Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 grudnia 2022 imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Z Wiślanami Jaśkowice po pierwsze zwycięstwo

Adam Kułak   
sobota, 13 kwietnia 2019 06:00

OrlętaNajtrudniejsze spotkania rundy wiosennej Orlęta mają za sobą.

Teraz przyjdą mecze z rywalami prezentującymi poziom podobny do naszej drużyny. W minioną środę po wyraźnej przewadze w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Wólczanką W.P. Orlęta zdobyły pierwszy punkt. Sobotnie spotkanie z niżej notowanym przeciwnikiem może być okazją na zainkasowanie trzech punktów.

Zespół z Jaśkowic w zimowej przerwie dokonał wielu zmian w kadrze zespołu. Odeszło kilku doświadczonych graczy m.in. Marcin Morawski i Łukasz Popiela. Na ich miejsce zakontraktowano Białorusina Andrija Archipowa, Mateusza Lamparta z Limanovii, Aleksandra Ślęczkę z Górnika Wieliczka i Bartosza Szcząbera z Soły Oświęcim. Po tych zmianach zespół trenera Wojciecha Ankowskiego gra w” kratkę”. W sześciu spotkaniach trzy razy przegrywali, raz zremisowali i dwukrotnie odnieśli zwycięstwo (z KSZO i Wisłą Sandomierz). Drużyna Wiślan zgromadziła 25 punktów i zajmuje 14 miejsce w tabeli, mecze wyjazdowe nie są ich mocną stroną, zwycięstwo odnieśli tylko w Świdniku (1: 2). 

Radzyńska drużyna w dwóch ostatnich spotkaniach zagrała na przyzwoitym poziomie. Mecz w Wólce Pełkińskiej przy lepszej dyspozycji strzeleckiej zawodników Orląt mógł zakończyć się korzystniejszym rezultatem. Okazja do udokumentowania rosnącej formy podopiecznych Rafała Borysiuka nadarza się w najbliższą sobotę. Trener będzie miał większy wybór przy ustalaniu składu na mecz z Wiślanami. Siłę rażenia Orląt wzmocnią pauzujący za kartki w ostatnim spotkaniu Maciej Wojczuk i Damian Gałązka. Drużyna z Jaśkowic gra drugi sezon w trzeciej lidze. Dotychczasowe kontakty Orląt i Wiślan kończyły się remisowo. W sezonie 2017/18 dwukrotnie był wynik 0: 0. Jesienią, mecz w Skawinie (drużyna Wiślan gra w Skawinie) po bramkach (dla Orląt: Patryk Szymala -70'-karny i samobójczy gol Konrada Kuliszewskiego - 76'), (dla Wiślan: Krzysztof Szewczyk -45'-karny, Jakub Ochman- 52') zakończył się wynikiem 2: 2.  Środek tabeli ligowej jest bardzo spłaszczony.  Drużyny z miejsc 9(Orlęta)-14(Wiślanie) dzieli różnica trzech punktów. Jak widzimy każda zdobycz punktowa w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami może okazać się po zakończeniu sezonu bardzo ważna.

Sympatyków Orląt Radzyń zapraszamy na stadion przy ulicy Warszawskiej 77 w sobotę 13 kwietnia godzina 13.oo.

Planujemy relację tekstową na stronie Orląt w zakładce „relacje na żywo”.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2019-04-13 07:44
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#2 !OstryZenek 2019-04-13 12:06
Chcemy zaorania stadionu miejskiego i postawienia tam budek z zapiekankami.
 
 
#3 OstryZenekmonster 2019-04-13 12:47
Chyba czas wybrać się do lekarza psychiatry... Radzyń zasługuje na ładny obiekt i boisko!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.