Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2022 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

W środę Orlęta grają z Wólczanką

Adam Kułak   
wtorek, 24 kwietnia 2018 17:25

Zawodnicy na murawieRozgrywki trzeciej ligi nabierają tempa. Zaległe mecze, puchary i spotkania ligowe powodują konieczność grania dwa razy w tygodniu. W najbliższą środę do Radzynia przyjeżdża czołowy zespół trzeciej ligi Wólczanka Wólka Pełkińska.

Kolejny przeciwnik naszej drużyny po spadku z trzeciej ligi potrzebował tylko jednego sezonu na powrót do tej klasy rozgrywkowej. W przerwie zimowej zespół trenera Grzegorza Sitka nie przeprowadził zmian w składzie. Niewątpliwym atutem Wólczanki jest stabilizacja i zgranie drużyny.

W każdym meczu trener opiera skład na ośmiu podstawowych zawodnikach, do nich desygnuje trzech będących w najwyższej formie. Zespół z Wólki Pełkińskiej jest pozytywnym zaskoczeniem rozgrywek, przez pewien czas był liderem. Po czterech kolejnych zwycięstwach w rundzie wiosennej przyszły dwie porażki i remis, co spowodowało spadek na czwarte miejsce. Drużyna Wólczanki uzbierała 45 punktów i traci tylko jedno oczko do trzech wyprzedzających ją zespołów. Najlepszym strzelcem z sześcioma golami jest Krzysztof Pietluch, pięć bramek ma na koncie Marek Gwóźdź.

Po znaczących zimowych roszadach w składzie, zespołowi Damiana Panka brakowało zgrania, było dużo chaosu i braku zrozumienia. Pomimo to radzyńska drużyna od początku rundy wiosennej przegrała tylko jedno spotkanie. W wygranym meczu z Chełmianką nastąpiła wyraźna poprawa jakości gry naszego zespołu. Jeżeli zawodnicy Orląt utrzymają poziom prezentowany w sobotę to wynik pojedynku z czołową drużyną ligi Wólczanką Wólka Pełkińska powinien zadowolić kibiców radzyńskiej jedenastki. Jesienią na boisku przeciwnika Orlęta przegrały 1:0.

Ludowy Klub Sportowy Wólczanka Wólka Pełkińska założono w 1964 roku, barwy czarno czerwone. Funkcję Prezesa Zarządu Klubu pełni Stanisław Olejarka, trenerem trzecioligowej drużyny od 2016 roku jest Grzegorz Sitek.

Sympatyków radzyńskiej drużyny zapraszamy na stadion przy ulicy Warszawskiej 77 w środę 25 kwietnia 2018 roku, godzina 16.00.

 

Komentarze  

 
#1 Stadion MiejskiTrybun 2018-04-27 17:47
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim! (Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.