Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 października 2022 imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad | 1921 - przybycie Sióstr Albertynek do Radzynia. Siostry Albertynki były w Radzyniu do 10 maja 1955 r.

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 06.-09.10.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 06.-09.10.2022, 06.10.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Twarz jak z filmu. Jak to zrobić?

Michał Maliszewski   
środa, 25 marca 2015 08:00

Poprawa po zabieguNazywam się Kornelia Szczuchniak. Jestem kosmetologiem.

Studiowałam dziennie kosmetologię w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Licencjat ukończyłam ze specjalnością Kosmetologia Estetyczna natomiast magistra ze Spa&Wellness. Odbyłam również liczne kursy z zakresu kosmetologii. Pracowałam w kilku renomowanych Hotelach w Strefie Spa, m.in. w Hotelu Kazimierski Zdrój w Janowcu nad Wisłą. Obecnie jestem wykładowcą Kosmetyki Pielęgnacyjnej twarzy, szyi i dekoltu oraz ciała dłoni i stóp w Białej Podlaskiej. Postaram się wprowadzić Panie w świat kosmetologii.

ZabiegZaczniemy od mikrodermabrazji. Dlaczego cieszy się ona aż takim zainteresowaniem? Idealna i naturalna twarz np. Angeliny Jolie, Cameron Diaz czy Jennifer Aniston jest nie tylko efektem dobrych genów, ale przede wszystkim zabiegu, do którego przyznaje się coraz więcej gwiazd Hollywood. Alternatywą dla botoksu jest właśnie mikrodermabrazja.

Jest nieinwazyjnym zabiegiem, który polega na kontrolowanym, bezbolesnym złuszczaniu kolejnych warstw skóry za pomocą urządzeń elektrycznych zaopatrzonych w głowice pokryte opiłkami naturalnego diamentu lub mikrokryształów korundu. Podciśnienie zasysa złuszczone komórki. Poprzez eksfoliację obumarłego naskórka komórki pobudzają się do odnowy i podziału. Dodatkowym atutem mikrodermabrazji jest delikatny masaż próżniowy części ciała poddawanej zabiegowi. Po zabiegu zwiększa się synteza kolagenu i elastyny, w skórze właściwej polepsza się krążenie krwi i limfy, przyspieszone jest usuwanie toksyn.

Wskazania do mikrodermabrazji to m.in. nadmierne rogowacenie naskórka, zaburzenia pigmentacyjne skóry (przebarwienia), blizny, drobne zmarszczki, rozszerzone pory, łojotok, zaskórniki, suchość skóry, cellulit, rozstępy.

Zmiany po zabieguGłówne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu to zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, trądzik w stanie ropnym, przerwana ciągłość skóry kruche naczynia krwionośne i trądzik różowaty.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, ze względu na powstawanie przebarwień oraz kąpieli w chlorowanej wodzie.

Najlepiej wykonać serię zabiegów dobraną indywidualnie do potrzeb skóry. Już po jednym zabiegu wygląd skóry poprawia się, skóra staje się bardziej wygładzona i delikatniejsza w dotyku.

(Koszt pełnego godzinnego zabiegu ok. 100 – 150zł)

Różnice

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.