Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 kwietnia 2024 imieniny: Roberta, Rudolfa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miało odpalić to odpaliło...

Zbigniew Smółko   
niedziela, 13 czerwca 2021 10:00

Radość po strzelonym golu przynosi różne efektySerce Ericksena odpaliło i to właśnie jest najlepsza informacja z wczoraj. Pierwszy mecz bez znaczenia, w drugim dramat pozasportowy. W zasadzie to jestem zwolennikiem unieważnienia zakładów na to spotkanie, przecież to los jak wicher, dograli bo musieli, ktoś przecież reklamy w telewizji wykupił, ale żeby traktować wynik serio to już lepiej kostką rzucać było. W meczu Bruksela kontra Moskwa wszystko po mojej myśli i planowo. Belgia nie zagrała wielkiego meczu, Rosjanie ambitni i w ogóle fajne chłopaki, ale mają jedną wadę: w piłkę to oni grać nie umieją.

XXX

Parę słów o Eriksenie. Jak mawiał świętej pamięci Stefan Kisielewski: to nie kryzys a rezultat. Liga, puchary krajowe, europejskie, jakieś eliminacje, Liga Narodów, teraz turniej w czerwcu, jeszcze wyścigów odkurzaczy brakuje. My nie nadążamy obejrzeć, oni nie nadążają zagrać jak się okazuje. Nawet nasze Orlęty, dochodząc dwa razy z rzędu do finału wojewódzkiego Pucharu Polski grają 48 spotkań rocznie. To świr jest.

XXX

Austria – Macedonia 1:0. Albo odwrotnie. Moskale są za słabi na ten turniej, a my mamy katować Austria – Macedonia? A potem zdziwienie, że w czerwcu piłkarz leci na dziób?

Anglia – Chorwacja 2:2. I to będzie meczycho. Dla mnie pierwsze w tym turnieju z emocjami, bo w gruncie rzeczy zawsze kibicuję Irlandii. Mam jakąś dziwną słabość do krajów ciągle naparzających się z większym sąsiadem, mających wyraźną predylekcję do bimbru i słuchających się księży katolickich. O, to Chorwacja też pasuje.

Holandia – Ukraina 3:0. Choć serce chciałoby inaczej. W ogóle to przy okazji uświadomiłem sobie, że nie znam osobiście żadnego Holendra. Uwielbiam za to ichnią piłkę i ich skrzydłowych, tych wszystkich Robbenów, Overmarsów... Ja wiem, że dziś się już takich nie robi...

XXX

Z meczów bardziej serio: Lets get ready for a rumble: grand derby of Radzyń county Grom Kąkolewnica – Orzeł Czemierniki. Stawiam na remis. Unia Żabików wygrywa u siebie z Tytanem Wisznice i świętuje awans. Tak to widzę. Bo inaczej trener Artur Dadasiewicz za tydzień będzie miał stresującą niedzielę: albo mecz Unia – Dobryń o awans o 16, albo Orlęta – Avia (jest asystentem trenera Raczyńskiego i trenerem bramkarzy) o utrzymanie o 17.30.

W Serie A: AZ BUD Komarówka Podlaska – Agrosport Leśna Podlaska 4:0, Absolwent Domaszewnica – Polesie Serokomla 1:1.

 

Komentarze  

 
#1 rjonbon 2021-06-13 10:28
rosjanie to grali takbjakby kazdyvzawodnik mial 50lat:)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam mieszkanie własnościowe
poniedziałek, 08 kwietnia 2024
sprzedam
sprzedam
poniedziałek, 15 kwietnia 2024