Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie walki radzyńskich judoków w roku 2019.

Waldemar Podsiadły   
wtorek, 17 grudnia 2019 07:00

Zawodnicy na podiumDo Chełma, na ostatnie w tym roku zawody i walki treningowe, udała się ekipa Radzyńskich judoków. Najmłodsi startowali w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym a kadra sekcji i jednocześnie niedawni zdobywcy brązowego Medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików – Franek Gepner, Andrzej Kowalik, Janek Zajko i Michał Obrębski wzięli udział w walkach treningowych tzw. Campie, z udziałem najlepszych zawodników naszego województwa.

W chełmskiej hali sportowej MOSiR odbył się tradycyjny już Turniej Mikołajkowy w kategorii dzieci roczników 2006 i mł. W zawodach oprócz klubów z województwa lubelskiego oraz z Radomia i Mińska Mazowieckiego wystartowały także ekipy z Ukrainy, w tym kluby ze Lwowa, Lubomla, Łucka i Kowla i z Białorusi. Ekipę MULKS Technik-Orion przetrzebiły choroby i kontuzje i dlatego w zawodach wystartował jedynie Maciek Mazurek, który walczył w wadze 42 kg w najstarszej grupie wiekowej.

Maciek spisał się całkiem dobrze zdobywając srebrny medal i czekoladowego Mikołaja. Nasz jedyny reprezentant startował po dłuższej przerwie, ale poradził sobie zupełnie dobrze. Najpierw walczył w grupie, m.in. z dwoma rywalami z Ukrainy (z jednym wygrał z drugim w dogrywce przegrał). Rywalizację w grupie zakończył na drugim miejscu i to dało awans do półfinału, gdzie stoczył walkę ze zwycięzcą grupy drugiej - zawodnikiem ze Lwowa. Maciek wygrał przed czasem 

i wszedł do finału, a tam czekał na niego zwycięzca drugiego półfinału, którym okazał się jego rywal z grupy, zawodnik z Lubomla na Ukrainie. Walka finałowa była bardzo wyrównana, w normalnym wymiarze czasu (3 min. czystej walki) zakończyła się remisem, dlatego sędzia zarządził dogrywkę na zasadzie Złotego Punktu (Golden Score). Jednak po kolejnych 6 minutach wyczerpującej walki, również bez rozstrzygającej techniki, sędziowie zadecydowali, w trosce o wyczerpanych fizycznie młodych zawodników, o wskazaniu zwycięscy. Tym sposobem zwycięzcą został Tymur Mokhniuk z Lubomla a Maciek zajął drugie miejsce.

Randorii – walki treningowe – najlepszych zawodników Lubelszczyzny (od juniorów do młodzików).

Po zakończeniu zawodów do walk treningowych przystąpili najlepsi aktualnie zawodnicy sekcji judo z Lubelszczyzny, w tym kadra wojewódzka. W tym gronie znaleźli się Radzynianie niedawni zdobywcy brązowego Medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików – Franek Gepner, Andrzej Kowalik, Janek Zajko i Michał Obrębski. Nasi zawodnicy stoczyli po 10 walk (najpierw w parterze później w stójce). Ten rodzaj treningu jest niezbędny dla osiągnięcia wysokiego poziomu technicznego i skuteczności w technicznym i taktycznym rozwiązywaniu walki podczas zawodów. Dlatego wyjazd do Chełma należy uznać za bardzo pożyteczny.

Tym wyjazdem do Chełma Radzyńscy Judocy zakończyli starty w 2019 roku, który okazał się bardzo udany, chociaż do pełni szczęścia zabrakło indywidualnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików, podczas których Franek Gepner i Andrzej Kowalik zajęli wysokie 5 miejsca i byli bardzo blisko podium.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wynajmę mieszkanie w Warszawie.
piątek, 12 lipca 2024
noimage
Altanka
wtorek, 02 lipca 2024