Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Finał Mundialu. Mecz najwyższej wagi, niecodzienni eksperci.

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 11 lipca 2010 01:51
Poseł Jerzy Rębek Poseł Tadeusz Sławecki Burmistrz Witold Kowalczyk

Finał to mecz na najwyższym poziomie, dlatego i w naszej Loży Ekspertów mamy dzisiaj iście gwiazdorski skład.

Polityka futbolowa, mundial okiem posła

Co może mieć wspólnego football z polityką, czy te dwie materie mają jakiś punkt wspólny? Proszę zobaczyć, że jak najbardziej ... Na trybunach, oprócz wymalowanych w barwy narodowe kibiców... siedzą, w garniturach, głowy państw, ściskając kciuki za swoją drużynę (strój może nieadekwatny, ale da się wybaczyć z racji na niskie temperatury)... każdy chcę się pokazać. Warto jest być z drużyną, kiedy wygrywa... ale i wtedy gdy doznaje porażki.

A polityka z punktu widzenia kibica...to nic innego jak permanentne wybory. Sympatyzuje się z jednymi, z przekąsem patrzy na innych. To ciągły wybór, typowanie, obstawianie... dylemat: mecz czy debata prezydencka (i to jest prawdziwa misja telewizji publicznej... bo daje widzowi wybór). Poza tym, zdarzały się i mecze bez wyrazu... więc zawsze można było podgrzać atmosferę i przełączyć na obrady Sejmu... a jak się znudzi i ta forma to pozostają jeszcze kanały przyrodnicze. Na boisku.. niczym w parlamencie, są gwiazdy i pracowite mrówki, jedni gryzą murawę dla ukochanej drużyny, kibiców, kraju... inni dla „złapania” dobrego kontraktu. Na mundialu są też i tacy których angaże spędzają sen z powiek właścicielom klubów, a gra dla kraju nie sprawia im przyjemności. Myślę, że na tym etapie mundialu pozostali już tylko ci, którym się chce... grać w piłkę przez 90, a nawet 120 minut.

Ale wróćmy do finału. Krótko: ważne aby było to spotkanie godne Mundialowego Finału. A wynik... i tu mam dylemat... czy Oranje czy Espana. Stawiam 3:2 dla Sneijdera, Robbena, Van Persiego i spółki. Pozytywnych emocji. Pozdrawiam Tadeusz Sławecki.

Hiszpania umie wygrać 

Stawiam na Hiszpanię. Wygra finał z Holandią 1:0. Warto zauważyć, że Hiszpanie nauczyli się tego, z czego kiedyś słynęli na przykład Niemcy:  wygrywać skromnie, ale wygrywać. Ich mecze w 1/8, 1/4 i 1/2 MŚ kończyły się właśnie takim wynikiem. Byłem pod wrażeniem ich gry z Niemcami. Gdyby młody Pedro nie zachował się egoistycznie i podał do Torresa zwycięstwo Hiszpanów w półfinale byłoby bardziej okazałe. Jerzy Rębek

Stawiam na Hiszpanię

Od początku Mistrzostw Świata kibicowałem Hiszpanii i Holandii, dlatego bardzo się cieszę, że właśnie te dwie drużyny zagrają w finale. Gra Hiszpanów jest bardziej finezyjna, to gra z polotem, Holandia z kolei to zespół grający twardą piłkę, konsekwentnie realizujący zadania taktyczne. Stawiam na zwycięstwo Hiszpanów. Witold Kowalczyk

 

Komentarze  

 
#1 sport a sportomega 2010-07-11 16:55
Wypowiadać sie na temat sportu a konkretnie piłki noznej to nie jest problem. Ciekaw jestem jak nasi goscie rozumieją i wspieraja radzynski sport??? Również pozdrawiam.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam
Sprzedam
sobota, 13 kwietnia 2024
noimage
Nakładki do wybielania zębów
środa, 10 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam
niedziela, 14 kwietnia 2024