Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Ale jaja!

Zbigniew Smółko   
niedziela, 20 czerwca 2021 09:00

SousaNareszcie coś się ruszyło. Nareszcie piłka jest piłką. Wczoraj chyba typerzy w większości byli tak skuteczni, jak Sebastian i ja. Rewelacja, o to chodzi. Takie dni uwielbiam.

XXX

Uczciwie zeznaję, że meczu Węgry – Francja nie oglądałem, bo piknik pszczelarski w Wohyniu to niesłychanie poważna sprawa. Jednak w pewnym momencie, zerkając ukradkiem w telefon, postanowiłem przyjrzeć się całej sprawie. Owoż: Benzema to jełop. Ja przypomnę, że kilka lat nie grał w kadrze, bo rozpowszechniał sekstaśmy kolegów (z pewnym wysiłkiem jestem w stanie wyobrazić sobie, po co ludzie nagrywają sekstaśmy, jednak zupełnie nie rozumiem, dlaczego wysyłają je Karimowi Benzemie...). Facet dziś mógł ubić hattricka, nie umiał. A Madziarów poniosło. Drugi raz tak nie zagrają. Paradoksalnie po tym meczu uznaję Francuzów za głównych faworytów turnieju: limit wygłupów wyczerpali.

XXX

Wynik meczu Portugalia – Niemcy trochę myli. Jak stało w okolicach 4:1 i Helmuty dalej atakowali było prawdziwiej. Bo w sumie 4:2 to jeszcze wynik, a 5:1 to dużo.

XXX

No i na koniec wariatkowo, czyli mecz Hiszpania – Polska. Gol dla Hiszpanii – chłopu ze strzału wyszło genialne podanie, Bereszyński drzemnął. 41 minuta: Świderski fajnie strzela, dobitka Lewego z 5 metrów w bramkarza – normalnie lewy trafia takich 83 na 91. Karny dla Hiszpanii – Moder ostemplował faceta, kiedy piłka była już dość daleko. Sam strzał i dobitka – fartu cały wagon. Zadyma w polu karnym sprokurowana przez Bereszyńskiego i Szczęsnego – znowu los po naszej stronie.

Słaba ta Hiszpania, niewiele lepsza od Szwecji. Oczywiście, jeśli Polska awansuje dalej, to ten mecz z Hiszpanami do legendy przejdzie jako nadzwyczajnie dobry. Nie był taki.

XXX

Wystarczy więc wygrać ze Szwecją. Jeżeli wygramy, są spore szanse na awans z 2. miejsca, wtedy trafiamy na 2. zespół z grupy angielskiej. Jakieś Czechy czy Chorwacja. Czyli ćwierćfinał blisko. Wtedy plotki o zatrudnieniu Paulo Sousy przez tak poważny klub jak Galatasaray Stambuł mogą okazać się prawdziwe.

XXX

Ciekaw jestem, kto zagra w środę: Moder czy Krychowiak. Jest co najmniej sto powodów, żeby zagrał Kozłowski, ale to nie z Sousą.

XXX

Nic jutro w telewizji nie obejrzę. Młodziezówka, Unia Żabików i Orlęta.

W Euro tylko dwa mecze: Włochy – Walia o pierwsze miejsce w grupie (Włochom wystarcza remis) i Turcja – Szwajcaria (wygrywający raczej awansuje z trzeciego albo drugiego miejsca). Obstawiam, że wygrają minimalnie Włosi, a Turcja ze Szwajcarią zremisują. Z poważnego futbolu wygrane wszystkich trzech radzyńskich zespołów, za które będę ściskał kciuki.

XXX
Postawiłem butelkę nalewki, że nikt nie trafi za Sousą ze składem, blisko był perun86. Nikt nie trafił, butelka przechodzi na wynik do przerwy meczu Polska – Szwecja.

 

Zbigniew Smółko

 

 
noimage
wykonam sesje zdjęciowe
środa, 10 kwietnia 2024
noimage
Działka budowlana Radzyń
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
Oddam łąkę w bezpłatne użytkowanie.
poniedziałek, 15 kwietnia 2024