Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Udane Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo. Andrzej Kowalik i Franek Gepner bardzo blisko medali

Michał Maliszewski   
czwartek, 31 października 2019 06:00

Zawodnicy z RadzyniaBardzo udany start w Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdrój zapisali Judocy MULKS Technik – Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim.

W dniach 19-20 października 2019 r. w Mistrzostwach Polski Młodzików w judo walczyło ponad 440 zawodników z ponad 60 klubów z całej Polski. Do Jastrzębia Z. udała się ekipa 4 judoków z Radzynia i zaprezentowała się b. dobrze.

Świetnie zaprezentowali się zwłaszcza zdobywcy piątych miejsc: Franek Gepner w wadze 42 kg i Andrzej Kowalik w wadze 50 kg. Również Michał Obrębski (w bardzo licznie obsadzone wadze 60 kg – 56 zawodników) i Janek Zajko stoczyli dobre pojedynki.

Pierwszy do walk przestąpił Michał Obrębski w wadze do 60 kg i swoja pierwszą walkę zakończył skutecznym duszeniem, jednak następny przeciwnik okazał się mocniejszy i Michał zszedł z maty pokonany.

Równocześnie rozpoczęły się walki w kat. 50 kg. gdzie do boju ruszył Andrzej Kowalik. Andrzej spisywał się świetnie i w pokonanym polu pozostawiał kolejnych rywali aż do półfinału pozostając niepokonanym. W półfinałowym bardzo po bardzo wyrównanym pojedynku (Andrzej prowadził przez waza-ari) uległ rywalowi z klubu Czarni Bytom – późniejszemu zdobywcy złotego medalu Kamilowi Michnie. Niestety również w walce o brązowy medal Andrzej po udanym ataku ocenionym na waza-ari popełnił błąd w parterze i przeciwnik „wyciągnął” mu dźwignię. Bliski zdobycia medalu brązowego był Franek Gepner. Po wygraniu walk eliminacjach uległ w ćwierćfinale rywalowi ze Śląska, następnie po wygraniu repasaży stanął do walki o brązowy medal. Niestety nie dał rady swojemu przeciwnikowi z Krosna i zakończył rywalizację na 5 miejscu (w judo są dwa 3 i dwa 5 miejsca).

Przed mistrzostwami trener Waldemar Podsiadły z udanych pojedynków i dwóch 5 miejsc byłby usatysfakcjonowany, tym bardziej, że wszyscy zawodnicy radzyńskiego MULKS „Technik-Orion” są rocznikiem młodszym i jeszcze za rok będą mogli walczyć
w Mistrzostwach Polski Młodzików, Jednak po zawodach pozostał niedosyt, gdyż medale były bardzo blisko.

Cieszy jednak dobra postawa 2 punktowane miejsca, najlepsze z klubów z Lubelszczyzny
i wyprzedzenie w punktacji wiele renomowanych klubów z dużych ośrodków. To wszystko daje pozytywny impuls do dalszej pracy z tymi zawodnikami, aby za rok można cieszyć się z medali dla judoków z Radzynia.

191030-judo-1191030-judo-2191030-judo-3191030-judo-4191030-judo-5191030-judo-6191030-judo-7

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.