Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Odmładzanie na wyciągnięcie ręki. Mezoterapia okiem specjalisty

Michał Maliszewski   
środa, 18 marca 2015 08:00

Dorota KotowskaNazywam się Dorota Kotowska.

Jestem  lekarzem, specjalistą II stopnia w zakresie laryngologii. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń gardła, nosa, uszu i krtani. Obszarem mojego działania jest twarz - co wiąże się z moją drugą pasją - medycyną estetyczną. W 2012 roku skończyłam Podyplomowe Studia - Kosmetologia dla Lekarzy, co pozwoliło mi profesjonalnie zająć się tą dziedziną. Swoją wiedzę, zarówno z laryngologii oraz medycyny estetycznej stale pogłębiam uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Jestem członkiem towarzystw naukowych -  Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Najpopularniejszym zabiegiem, jaki wykonuję w swoim gabinecie, jest mezoterapia igłowa. Jej efektem jest nawilżona, jędrniejsza i rozjaśniona oraz sprężysta skóra.

StrzykawkiMezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. Substancje te dobiera się indywidualnie, zależnie od potrzeb pacjenta. Zabiegi wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie. Bardzo dobre efekty daje ostrzykiwanie skóry owłosionej głowy oraz pośladków i ud w przypadku cellulitu czy rozstępów. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne głęboko śródskórnie i do skóry właściwej, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Śródskórne iniekcje substancji czynnych poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej, zwiększają metabolizm komórek, stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Jest to proces rozciągnięty w czasie - po zakończeniu terapii przez kilka miesięcy następuje przebudowa tkanek. Powstają nowe komórki naskórka, fibroblasty zaczynają wydzielać kolagen i inne czynniki cechujące młodzieńczą skórę, szczególnie kwas hialuronowy. Są to procesy fizjologiczne i zupełnie naturalne.

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii igłowej jest profilaktyka starzenia skóry, leczenie nadmiernego wypadania włosów, cellulitu i rozstępów.

Działania uboczne mezoterapii zwykle są niewielkie. Należą do nich małe krwiaki, obrzęki, odczyny alergiczne, przejściowy ból o niewielkim nasileniu.

Dorota Kotowska w gabinecieSam zabieg jest bezbolesny - wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu maścią EMLA.

W mezoterapii zwykle stosuje się mieszanki różnych składników aktywnych, tak zwane koktajle. Do najczęściej wykorzystywanych substancji należą między innymi: nieusieciowany kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, o którego wspaniałych efektach mówi otwarcie Agata Młynarska, peptydy niskocząsteczkowe oraz osocze bogatopłytkowe, do którego stosowania przyznaje się np. Joanna Krupa.

Zabiegi mezoterapii najkorzystniejsze efekty dają stosowane w seriach- zwykle 5 zabiegów co 2 tygodnie.

Cena zabiegu zależy od rodzaju zastosowanego preparatu i wynosi od 350 zł w górę.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
niedziela, 14 kwietnia 2024