Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Głosowania nie było

Mariusz Szczygieł   
środa, 31 marca 2021 06:00

Nic nie widzę...A u nas na sesji Rady Powiatu radni mieli odwołać Jarosława Ejsmonta z funkcji radnego, a zdjęli ten punkt z porządku obrad.

- Jest to uchwała w sprawie, którą już się zajmowała nasza rada. Nowe okoliczności nie pojawiły się w piśmie pana wojewody, dlatego proponuję nie głosowanie tej uchwały - zgłosił na początku sesji radny Tomasz Stephan.

11 za, 6 przeciw, 2 wstrzymujące - większością głosów radni przyjęli wniosek radnego Stephana. Teraz sprawą zajmie się znowu wojewoda, który będzie musiał wydać zarządzenie zastępcze i z urzędu wygasić mandat radnemu Ejsmontowi. 

- Panie przewodniczący, chciałem zaapelować żeby przestrzegać prawo jednak w naszym państwie, bo skoro przychodzi wniosek pana wojewody o odwołanie radnego - ten wniosek powinien być rozpatrzony, a nie przenoszony w czasie nie wiadomo z jakich powodów. Ten wniosek był tak uzasadniony czytelnie, że rada powinna to uczynić. Nie czyniąc tego, rada daje policzek dla prawników pana wojewody i uznaje, że oni się nie znają na prawie. Tego nie powinno być. To powinno być rozpatrzone i uważam, że jeśli ktoś inny byłby na miejscu pana Ejsmonta, zostałby odwołany. Działalność gospodarcza jest działalnością. Skoro to prawo jest tak ustalone, to powinno być przestrzegane. Złamaliśmy pewne zasady w naszym państwie. - zareagował na wynik głosowania radny Mirosław Bartoś.

- To jest pana zdanie. Niekoniecznie musimy się z nim zgadzać - odpowiedział przewodniczący Robert Mazurek.

 

No. - Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? - tak mi się z "Misia" przypomniało...

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2021-03-31 10:42
Tak się robi, gdy się ma większość. Radni zdjęli nie to, co mieli zdjąć i trudno posądzać ich o niezrozumienie uzasadnienia wojewody. Aż takimi pustakami nie są - tak mi się wydaje, choć pewności nie mam stuprocentowej. Za to w stu procentach jestem przekonany, że mamy tu do czynienia z arogancją i rozbojem politycznym oraz fanatycznym przywiązaniem do fałszywie pojętej solidarności, co dyskwalifikuje każdego, kto w tak rażący sposób lekceważy prawo. Czy wyborcy dostrzegą, komu powierzyli mandaty radnych? Tego, niestety, także nie można być w 100% pewnym, gdyż mamy modę na chamstwo.
 
 
#2 Dziwny radzyński PiSuppage 2021-03-31 14:14
Dziwny jest ten radzyński PiS. Wojewoda z PiS-u wnioskuje o odwołanie radnego powiatowego z PiS-u, więc powody muszą być ważkie. Gdyby wojewoda miał jakiekolwiek wątpliwości, to zapewne nie zareagowałby tak zdecydowanie wobec partyjnego kolegi, którego mandat jest tak ważny dla radzyńskich radnych PiS, że wniosek "swojego" wojewody wyrzucili do kosza, czym wykazali, że prawo mają nie tylko w nazwie, ale i w głębokim poważaniu.
 
 
#3 ohozenek44 2021-03-31 14:58
Radzyński PIS-u odszedł do lamusa razem z Dzięgą teraz jest to zlepek małych człowieczków połączonych partykularnymi interesami.
 
 
#4 Suweren?1410 2021-03-31 15:17
To jest przecież SUWEREN :eek:
 
 
#5 godne nauczyciela ?waluś 2021-03-31 15:53
komentarz godny nauczyciela i polonisty ? a może po i.....e i na k..u ?
 
 
#6 pieniadzejanek5005 2021-03-31 21:30
Jest lista dofinansowania inwestycji w gminach i powiatach woj.lubelskiego. Z powiatu radzynskiego otrzymały --- powiat i gminy Komarówka ,Borki, Wohyn i Radzyn Podlaski. A U L A N ??????????????
 
 
#7 waluś?jerry rembeka 2021-03-31 23:07
A odniesiesz się do meritum czy tylko komentarz godny wuefisty?
 
 
#8 Meritum piszeszwaluś 2021-04-02 06:58
uważam że jest to bicie piany przez ,,nieudaczników i krzykaczy "nie mając nic do zaoferowania wyborcom starają się wyeliminować z życia publicznego osoby uczciwe i działające pro bublico bono. tych wyeliminować a pozwolić działać ludziom pokroju Nitrasa,Grasia czy też Leszczyny .i bardzo dobrze że są ludzie którzy to wdzą i na to się nie godzą Brawo Radni
 
 
#9 Waluś ale ty tych pozaRadzynskichradzyniak95 2021-04-02 20:41
Nazw się uczepiłeś xd

Powiedz lepiej jak tam nasz nieudacznik Rebek skakał po partiach bo nie dostał się do koryta praktycznie od prawa do lewa.

A jak chcesz się kłócić to powiedz ile interpelacji , wystąpień przez swoje kadencję miał Rebek w Sejmie.

Podpowiem- 1 i to na temat aborcji będąc z ramienia PiS. Czyli wyszedl, powiedział aborcja to zło dla Kościoła i Jarek zadowolony
 
 
#10 Przepraszamradzyniak95 2021-04-02 20:46
Nie popatrzyłem, 32 interpretacje i 2 wystąpienia. Co nie zmienia faktu że prze 2 kadencję to ciut chyba mało w dobie ile wtedy było interpretacji
 
 
#11 do # 10zenek44 2021-04-03 13:21
Interpretacja ( wykładnia) to coś innego niż interpelacja(zapytanie).
 
 
#12 dyskusja?waluś 2021-04-03 14:06
no widzicie jaki ma sens ? z,, ludźmi szczujni" ? oni zawsze będą bić pianę i się ślinić (niszcząc rzeczy wartościowe wokół) nic innego nie potrafią .widać tych krzykaczy i samorządzie(radzyńskim też) i na forach wszelkiej maści ekspertów .Zdrowych ,Błogosławionych Świąt dla Wszystkich.
 
 
#13 Waluś?Paolo Borsellino 2021-04-03 17:59
A ten Lech Sprawka to jest nieudacznikiem czy krzykaczem, bo nie mogę się zdecydować do której grupy go zaliczyć? Może do obu?
 
 
#14 Twój problemwaluś 2021-04-03 20:37
skoro nie potrafisz zaliczyć .może pseudo autorytety Ci pomogą tzw eksperci .do obu się nie da a może wyznajesz nomenklaturę ,,rodzic 1,rodzic 2"?
 
 
#15 Panie waluśuppage 2021-04-05 00:53
Jestem pod wrażeniem zaciekłości, z jaką broni Pan radzyńskiego układu, pogrążając jednocześnie pana Lecha Sprawkę - wojewodę lubelskiego z nadania Prawa i Sprawiedliwości. Twierdzi Pan mianowicie, że pan Lech Sprawka "nie mając nic do zaoferowania wyborcom stara się wyeliminować z życia publicznego osoby uczciwe i działające pro bublico bono. tych wyeliminować a pozwolić działać ludziom pokroju Nitrasa,Grasia czy też Leszczyny".
 
 
#16 można i tak ???waluś 2021-04-05 05:01
ziałać jak szczujnia z Czerskiej czy Wiartracznej wkładać komuś słowa których nie wypowiedział. otóż to nie wojewoda rozpoczął całą ,,akcję" a nasi lokalni pseudo działacze , wątpliwej reputacji krzykacze. od ich od
OD frustracji lokalnych krzykaczy 9pseudodziałaczy) to się zaczęło. każdy kto zna te osoby wie co sobą reprezentują? .kto myśli logicznie nie widzi tutaj przekrętu .a wojewoda musi postąpić w pewnym sensie tak jak postąpił mamy jeszcze sądy ale czy wolne? postępowania różnych Tuleji czy Żurków lub Juszczyszynów nie napawają optymizmem .ale pożyjemy zobaczymy ?może i najuczciwszy może być skazany za plamkę na ubraniu? miałem nie pisać w święta ale pod wrażeniem użytego słownictwa coś napisałem. Wesołych Świąt mimo wszystko!!!
 
 
#17 DehumanizacjaJan_32 2021-04-05 13:42
Nasi lokalni włodarze, jako prawo/lewi chrześcijanie szanują życie i godność każdego człowieka, więc żeby kogoś podeptać, najpierw muszą go odczłowieczyć. Podludzi już z czystym sumieniem można gnoić - więc pojawiają się takie miłe określenia jak: "radni bezradni", "pseudo działacze", "ajenci ubezpieczeniowi" "wątpliwej reputacji krzykacze", "pieniacze", "pseudo biznesmeni", "ludzie szczujni", o "ruskich onucach" nie wspomnę.
A potem przed ludem ręce do Boga składać będą i w samozachwyt wpadać nad własną dobrocią i szlachetnością - o czym tu dyskutować? Cenzurkę władza wystawia sobie właśnie sama, a przed wyborami jej emisariusze będą nachodzić proboszczów lokalnych parafii zabiegając o poparcie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam Samochód PEUGEOT 807
niedziela, 26 maja 2024
Sprzedam gospodarstwo
Sprzedam gospodarstwo
poniedziałek, 20 maja 2024