Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 stycznia 2021 imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Orlęta podejmą Czarnych Połaniec

Adam Kułak   
sobota, 18 maja 2019 06:00

Orlęta RadzyńTrzecioligowe rozgrywki powoli zbliżają się do finiszu, pozostały jeszcze cztery kolejki. Przeciwnikiem Orląt Radzyń w 31 serii gry będzie drużyna z Połańca mająca tylko teoretyczne szanse na utrzymanie wśród trzecioligowców.

Zespół Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec po kilku zimowych roszadach w składzie prezentuje bardzo słaby poziom gry. Wiosenny dorobek drużyny to dwa remisy po 0: 0 z Sokołem Sieniawa i Stalą Kraśnik oraz w ostatnich kolejkach wygrane mecze w Wólce Pełkińskiej 1 : 3 i u siebie z Wiślanami Jaśkowice 3 : 2.

Dwa kolejne zwycięstwa Czarnych Połaniec wśród osób związanych z klubem obudziły promyk nadziei na pozostanie w trzeciej lidze. Niezbędnym warunkiem do tego celu jest wygrana w Radzyniu z Orlętami, ale taki scenariusz może okazać się niezwykle trudny do zrealizowania. W planach pokonania radzyńskiej drużyny asami w rękawie trenera Krzysztofa Łętochy mogą okazać się   dwaj wychowankowie Stali Mielec; napastnik Damian Skiba i obrońca Mateusz Załucki, którzy po osiem razy zmuszali bramkarzy przeciwników do kapitulacji. Za nadmiar żółtych kartek nie będzie grał w najbliższym meczu Karol Karólak który w latach 2016-2018 grał w Tomasovii. Do kadry po kontuzji wraca Mateusz Janiec, swego czasu występował w Koronie Kielce, Widzewie Łódź i Siarce Tarnobrzeg. Reprezentantem Czarnych Połaniec jest wychowanek Orląt Łuków Dorian Buczek, razem z Kamilem Hullem wiosną przyszli z Wólczanki Wólka Pełkińska.

Drużyna Orląt Radzyń z powodu występów w Pucharze Polski od miesiąca gra bardzo intensywnie. W ostatnią środę pokonując Bizona Jeleniec zdobyła puchar Okręgu Bialskopodlaskiego. Przeciwnik ligowy odpoczywał tydzień a podopieczni Rafała Borysiuka mają tylko trzy dni na regenerację sił. Jest nadzieja na szybką odbudowę, ponieważ organizmy zawodników przestawiły się na nowy cykl wysiłkowy a ponadto w pucharowym pojedynku odpoczywało kilku podstawowych zawodników i prawdopodobnie trener w sobotnim meczu będzie chciał skorzystać z wychowanków klubu. Ostatnio dwa dobre mecze zaliczył Kacper Lipiński, jego śladem powinni podążać kolejni młodzieżowcy z Radzynia.

Zapraszamy kibiców radzyńskiego zespołu na stadion przy Warszawskiej 77 w sobotę 18 maja godzina 17.oo.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.