Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 lipca 2024 imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

GROT 7/2013

Katarzyna Wodowska   
sobota, 03 sierpnia 2013 09:49

G-1307Witam Was Drodzy Czytelnicy!

Dla pesymistów połowa wakacji minęła, zaś optymiści myślą o tym, że jeszcze cały miesiąc przed nami i warto go dobrze wykorzystać. Mam nadzieję, że czerpiecie z dobrodziejstw sezonu urlopowego, tym bardziej, że koniec lipca zaskoczył temperaturami i mamy prawdziwą kanikułę. Gdziekolwiek jesteście, zachęcam do chwili relaksu z lekturą „Grota”. Zobaczcie jak podsumowaliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia mijającego miesiąca.

Rozpoczynamy od tematu przyszłości zespołu pałacowo – parkowego. Jaka byłaby najwłaściwsza forma własności pałacu Potockich? Jakie decyzje powinny w jego sprawie zapaść? Co w przyszłości powinno się w nim znaleźć? O tym między innymi dyskutowano 5 lipca  podczas debaty. Poniżej przeczytacie więcej na temat tego wydarzenia. Swego czasu naszym zabytkiem interesowała się grupa Anders. To profesjonaliści, którzy nie jeden już obiekt przywrócili do świetności. Ich największa inwestycja znajduje się w Lidzbarku Warmińskim. Zamek przeszedł metamorfozę i robi imponujące wrażenie. Wybrał się tam Jakub Jakubowski a my publikujemy jego reportaż z tej wizyty.

Lipiec przyniósł zmiany w radzyńskim magistracie. Po 6 latach pracy bez zastępcy Witold Kowalczyk powołał wiceburmistrza. O awansie Mirosława Kałuskiego szeroko informujemy na stronie 6.

Z prezesem PKS – u Adamem Frączkiem rozmawiamy na temat strategii firmy na kryzysowe czasy. Piszemy też o planach rychłej rozbudowy sieci monitoringu miejskiego. Przeczytajcie w jaki sposób władze wykonują kolejny krok w celu poprawy naszego bezpieczeństwa.

W Radzyńskim Ośrodku Kultury Akcja Lato trwa w najlepsze. Opowiadamy o atrakcjach przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Piszemy też o wizycie współtwórcy scenariusza kultowego już serialu „Rancho”. Traktuje o tym tekst „Z Wilkowyj do Radzynia” autorstwa Magdaleny Łuby – licealistki, redaktor naczelnej utytułowanej szkolnej gazetki „bezMyślnik”. Magda wakacje postanowiła spędzić w naszej redakcji. Pomaga, podpatruje, pisze – ma zapał godny pozazdroszczenia.

Obszernie relacjonujemy dwie duże imprezy, które zaliczyły udany debiut. Udany na tyle, że już trwają przygotowania do przyszłorocznych edycji. Mowa o I Radzyńskiej Nocy Świętojańskiej oraz I Targach Historycznej Broni Palnej i Militariów. A jeśli zajrzycie na rozkładówkę – zobaczycie jak wiele dla naszego miasta znaczy jedna a z najmłodszych inwestycji: ścieżka rowerowa.

W „Grocie” nie mogło zabraknąć tekstów traktujących o kilku lipcowych wystawach. Pisze o tym Arek Kulpa. Ponownie polecam lekturę jego opowieści ze starego Radzynia. Tym razem w tym dziale gościmy Sabinę Szczepańską.

I już teraz zapraszam na XVIII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria” 2013. Więcej na temat tego wydarzenia przeczytacie na przedostatniej stronie gazety.

Zapraszam do lektury

Katarzyna Wodowska 

 


GROT 07/2013

 

Komentarze  

 
#1 GRATULUJE WYDANIAhans 2013-08-03 12:05
Bardzo dobre wydanie lipcowego GROTA. Przyznam,iż przeczytałem od A do Z z wielkim zaciekawieniem. Uważam,że jest to najlepsze czasopismo na rynku radzyńskim. ZA AKTUALNE WYDANIE WG MOJEJ SKROMNEJ OCENY CZYTELNIKA NALEŻĄ SIĘ POCHWAŁY:)
 
 
#2 Nic nowego!swalencik 2013-08-04 06:16
Gazeta nie zaskakuje ani poziomem graficznym ani treścią. Ot! kontynuacja tego co dobre i tego co złe w radzyńskim "Grocie"
 
 
#3 Do Sławka WalencikaRedaktor 2013-08-04 11:39
Sławek odwal się :P
 
 
#4 Redaktorze do roboty!swalencik 2013-08-05 01:59
Gazeta jest gazetą jednego autora, z wszystkimi mankamentami takiego sposobu tworzenia pisma. Dodatkowo "Grot" ma już niestety manierę złożoną z zalet i wad sposobu myślenia poprzednika. Zmiana kształtu gazety, poza opisem zawartości numeru dotyczy tylko stopki redakcyjnej. Z zainteresowaniem przeczytałem, w zasadzie, artykuł Kuby Jakubowskiego.
 
 
#5 cha cha chagal 2013-08-05 08:08
A swalencik to nie jest przypadkiem ten były grafik z grota co się nie zna na składaniu gazety, a ponadto wciąż siedzi na zwolnieniach, uchyla się od pracy i za to go wyrzucili z domu kultury w Radzyniu?
 
 
#6 galswalencik 2013-08-05 08:52
Gal (Ga, łac. gallium) – pierwiastek chemiczny z bloku p układu okresowego, o liczbie atomowej 31. Jest łatwo topliwym, srebrzystobiałym, miękkim metalem. Topi się już w temperaturze 29,76 °C i trzymany w dłoni zamienia się w ciecz. Jest również kruchy: uderzona próbka rozpada się, rozbija niczym szkło. Odłamki mają wtedy przełam podobny do przełamu szkła.
 
 
#7 Gorzkie żaleABS31 2013-08-05 09:32
Niuch niuch.Śmierdzi mi mu żalem za straconą pracą. Czujecie to??
 
 
#8 xHunter 2013-08-05 14:57
Swalencik: Chyba dobrałem zły nick

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.