Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2022 imieniny: Klara, Roman, Romuald
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Trudny rywal

Adam Kułak   
sobota, 14 kwietnia 2018 10:44

Orlęta RadzyńCzwarty mecz wiosennej rundy Orlęta Radzyń rozegrają na swoim terenie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Wisła Sandomierz.

Zarząd sandomierskiego klubu w przerwie zimowej dokonał kilku zmian w kadrze pierwszego zespołu. Wypożyczono do okolicznych klubów Patryka Tura, Huberta Siepierskiego, Mateusza Michalskiego i pozyskanego z Podlasia Biała Podlaska Arkadiusza Drapsę. W związku z niewielką ilością zdobywanych goli poszukiwano zawodników do wzmocnienia siły ataku.

Do zespołu trafiło dwóch napastników, przymierzany w radzyńskich Orlętach Patryk Róg z Izolatora Boguchwała oraz Piotr Poński z Korony Kielce. Pozyskano również ofensywnego pomocnika z Bruk Betu Termalika Nieciecza Krzysztofa Miroszkę. W drużynie trenera Wesołowskiego jest kilku zawodników mających za sobą występy w wyższych klasach rozgrywkowych, m.in. bramkarz Stanisław Wierzgacz, obrońca Daniel Beszczyński, pomocnicy Jarosław Piątkowski i Andrij Nykanowycz. Najlepszym snajperem Wisły- 5 goli jest grający swego czasu w Stalowej Woli Damian Juda. W październiku 2017 roku zmieniono trenera. Byłego napastnika Orląt Radzyń Jarosława Pacholarza zastąpił Grzegorz Wesołowski. Wiosną drużyna sandomierska spotykała się z górną półką tabeli : u siebie przegrała ze Stalą Rzeszów 1: 2 i Wólczanką Wólka Pełkińska 0 : 1 a w Chełmie po remisie 1 : 1 zdobyła jeden punkt. Jesienią zespół Damiana Panka w Sandomierzu osiągnął wynik remisowy 1 : 1, bramki : dla Orląt Krystian Puton 80', dla Wisły Andrij Nykanowycz 31'.

Radzyński zespół po nieciekawych wiosennych sparringach w meczach ligowych i pucharowych nie doznał porażki. Ostatni mecz w Terespolu Orlęta wygrały 1 : 4. Zajmujący trzynaste miejsce w lidze sobotni przeciwnik będzie bardzo trudnym rywalem. Patrząc na kadrę zespołu z Sandomierza, należy spodziewać się bardzo ciężkiej przeprawy Orląt przez Wisłę. Uraz Maksymiliana Brzosko wyklucza zawodnika z najbliższych spotkań, niewiadomą jest udział Jakuba Kaganka.

Sandomierski Klub Sportowy Wisła Sandomierz powstał w 1925 roku, barwy niebiesko- biało-czerwone. Prezesem Zarządu jest Sebastian Wieczorek, funkcję trenera pierwszego zespołu pełni Grzegorz Wesołowski.

Wszystkich sympatyków radzyńskiej drużyny zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w sobotę 14 kwietnia 2018 roku godzina 15.00.

 

Komentarze  

 
#1 Stadion MiejskiTrybun 2018-04-14 16:27
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim! (Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią)
 
 
#2 nie chcemyOstryZenek 2018-04-15 06:47
I tak do porzygu.
 
 
#3 odpP.K. 2018-04-15 07:35
oczywiście, że chcemy! nie chcemy za to kolejnych skwerów z kamieniami i krzyżami
 
 
#4 chcemyswingo 2018-04-15 09:10
A my chcemy chcieć :) a nie chcemy nie chcieć. Kilku fachowców i krzykaczy się zebrało i tak w kółko to samo. Naprawdę sądzicie, że ktoś was słucha i bierze to pod uwagę :).
 
 
#5 dajcie spokojOstryZenek 2018-04-15 09:53
Rozumiem, ze jestes ogolonym na lyso czlowiekiem chodzacym na mecze, masz 20-25 lat, cwiczysz w parku sztuki walki a wieczorami chodzisz po bulwarach i lubisz komus dac w ryj za nic. Kochasz swoj klub i swoich kolegow i chcesz nowego stadionu bo to cale twoje zycie. Jednak sa inni ludzie, ktorzy pragna z tego miasta zrobic miasto z ktorego nie beda wyjezdzac ludzie a w nim zostawac. A do tego potrzebne sa inwestycje w zaklady pracy, mieszkania a nie ten wasz podgrzewany stadon z pieknymi trybunami wazny dla kilku lub kilkunastu mieszkancow.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.