczeje...
 
 
#2 Rynkowykomentator1233 2019-06-03 12:04
Stan nawierzchni na obecnym targowisku jest tragiczny. Diametralną poprawę zapewni przekształcenie stadionu miejskiego w targowisko miejskie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.