Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 grudnia 2022 imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Faworyt i lider przyjeżdża do Radzynia

Adam Kułak   
sobota, 23 marca 2019 12:54

OrlętaPierwszy wiosenny mecz na własnym boisku Orlęta będą rozgrywać ze Stalą Rzeszów dla której głównym celem jest gra w drugiej lidze. Oprócz aktualnego lidera, sprawa awansu będzie rozstrzygana między Motorem Lublin, Podhalem N.T, Hutnikiem Kraków i być może Wisłą Puławy.

Rzeszowski zespół w zimowej przerwie wzmocnił swój potencjał w ataku. Doświadczonego (rocznik1986) napastnika Tomasza Płonkę będzie wspierał o dwa lata młodszy, pozyskany z Podbeskidzia Bielsko Biała Grzegorz Goncerz, który w sezonie 2014/15 grał w GKS Katowice i zdobył tytuł króla strzelców pierwszej ligi. Do Sławomira Szeligi i Wojciecha Reimana doszli ofensywni pomocnicy Piotr Głowacki ze Stomilu Olsztyn, Michał Nawrot z Podhala N.T., Adam Nowak ze Stali Kraśnik oraz Mateusz Olejarka z młodzieżowców Legii Warszawa.

Drużynę uzupełniono również kilkoma obrońcami m.in. Błażejem Cyfertem z Podhala i Szymonem Kobusińskim z Garbarni Kraków. Do rywalizacji z bramkarzem Leonidem Otczenaszenko sprowadzono Dominika Kalinowskiego ze Znicza Pruszków. Rzeszowianie nie przyjmują innej opcji oprócz awansu i jak powiedział dyrektor sportowy Michał Wlaźlik „mamy po dwóch wysokiej klasy zawodników na każdą pozycję, tylko nie przesolić tej zupy”. Zapewne by spełnić wymagania dyrektora o menu zawodników będzie decydował zatrudniony dietetyk Patryk Musiołek. Biorąc pod uwagę dwa wygrane wiosenne mecze ligowe z Wólczanką i Wiślanami, zespół trenera Janusza Niedźwiedzia konsekwentnie realizuje nakreślony plan. Czy radzyńskie Orlęta potrafią utrudnić zamiary drużyny ze stolicy Podkarpacia przekonamy się już w sobotę.

Radzyńska drużyna po dwóch porażkach również w trzeciej kolejce nie będzie miała łatwego zadania. Nawiązanie równorzędnej walki z silnym rywalem będzie dość trudne. Po pierwszym słabym występie na Arenie Lublin w pojedynku z KSZO było dużo lepiej. Mankamentem zespołu Rafała Borysiuka w obydwu spotkaniach była nerwowość i szkolne błędy, które przeciwnicy skwapliwie wykorzystywali. W najbliższym czasie do formacji obrony wróci po kontuzji Adrian Zarzecki. Jest nadzieja, że radzyński zespół wzmocniony w okresie zimowym Damianem Gałązką, Dominikiem Barciakiem i Tomaszem Zarębą do kolejnych spotkań przystąpi jako zgrany monolit i jeszcze pokaże „lwi pazur”. Ciekawostką jest fakt zgłoszenia przez Orlęta do rozgrywek trzecioligowych sześciu zawodników z rocznika 2002.

Zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w sobotę 23 marca 2019 roku g. 15.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadion Miejskistadionowy 2019-03-23 14:24
Panie Burmistrzu prosimy o podjęcie tematu modernizacji naszego stadionu. Gmina Czemierniki uzyskała dotacje na nowy obiekt więc dlaczego Radzyń ma być gorszy?
Radzyń zasługuje na zadaszoną trybune jak i boisko do treningu o sztucznej nawierzchni. Czas na spełnienie obietnicy kibicom!
 
 
#2 brawo działaczemelasa 2019-03-24 08:53
abstra(...)ąc od wyniku to brawa należą się działaczom Orląt, którzy wreszcie zrozumieli czego oczekują kibice, piwo, kiełbaska, animacje dla dzieci a do tego ładna pogoda sprawiły, że nawet wynik dało się przełknąć bo czas spędzony na stadionie upłynął całkiem przyjemnie - oby tak dalej!
 
 
#3 do melasakamasutrax 2019-03-24 10:07
To prawda. Bardzo miło że strony klubu że pomyśleli o kibicach. Teraz pora na miasto żeby pomyślalo o stadionie i boisku.
 
 
#4 PytankoAndrzej K. 2019-03-24 22:58
Zastanawiam się ,po co kibicom treningowe boisko ze sztuczną nawierzchnią?
Piłkarzom tak...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.