Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Z Wiślanami Jaśkowice po pierwsze zwycięstwo

Adam Kułak   
sobota, 13 kwietnia 2019 07:00

OrlętaNajtrudniejsze spotkania rundy wiosennej Orlęta mają za sobą.

Teraz przyjdą mecze z rywalami prezentującymi poziom podobny do naszej drużyny. W minioną środę po wyraźnej przewadze w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Wólczanką W.P. Orlęta zdobyły pierwszy punkt. Sobotnie spotkanie z niżej notowanym przeciwnikiem może być okazją na zainkasowanie trzech punktów.

Zespół z Jaśkowic w zimowej przerwie dokonał wielu zmian w kadrze zespołu. Odeszło kilku doświadczonych graczy m.in. Marcin Morawski i Łukasz Popiela. Na ich miejsce zakontraktowano Białorusina Andrija Archipowa, Mateusza Lamparta z Limanovii, Aleksandra Ślęczkę z Górnika Wieliczka i Bartosza Szcząbera z Soły Oświęcim. Po tych zmianach zespół trenera Wojciecha Ankowskiego gra w” kratkę”. W sześciu spotkaniach trzy razy przegrywali, raz zremisowali i dwukrotnie odnieśli zwycięstwo (z KSZO i Wisłą Sandomierz). Drużyna Wiślan zgromadziła 25 punktów i zajmuje 14 miejsce w tabeli, mecze wyjazdowe nie są ich mocną stroną, zwycięstwo odnieśli tylko w Świdniku (1: 2). 

Radzyńska drużyna w dwóch ostatnich spotkaniach zagrała na przyzwoitym poziomie. Mecz w Wólce Pełkińskiej przy lepszej dyspozycji strzeleckiej zawodników Orląt mógł zakończyć się korzystniejszym rezultatem. Okazja do udokumentowania rosnącej formy podopiecznych Rafała Borysiuka nadarza się w najbliższą sobotę. Trener będzie miał większy wybór przy ustalaniu składu na mecz z Wiślanami. Siłę rażenia Orląt wzmocnią pauzujący za kartki w ostatnim spotkaniu Maciej Wojczuk i Damian Gałązka. Drużyna z Jaśkowic gra drugi sezon w trzeciej lidze. Dotychczasowe kontakty Orląt i Wiślan kończyły się remisowo. W sezonie 2017/18 dwukrotnie był wynik 0: 0. Jesienią, mecz w Skawinie (drużyna Wiślan gra w Skawinie) po bramkach (dla Orląt: Patryk Szymala -70'-karny i samobójczy gol Konrada Kuliszewskiego - 76'), (dla Wiślan: Krzysztof Szewczyk -45'-karny, Jakub Ochman- 52') zakończył się wynikiem 2: 2.  Środek tabeli ligowej jest bardzo spłaszczony.  Drużyny z miejsc 9(Orlęta)-14(Wiślanie) dzieli różnica trzech punktów. Jak widzimy każda zdobycz punktowa w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami może okazać się po zakończeniu sezonu bardzo ważna.

Sympatyków Orląt Radzyń zapraszamy na stadion przy ulicy Warszawskiej 77 w sobotę 13 kwietnia godzina 13.oo.

Planujemy relację tekstową na stronie Orląt w zakładce „relacje na żywo”.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2019-04-13 08:44
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#2 !OstryZenek 2019-04-13 13:06
Chcemy zaorania stadionu miejskiego i postawienia tam budek z zapiekankami.
 
 
#3 OstryZenekmonster 2019-04-13 13:47
Chyba czas wybrać się do lekarza psychiatry... Radzyń zasługuje na ładny obiekt i boisko!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Wiertarka stoÅowa
Wiertarka stołowa
wtorek, 02 lipca 2024
PÅytki chodnikowe, betonowe opory
Płytki chodnikowe, betonowe opory
czwartek, 04 lipca 2024
noimage
Śpiew na ślubie
niedziela, 07 lipca 2024