Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Kamil Samólnik Mistrzem Polski. Alicja Szewczak trzecia w Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo

MULKS Technik - Orion   
środa, 24 kwietnia 2013 06:31

Kamil Samólnik Mistrzem Polski. Alicja Szewczyk trzecia w Mistrzostwach Polski Młodzików w JudoŚwietnie walczyli Judocy MULKS Technik – Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bochni w dniach 20-21 kwietnia 2013 r. W turnieju, w którym startowali wszyscy najlepsi młodzi judocy z całej Polski (492 uczestników) wzięła udział ekipa z Radzynia. 

Bohaterami naszej ekipy byli Kamil Samólnik zdobywca złotego medalu w wadze 42 kg i Alicja Szewczak zdobywczyni brązowego medalu w wadze 57 kg.

Znakomicie zaprezentował się zwłaszcza Kamil Samólnik, który w wadze 42 kg po czterech pewnie wygranych walkach, również w finale, po rzucie, zakończył walkę skuteczną dźwignią. Do złotego medalu decyzją trenerów dodał również tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski. To wielkie wyróżnienie i nagroda za systematyczny trening i wykonaną pracę.

- Po cichu widziałem go w gronie kandydatów do medalu. Kamil był srebrnym medalistą w ubiegłorocznych Mistrzostw Polski z Krakowa z niższej wagi, w tym roku wygrywał wszystkie walki w 4 turniejach - ale w sportach walki o sukcesie lub porażce decyduje ułamek sekundy, chwila nieuwagi, jeden błąd może przekreślić szanse na końcowy sukces - mówi trener Waldemar Podsiadły.

Przed wyjazdem na mistrzostwa, prezes klubu Zdzisław Janus mówił, że marzą mu się dwa medale: 1 Kamila i 1 Alicji i te marzenia się spełniły.

Alicja Szewczak walczyła skutecznie, z wielką determinacją i po 5 wygranych walkach i jednej porażce zdobyła brązowy medal. Warto powiedzieć, że Alicja otarła się o złoty medal, jedyną porażkę poniosła po błędzie w walce z późniejszą mistrzynią Polski, w której miała inicjatywę i niewiele brakowało, aby zwyciężyła. Dramatyczna była jej walka o brązowy medal, gdzie spotkała się z faworytką tej wagi (która niespodziewanie przegrała walkę w półfinale). Alicja ciągle starała się wyprzedzać swoją przeciwniczkę i aktywnie walczyła w parterze. Jednak w regulaminowym czasie żadna z zawodniczek nie zdobyła punktów (sędziowie popełnili błąd przy akcji Alicji i przerwali skuteczną dzwignię) i nastąpiła dogrywka, w której Alicja założyła skuteczne duszenie i pokonała swoją przeciwniczkę przez ippon (coś w rodzaju bokserskiego nokautu).

Z pozostałych Radzyniaków dobrze spisali się Kamil Rożen (9 miejsce) w wadze 38 kg i Natalia Sielezińska (9 miejsce) w 57 kg. Wygrane walki zanotowali również Jędrzej Dudek w wadze 50 kg, Kamil Pachała w kat. 55 kg oraz Wiktor Miszczuk, który po pierwszej zwycięskiej walce i prowadzeniu w drugiej - w wyniku błędu w parterze - musiał uznać wyższość przeciwnika i odpadł z dalszych walk.

W mistrzostwach wzięli udział jeszcze Paweł Kowalczyk, Kacper Hołownia, Adrian Mackiewicz oraz młodziczka Maja Karolak, wszyscy oni będą mogli jeszcze startować w Mistrzostwach Polski za rok, gdyż są młodszym rocznikiem młodzika.

DSC_1131DSC_1134DSC_1135DSC_1141DSC_1149DSC_1150DSC_1154DSC_1157DSC_1176DSC_1177DSC_1179DSC_1190DSC_1194DSC_1202DSC_1221DSC_1229