Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2022 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na czym polega system sprężynek MultiPocket w nowoczesnych materacach

Artykuł partnera   
piątek, 01 października 2021 05:00

Multi-pocketMaterace, w których zastosowano system sprężynek MultiPocket to szczególny rodzaj materacy o budowie kieszeniowej.

Od tradycyjnych materacy o budowie kieszeniowej różnią się tym, że posiadają większą liczbę sprężynek przypadających na 1 mkw. Dobrze dobrany materac z tym systemem to nie tylko komfort w czasie snu, ale także lepszy nastrój i stan zdrowia.

System MultiPocket - zdrowe rozwiązanie

Większa liczba sprężyn sprawia, że muszą one być mniejsze, dzięki czemu tworzy się dużo większa liczba punktów podparcia. W konsekwencji materac optymalnie może dopasować się do ciała, tworząc odciążenie dla kręgosłupa, mięśni i umożliwiając komfortowy i głęboki sen. Jednocześnie wiele sprężynek sprawia również, że materac jest wyjątkowo wytrzymały i nie ulega tak szybko odkształceniom.

Zwykłe materace sprężynowe miały wkład wykonany z jednego drutu skręcanego w cały ciąg sprężyn. Nacisk w jednym miejscu wywoływał efekt falowania, system sprężyn kieszeniowych pomaga wyeliminować efekt drgań, co jest bardzo ważne w sytuacji, kiedy śpią na nim dwie osoby. Nowoczesny materac 120x200 przeznaczony dla par i wyposażony w system MultiPocket w dużym stopniu zwiększa komfort wypoczynku, zalecany jest również osobom ze schorzeniami kręgosłupa.

Dla kogo są polecane materace z systemem MultiPocket?

Średnica sprężyn w tym systemie jest zazwyczaj o połowę mniejsza niż w tradycyjnym materacu kieszeniowym. Zwykły materac posiada z reguły 260 sprężyn na jeden mkw., w materacach z systemem MultiPocket producenta Hilding w zależności od modelu może to być nawet 1000 sprężyn na jeden mkw. Każda dodatkowa kieszeń ze sprężyną tworzy jednocześnie dodatkowy punkt podparcia. Tego typu materace zapewnią nie tylko wygodę, ale są jednocześnie wyjątkowo zdrowym, anatomicznym podparciem kręgosłupa. Materace z niewystarczającą liczbą punktów podparcia i z niewłaściwą twardością nie są w stanie zapewnić warunków do odpowiedniej regeneracji organizmu. Materace z systemem Multipocket są dobrym rozwiązanie dla wszystkich osób, a w szczególności dla:

  •  osób o wysokiej wadze,

  •  par, w szczególności, jeśli występuje między nimi spora różnica wagowa,

  •  osób z przewlekłymi schorzeniami kręgosłupa,

  •  alergików

  •  osób intensywnie uprawiających różnego rodzaju sporty.

Małe sprężyny znajdujące się w osobnych kieszeniach dobrze podpierają wszystkie kluczowe części sylwetki człowieka, biodra, głowę, ramiona i nogi. Materace zawierają zazwyczaj pięć lub siedem stref twardości oddzielnie dopasowujących się do różnych części ciała.

Inne elementy wchodzące w skład materacy z systemem MultiPocket

Materace tego typu zawierają też inne elementy wysokiej jakości, które również wpływają na komfort ułożenia ciała i sen. Odpowiedniej twardości i innych cech sprzyjających uzyskaniu elastyczności  nadają takie elementy jak pianki lateksowe, pianki wysokoelastyczne i pianki visco. Lateks jest produktem pochodzenia naturalnego, który zapewnia komfortowe podparcie. Jest również wyjątkowo odporny na odkształcenia i nie traci swoich właściwości z upływem lat. Pianka wysokoelastyczna pod wpływem temperatury ciała i jego nacisku wykazuje wyjątkowe właściwości, optymalnie rozpręża się i dopasowuje do sylwetki. Materace sprężynowe z systemem MultiPocket to najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii materacy.