Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Kamil Samólnik wicemistrzem Polski młodzików w judo

Waldemar Podsiadły   
piątek, 27 kwietnia 2012 12:13

Kamil Samólnik na podiumW dniach 21-22.04.2012 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo.

W zawodach udział wzięło 538 zawodników i zawodniczek. Województwo Lubelskie reprezentowało m.in. 9 judoków z klubu MULKS "Technik-Orion" działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Kamil Samólnik, który wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w wadze 38 kg, w której startowało aż 48 uczestników. Osiągnięcie Kamila jest największym dotychczasowym sukcesem sekcji judo z Radzynia Podlaskiego funkcjonującej od stycznia 2008 r. (przypomnijmy, że poprzednio Marcin Skarżycki 19.11.2011 r. zajął III miejsce w Pucharze Polski rozgrywającym się w Bytomiu).

Z pozostałych reprezentantów Technika w pierwszej dziesiątce znaleźli się Emilia Samólnik, Marcin Skarżycki, Kamil Pachała – VII miejsca, natomiast Alicja Szewczak i Jędrzej Dudek znaleźli się na IX miejscach. W klasyfikacji generalnej klub „Technik – Orion" zajął drużynowo 13 miejsce wśród 80 klubów biorących udział w mistrzostwach.