Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Dariusz Kowaluk mistrzem olimpijskim!

Mariusz Szczygieł
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 06:00

Dariusz Kowaluk z medalemPochodzący z Komarówki Podlaskiej Dariusz Kowaluk został w sobotę mistrzem olimpijskim w biegu 4x400 metrów.

Wprawdzie nie startował w finałowym biegu, ale jego czwórka mieszana została bohaterem piątkowego półfinału. Wspólnie z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan i Kajetanem Duszyńskim pobili rekord Europy (3:10.44) i zakwalifikowali polski zespół do biegu finałowego. W fianale polska czwórka pokonała inne zespoły i zdobyła złoty medal.

To pierwsze zwycięstwo Polaków w biegach na Igrzyskach Olimpijskich od 41 lat. Gratulujemy!