Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Kto w drugim półfinale?

Zbigniew Smółko   
sobota, 05 lipca 2014 09:23

Francuzi bronili się przed Niemcami dłużej niż w 1940, cały kwadrans niemalże, ale i tak w końcu ulegli. Kolumbia pozostawiła po sobie dobre wrażenie, ale to David Luiz i spółka przepchali się łokciami do półfinału.

Dzisiaj też będzie się działo. Zawodząca Argentyna zagra z niezwykle groźną Belgią. Czy znowu Messi wygra sam? Podobno w wygranej ze stanami palce maczał papież Franciszek. Cały świat (oprócz Holandii…) będzie ściskał kciuki za maleńką Kostarykę, ale eksperci zbyt wielkich szans jej nie dają.

Doradzać nam dziś będą dwaj piłkarze Orląt.

Marek Leszkiewicz to – przynajmniej dla mnie – jedna z ikon klubu. Czy dobrze, czy słabo, na „Lesia” zawsze można liczyć. Gdyby ktoś mi trzy lata temu powiedział, że od Marka będzie się zaczynało ustalanie składu – nie uwierzyłbym. A boczny obrońca zagrał na nosie wszystkim, co go chcieli skreślić. Rozegrał znakomity sezon, imponował solidnością, profesjonalizmem, przygotowaniem do każdego meczu. Świetny facet.

Skrzydłowego – podobnie jak na boisku - zaasekuruje stoper Robert Kazubski. „Kazek” to podpora defensywy a jego wycieczki na pole karne przeciwników często kończą się golami. Czuje to. Swoje umiejętności i wiedzę (lada chwila będzie magister!) z sukcesami przekazuje drużynie orlików. Świetnie mu idzie. To, czy i kiedy Polacy doczekają się dobrej reprezentacji, nie zależy wcale od Bońka. Zależy właśnie od takich facetów jak Robert.

Typujemy

Robert KazubskiRobert Kazubski:

Argentyna – Belgia 0:1

Według ekspertów Belgia jest czarnym koniem mundialu. Drużynę tworzą młodzi i głodni sukcesu na arenie międzynarodowej zawodnicy. Argentyna nie jest zespołem tworzącym jedną drużynę. Już faza grupowa pokazała, że nie ma faworytów ani outsiderów tego turnieju. Obie ekipy mają za sobą ciężkie mecze 1/8 ale liczę na ,,czerwone diabły”.

Holandia – Kostaryka 2:0

Holendrzy wykazują się dobrym przygotowaniem do turnieju, bowiem już w pierwszym meczu pokonali aktualnych mistrzów świata Hiszpanów. Holandia prezentuje bardzo ofensywny styl grania, nawet mimo straty gola potrafią dogonić rywali a później dobić. Mają w swoim zespole świetnych zawodników grających w najlepszych klubach europejskich. Podobną passe mieli 4 lata temu podczas mundialu w RPA, ale ostatecznie polegli. Jeszcze nigdy nie wygrali mundialu, teraz jest odpowiedni moment. Od początku mundialu kibicuje Holandii oraz Francji.

Marek LeszkiewiczMarek Leszkiewicz:

Argentyna - Belgia

Stawiam  remis po 90 minutach i zwycięstwo Belgów w rzutach karnych. Argentyna bije Belgów doświadczeniem, ale młodość i potencjał piłkarski, jaki stworzył się w drużynie Marca Wilmotsa może zaskoczyć Messiego i spółkę...
Holandia-Kostaryka

Typuję pewne zwycięstwo pomarańczowych. Guus Hiddink  nie pozostawi złudzeń, co do tego, kto jest drużyną praktycznie kompletną..

Pogadajmy o piłce

Co Was w tym Mundialu zaskoczyło na plus a co na minus?

Lesio:

Nie trzeba fachowca żeby zobaczyć, że takie ekipy jak Kostaryka, Kolumbia, Chile czy nawet Ghana zaskoczyły mega pozytywnie. Wielkim plusem tego mundialu jest również dramaturgia i spora ilość goli w meczach. Dawno nie mieliśmy tak ciekawego turnieju. Minusy mundialu? My, jako Polacy nie uczestniczymy w tych mistrzostwach, więc chyba małym nietaktem byłoby wytykanie błędów. Oglądajmy i uczmy się od najlepszych :) 

Kazek: Na pewno dużym zaskoczeniem na plus jest ilość strzelanych goli podczas meczy w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami. Strzelane gole tylko uatrakcyjniają piękno futbolu. 

Minusem jest brak naszej reprezentacji…

Czy piłkarz ogląda mecze inaczej niż kibic? Nie ma gdzieś tego momentu, że mówisz: Cholera, mecz, trening, zgrupowanie, jeszcze w telewizji... Mam dość, idę na spacer?
Lesio:

Iść na spacer w czasie meczu? Nie mas szans! Futbol to można powiedzieć paliwo, które napędza mnie codziennie :)  W takich krajach jak Holandia, Hiszpania czy Anglia  piłka jest jak religia. Może i nasze społeczeństwo zaszczepi kiedyś w sobie sport, jako styl życia... 

Kazek: Akurat fazę grupową oglądałem wyrywkowo ze względu na przygotowywanie się do egzaminów, a także końcowy etap pisania pracy magisterskiej. Mimo obowiązków zarówno zawodowych bądź innych spraw, każdy miłośnik piłki nożnej systematycznie interesuje się wydarzeniami w Brazylii. Myślę, że jest różnica w oglądaniu między kibicem, piłkarzem i trenerem. Kibic z reguły oczekuje goli i pięknych widowiskowych akcji indywidualnych każdego piłkarza. Zawodnik i trener mają inne spojrzenie zarówno na sam mecz jak i również akcje poszczególnych zawodników. Nawet przy bezbramkowym wyniku, mecz obfituje w wiele ciekawych boiskowych zdarzeń.

Grałeś kiedyś z gościem, którego autentycznie nie lubiłeś? Nie chodzi o nazwiska, ale co najbardziej Cię wkurza u kolegów z szatni?

Lesio: Myślę, że nikogo takiego nie było. A jeśli nawet czasem zdarzają się jakieś „spiny” to i tak pozostanie tajemnicą szatni. 

Kazek: Wszystkich należy szanować, ale nie wszystkich trzeba lubić.  Jeżeli bym powiedział, co mi nie pasuje to zapewne życia w drużynie bym nie miał :). A tak całkiem serio, to jest tajemnica szatni, która jasno precyzuje, że nie należy poza jej mury przenosić ważnych rzeczy, które mogłyby zaszkodzić drużynie.  

Przed meczem Szwajcaria - Argentyna...

 

Komentarze  

 
#1 RE: Kto w drugim półfinale?Admin iledzisiaj.pl 2014-07-06 08:18
Wygrywa sylwia123. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Szczeniaki Cocker Spaniel
Szczeniaki Cocker Spaniel
sobota, 23 marca 2024
Dywan shaggy 180x270
Dywan shaggy 180x270
czwartek, 21 marca 2024
noimage
Opony.
sobota, 23 marca 2024