Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 lipca 2024 imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

GROT Nr 7

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 09 kwietnia 2009 01:00

GROT nr 7{xtypo_dropcap}GROT{/xtypo_dropcap} Nr 7 (08 - 24.04.2009)

 

Z okładki:

- Radzyń wspomina papieża

- Co dalej ze szpitalem?

- Krajobraz po bitwie

- Orlęta mają pod górkę

 


W numerze:

Wizyta Ambasadora USA w Radzyniu, relacja z Olimpiady Przedszkolaków, Mammograf spełnił swoją rolę, rozmowa z dyrektorem radzyńskiego szpitala dr Dariuszem Hankiewiczem o perspektywie przekształcenia szpitala, palmowa niedziela w ROKiR, 16 stron Strefy Kulturalnej, Dominika Leszczyńska o Leszku Mądziku, wywiad z Mateuszem Korzeniowskim, Największy suckces Natalii Olszak - sukcesy radzyńskich taekwondoków

Więcej czytaj w GROCIE.

 

Komentarze  

 
#1 coraz lepiejguffi 2009-04-10 09:50
GROTY są coraz lepsze
 
 
#2 coraz lepsze?TIU TIU 2009-04-10 12:26
Obudź się. Może i są coraz lepsze, w kontekście ostatnich kilku/kilkunastu numerów, bez odniesień do żadnych innych tytułów prasowych. Wystarczy jednak porównać GROTA z jakimkolwiek (sic!) MAGAZYNEM SPOŁECZNO-KULTURALNYM, czy nawet gazetką studencką aby dostrzec totalną indolencję każdego pionu redakcji. WSTYD! wstyd dla nich, że tak robią i dla Ciebie, że oceniasz to pozytywnie. Bardzo wielkie oczekiwania spoczną na nowym redaktorze naczelnym. P.! Nie daj sobie wejść na głowę. Wymieć zimowe śmieci i choroby. Zrób z GROTA choć przyzwoitą gazetę, której nie trzeba się wstydzić! POWODZENIA! Może być tylko lepiej!
 
 
#3 przesadaguffi 2009-04-10 14:07
nie zapominaj że to jest gazeta lokalna, wydarzenia opisywane są takiej rangi jak aktualności społeczne i kulturalne naszego miasta. Co do zmian - oby na lepsze - poczekamy zobaczymy. Na pewno nie jest to pismo doskonałe ale rozwojowe.
 
 
#4 debetksięgowy 2009-04-10 21:58
na lepsze? mnie bardziej interesuje deficyt jaki to pismo ma rokrocznie... a i tak patrząc na reklamodawców - PUK, PEC czy PKS to spora ich częśc to ukryte forma dotacji żeby dług nie okazał się jeszcze większy ...
 
 
#5 jak jest, każdy koń widziTIU TIU 2009-04-11 00:37
Nie zapominam o lokalności GROTA.
Nie jest to jednak gazetka gminna, robiona przy okazji, albo po godzinach. Tworzą ją zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin ludzie.
Jakość opisywanych wydarzeń to zupełnie inny temat - zostawmy go póki co. Ja twierdzę, że dziennikarze GROTA nie grzeszą ani talentem, ani fachowością. Fachowiec bowiem imprezę po prostu rzetelnie opisuje, zbiera wypowiedzi uczestników, komentarze ekspertów i czytelnikowi albo felietoniście zostawia prawo oceny jakości wydarzenia. Jeśli ma dryg może jeszcze wykonać poprawnie zdjęcie, albo przygotować rameczkę z ciekawostką, zestawieniem itp. W GROCIE niezależnie od tego, czy mowa o serii koncertów Dni Karola Lipińskiego, czy o cymbałkowym koncercie przedszkolaków zawsze znajdziemy protokolarny zapis powitanych gości i docenionych sponsorów, ale za grosz rzetelnego dziennikarstwa.

Panie Księgowy - zostaw Pan deficyt i zastanów się, czy jedyną gazetą jaka opisuje Radzyń powinna być ta na Wu?
Odpowiedź znamy.
Ja bardzo chcę tylko aby GROT robił to dobrze, czytaj fachowo, a nie totalnie po amatorsku. Amatorzy rzeczywiście powinni pracować za darmo!
 
 
#6 koń widzi i mówi - tylko drugą stronąguffi 2009-04-11 10:29
Nie ocekujmy że w Grocie pojawi się nagle elita dziennikarska Warszawy.Grot ma nieocenioną rolę w kształtowaniu wrazliwości estetycznej naszych mieszkańców. Preentacja twórczości Musiatowicza, Leszczyńskiego, Korczyka, Młynarczyka.... jest warta dotowania. Poza tym tego typu pisma nie są nasta2wione na zysk, są wartości asamą w sobie, do której się dokłada ale i zyskuje. Życzę Wesołych Świąt! Dziękuję za sympatyczną polemikę.
 
 
#7 NaczelnyNaczelny 2009-04-11 14:50
Naczelnym GROTa zostanie Piotr Matysiak z Radzynianki, wielce zasłużony Burmistrzowi w poprzedniej gazecie. Na bruk zostaje wywalony Mariusz Bober, który jako jedyny realizował misję pisma kulturalnego. Jak widzicie są to wszystko przetasowania polityczne, więc nie ma co liczyć że jakość GROTa ulegnie poprawie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że GROT finansowany jest przez nas samych, podatników (dopiska umieszczona na pierwszej stronie, nad herbem Radzynia, z czytelników robi tylko idiotów).
 
 
#8 Mariusza szkoda!!!inny 2009-04-11 15:01
W Grocie robi rzeczywiście dużo. Co do poziomu można polemizować ale widać chęci i że jest jego w gazecie dużo. Jeśli chodzi o zmiany polityczne na zasłużonego Pana Piotra to zgadzam się - oburzające!
 
 
#9 zgodaTIU TIU 2009-04-11 21:50
Zgoda. Pisma o profilu GROTA nie mogą przynosić zysku. Mają do zrealizowania misję i GROT ją jako tako realizuje.
Czy jednak GROT kształtuje wrażliwość estetyczną mieszkańców Radzynia? Nie wiem... Patrząc na pismo i wrażliwość z jaką jest składane - wątpię, czy się nad tym kiedykolwiek zastanawiali. Miło im pewnie jednak, że tak myślisz. Również dzięki za dyskusję.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.