Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Gratulujemy "Wspólnocie" naszego rozkładu jazdy...

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 lutego 2011 11:15

Rozkład jazdy...Moi Drodzy... Tym razem bez wstępów - odradzam korzystania z rozkładu jazdy zamieszczonego jako dodatek do ostatniego (8/2011 (399)) numeru tygodnika "Wspólnota Radzyńska".

Powód jest bardzo prosty - niestety, ale redaktorzy tygodnika nie spojrzeli na datę aktualizacji rozkładu na naszej stronie i... skopiowali godziny odjazdów z iledzisiaj.pl bez zmian, tytułując swoją tabelkę "PKS Radzyń Podlaski". Pozbyli się jedynie numerów stanowisk, dodali średniki pomiędzy godzinami oraz kolumnę z ul. Lubelską 2 (ale po co, skoro nasz rozkład dotyczy jedynie odjazdów z Punktu Obsługi Pasażerów?). Najważniejsze - rozkład ten jest po prostu NIEAKTUALNY. Możecie więc tę piękną książeczkę, wydaną przez "Wspólnotę", wyrzucić od razu do kosza.

Wypada w tym miejscu przeprosić Was oraz redakcję "Wspólnoty" za to, że rozkład na naszej stronie mija się z rzeczywistością, ale spokojnie czekaliśmy na wprowadzenie zmian w kursach przez przewoźników, a było ich przed końcem 2010 i na początku tego roku sporo. Wypada też przypomnieć redakcji tygodnika "Wspólnota", że w stopce iledzisiaj.pl widnieje zdanie: "Kopiowanie bez podania źródła wzbronione". Nie zauważyłem w książeczce żadnej wzmianki na ten temat... a rozkład zamieszczony na naszej stronie został wykorzystany bez mojej zgody. Cieszy mnie oczywiście to, że jesteśmy źródłem informacji dla "Lidera prasy lokalnej na Lubelszczyźnie", ale niesmak jednak pozostaje...

Oczywiście można w tym miejscu zarzucić mi kłamstwo. Ale... jeśli jesteście w posiadaniu rozkładu "Wspólnoty", otwórzcie go na stronie 5. Znajdźcie teraz kurs: Międzyrzec Podlaski przez Żakowolę- są takie 2. Przy jednym z nich znajdziecie godzinę 14.15, przy drugim tę samą godzinę. Jedna z godzin opatrzona jest symbolem FG, druga ID. Zapewniam Was, że w legendzie rozkładu nie znajdziecie symbolu ID- to po prostu taki nasz mały "znak wodny", który pozwala na rozpoznanie naszej pracy w obcych publikacjach... Spójrzcie teraz na nasz rozkład i... znajdziecie to samo.

Jeśli chcecie mieć aktualną, drukowaną wersję rozkładu jazdy, odsyłam do ostatniego numeru tygodnika "Opinie"- jest jeszcze w sklepach, a jeśli wystarczy wam ekran monitora, zapraszam do korzystania z naszego, który właśnie aktualizujemy.

Życzę redakcji "Wspólnoty" dalszych sukcesów w kopiowaniu stron internetowych i sprzedaży cudzej pracy w jak największej liczbie egzemplarzy, a reklamodawcom, którzy znaleźli się na okładce rozkładu... no cóż...

 

Nasz malutki znak wodny :)