Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 20.-23.06.2019, 20.06.2019
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Przystanek Niepodległość

Michał Maliszewski   
środa, 14 listopada 2018 08:00

Medale10 listopada 2018 roku na krytej pływalni Aqua - Miś w Radzyniu Podlaskim odbyły się „IX Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radzyńskiego”.

Zawody zostały włączone do cyklu imprez PRZYSTANEK NIEPODLEGŁOŚĆ organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

Współorganizatorami byli:

  • Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,
  • MOSiR w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Radzyński Pan Jan Gil oraz Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Technik – Orion”          przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim Pan Mariusz Antol.

Na zawody zaproszenia otrzymali: przedstawiciele władz powiatu, władz miasta, dyrektorzy szkół i sponsorzy.  

Do zawodów zgłosiło się 109 zawodników z 8 klubów z terenu województwa lubelskiego, roczniki 2003 – 2009 i młodsi:

Aqua Ryki – 26 zawodników

Aqua School Radzyń Podlaski – 2 zawodników

KS OLIMPIA Lublin – 2 zawodników

LKP Skalar Lubartów – 19 zawodników

Niezrzeszony – 1 zawodnik

UKS Trójka Puławy – 3 zawodników

Water Zone Swimming Team – 20 zawodników

Technik-Orion Radzyń Podlaski – 35 zawodników

Przeprowadzono ogółem 48 konkurencji. Dla roczników 2003 – 2007 w czterech stylach pływackich: st. dowolnym, st. grzbietowym, st. klasycznym, st. motylkowym, dla roczników 2008 i młodszych, w dwóch stylach pływackich: st. dowolnym, st. grzbietowym,    z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców.

Po raz pierwszy na naszych zawodach sekretariat prowadzony był na bieżąco w formie elektronicznej co dawało możliwość obserwowania wyników na żywo w Internecie, na stronie: www.swimtiming.pl/live/2018_m_radzyn/index.html . Na tej stronie dostępna jest również klasyfikacja medalowa, punktacja drużynowa, progres zawodników.  Zawody prowadzili sędziowie klasy związkowej. Sędziami mierzącymi czas byli przeszkoleni wolontariusze, uczniowie radzyńskich szkół ponadgimnazjalnych.

Nasz klub reprezentowali:

Brodacka Julia  2009:              3 miejsce - 25m grzbietowy, 1 miejsce - 25m dowolny

Brzozowska Aleksandra 2009:  5 miejsce - 25m grzbietowy, 7 miejsce - 25m dowolny

Dokudowiec Kacper 2005:       1 miejsce - 50m grzbietowy, 3 miejsce - 50m klasyczny,

                                            3 miejsce - 50m dowolny

Gepner Franciszek 2005:         9 miejsce - 50m dowolny

Gepner Urszula 2007:             2 miejsce - 50m grzbietowy, 1 miejsce - 50m klasyczny,

                                            1 miejsce - 25m motylkowy

Gomółka Eliza 2005:               1 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 50m klasyczny,

                                            1 miejsce -    50m dowolny

Ilach Milena 2005:                  5 miejsce - 50m grzbietowy,  3 miejsce - 50m klasyczny,

                                            5 miejsce - 50m dowolny

Jurkowski Paweł 2008:            3 miejsce - 25m grzbietowy, 4 miejsce - 25m dowolny

Kacprzak Sebastian 2010:        3 miejsce - 25m dowolny

Kalicka Wiktoria 2009:             17 miejsce - 25m grzbietowy, 13 miejsce - 25m dowolny

Kałuszyńska Kinga 2009:         10 miejsce - 25m grzbietowy, 6 miejsce - 25m dowolny

Kałuszyńska Nadzieja 2008:     3 miejsce - 25m grzbietowy, 3 miejsce - 25m dowolny

Kałuszyński Jakub 2005:          2 miejsce - 50m klasyczny, 2 miejsce - 50m motylkowy,

                                            2 miejsce - 50m dowolny

Koncerewicz Weronika 2009:   7 miejsce - 25m grzbietowy, 8 miejsce - 25m dowolny

Krukowski Adam  2002:          PK

Maciuk Mikołaj 2006:              1 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 50m klasyczny,

                                            2 miejsce - 50m motylkowy

Magier Maksymilian 2007:       3 miejsce - 50m dowolny

Muniowska Martyna 2006:       2 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 50m motylkowy,

                                            3 miejsce - 50m dowolny

Musiatowicz Rafał 2003:          2 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 50m klasyczny,

                                            2 miejsce - 50m dowolny

Niebrzegowski Bartosz 2010:   7 miejsce - 25m grzbietowy, 8 miejsce - 25m dowolny

Niewęgłowska Natalia 2005:    2 miejsce - 50m grzbietowy, 1 miejsce - 50m motylkowy,

                                            4 miejsce - 50m dowolny

Obrębska Aleksandra 2009:     4 miejsce - 25m grzbietowy, 3 miejsce - 25m dowolny

Pirogowicz Natalia 2004:         1 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 50m motylkowy,

                                            1 miejsce - 50m dowolny

Reszko Wiktoria2010:             15 miejsce - 25m grzbietowy, 11 miejsce - 25m dowolny

Syta Amelia 2007:                  4 miejsce - 50m grzbietowy, 2 miejsce - 25m motylkowy,

                                            2 miejsce - 50m dowolny

Syta Julia 2006:                      1 miejsce - 50m grzbietowy, 3 miejsce - 50m klasyczny, 

                                            2 miejsce - 50m dowolny

Szczuchniak Agata 2004:         1 miejsce - 50m klasyczny, 1 miejsce - 50m motylkowy,

                                            3 miejsce - 50m dowolny

Trościańczyk Miłosz 2007:       1 miejsce - 50m grzbietowy, 1 miejsce - 25m motylkowy,

                                            1 miejsce - 50m dowolny

Trykacz Bartosz 2003:             3 miejsce - 50m klasyczny, 1 miejsce - 50m motylkowy,

                                            4 miejsce - 50m dowolny

Trykacz Maria 2009:               8 miejsce - 25m grzbietowy, 4 miejsce - 25m dowolny

Trykacz Mikołaj 2006:             1 miejsce - 50m klasyczny, 1 miejsce - 50m motylkowy,

                                            1 miejsce - 50m dowolny

Łącznie nasi zawodnicy z roczników 2003 – 2007 poprawili 32 rekordy życiowe, a dla naszych najmłodszych zawodników,  ponieważ w większości startowali pierwszy raz, zawody były okazją do ustanowienia swoich pierwszych rekordów życiowych.

Zawodników do zawodów przygotowali: Jacek Dębski i Joanna Jaszcz – Dębska

Zdobywcą głównego trofeum zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

 

Punktacja klubowa:

                                                Mężczyzn          Kobiet       Wszystkie

  1. 1. Technik-Orion Radzyń Podl. 133,00 174,00          307,00
  2. 2. Aqua Ryki 119,00           133,00          252,00
  3. 3. Skalar Lubartów 53,00   57,00          110,00
  4. 4. Trójka Puławy 24,00   11,00            35,00
  5. 5. Water Zone Swimming Team 4,00              17,00            21,00
  6. 6. Olimpia Lublin -  14,00        4,00
  7.     Niezrzeszony              14,00                   -               14,00            
  1. 8. Aqua School Radzyń Podl.  -       10,00            10,00

 Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i plecaki sportowe, zdobywcy miejsc 1 - 3 dyplomy, zdobywcy 1 miejsc nagrody ufundowane przez sponsorów.

Dekoracji zwycięzców poszczególnych konkurencji dokonali przybyli zaproszeni goście:

Wicestarosta Radzyński Pan Jan Gil

Wiceburmistrz Radzynia Podlaskiego Pan Tomasz Stephan

Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Pani Grażyna Dzida

Dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim Pani Ewa Grodzka

Dyrektor SPZOZ w Radzyniu Podlaskim Pan Marek Zawada

Prezes MULKS Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim Pan Mariusz Antol

Po zakończeniu zawodów sportowych przeprowadzono zgodnie z programem imprezy „SZTAFETĘ NIEPODLEGŁOŚCI”. Miała ona wymiar symboliczny - 100 długości pływalni w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do sztafety przystąpiła większość zawodników z naszego klubu, kilku zawodników z Lubartowa, uczniowie radzyńskich szkół ponadgimnazjalnych i trener z „Technika – Orion”. Wszyscy uczestnicy sztafety otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli: Jacek Dębski i Joanna Jaszcz – Dębska

Zawody zorganizowano ze środków Starostwa Powiatowego Radzyniu Podlaskim.

Sponsorami imprezy byli również:

MOSiR w Radzyniu Podlaskim

SM SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim

Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim

Gmina Wohyń

Rodzice zawodników sekcji pływackiej MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim

Pani Katarzyna Zakrzewska – projekt graficzny dyplomów

Pani Marzenna Kałuszyńska – prowadzenie spikerki zawodów

Pan Andrzej Trykacz – fotorelacja z zawodów:  www.facebook.com/TechnikOrion.plywanie/

Pan Mirosław Piasko – fotorelacja z zawodów

181113-plyw-01181113-plyw-02181113-plyw-03181113-plyw-04181113-plyw-05181113-plyw-06181113-plyw-07181113-plyw-08181113-plyw-09181113-plyw-10181113-plyw-11181113-plyw-12181113-plyw-13181113-plyw-14181113-plyw-15181113-plyw-16181113-plyw-17181113-plyw-18181113-plyw-19181113-plyw-20181113-plyw-21181113-plyw-22181113-plyw-23181113-plyw-24181113-plyw-25181113-plyw-26181113-plyw-27181113-plyw-28181113-plyw-29181113-plyw-30181113-plyw-31181113-plyw-32181113-plyw-33181113-plyw-34181113-plyw-35181113-plyw-36181113-plyw-37181113-plyw-38181113-plyw-39181113-plyw-40181113-plyw-41181113-plyw-42181113-plyw-43181113-plyw-44

 

Komentarze  

 
#1 „SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI”znajomy 2018-11-14 13:47
Zapraszam.Filmik jest w przyśpieszonym tempie bo chciałem utrwalić każdego zawodnika biorącego udział w sztafecie, podkład muzyczny to pieśni patriotyczne z VII Gminnego Konkursu który odbył się w Białej.
Serdecznie wszystkich zaprasza.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.