Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2021 imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Odczuwasz bóle głowy, uczucie zmęczenia oczu? W Polsce 50% osób pracujących przy komputerze ma problemy ze wzrokiem.

REKLAMA   
poniedziałek, 27 lutego 2017 08:00

Oxys

Nadmierne wykorzystanie nowoczesnych gadżetów elektronicznych prowadzi do rozwoju wady wzorku. Odsetek osób z wadami wzrósł o 4% w stosunku do roku ubiegłego i cały czas rośnie.

Według Jerzego Szaflika, kierownika wydziału okulistyki na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, utrzymywanie jedynie niewielkiej odległości od monitora podczas czytania lub pisania stała się głównym powodem rosnącego odsetka krótkowidzów. W Polsce ponad 50% pracowników biurowych cierpi na ten rodzaj wady wzroku.

Jednak krótkowzroczność w coraz większym stopniu dotyka także dzieci. Badania pokazują, że w Polsce, co trzeci uczeń szkoły ponadgimnazjalnej cierpi na krótkowzroczność, a 41% 14-latków i 49% 19-latków wymaga korekcji wzroku. Dalekowzroczność to kolejna wada, która stopniowo postępuje w społeczeństwie. Według badania przeprowadzonego przez kliniki okulistyczne Okulus w 2015 roku wśród 1211 respondentów, 60% osób powyżej 40 roku życia i 82% osób powyżej 50 roku cierpiało na starczowzroczność. Mimo, że większość ludzi, którzy wzięli udział w badaniu byli kierowcami, tylko połowa z nich nosiła okulary. Wynika z tego, że, mimo że co roku polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome wad wzroku i ich leczenia, wielu ludzi, zwłaszcza na obszarach wiejskich, nadal ignoruje problemy z widzeniem.

Regularne badanie wzroku, minimum raz na 12 miesięcy, znacząco zwiększa szanse na wczesne wykrycie wady wzroku i potencjalnych chorób oczu.

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do IX Edycji Lubelskiej Akcji Bezpłatnych Badań Wzroku.Oxys

Od 27 lutego każdy mieszkaniec Radzynia Podlaskiego i okolic, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania.   Przeprowadzą je doświadczeni specjaliści, w pełni wyposażonym gabinecie fotometrycznym w salonie Okularium przy ulicy Ostrowieckiej 3. Analiza obejmuje badanie wad wzroku i przeprowadzane jest bardzo szczegółowo z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu i rożnego rodzaju testów.

Co zyskujesz biorąc udział w akcji?

- diagnozę wady wzorku m.in. krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii,

- dobór właściwej korekcji,

- indywidualne dopasowanie szkieł i opraw okularowych,

- wiedzę odnośnie profilaktyki i zapobiegania pogłębiania się wady,

- kupony rabatowe o wartości 300zł na zakup okularów korekcyjnych w sieci salonów Okularium.

Jak umówić się na badanie i zyskać kupony rabatowe o wartości 300zł?

 Wystarczy zadzwonić pod numer (83) 352-02-81 lub odwiedzić salon Okularium w Radzyniu przy ulicy Ostrowieckiej 3 i podać kod rabatowy: 9EDYCJA.

Szczegóły promocji w salonie optycznym i w regulaminie promocji na stronie http://www.okularium.pl/promocje_18/zbadaj-wzrok-i-zyskaj-kupony-rabatowe-o-wartosci-300zl-.html.

Rozpoznanie wady i odpowiednio dobrana korekcja, mają bezpośredni wpływ na Twój komfort życia.

Partnerzy IX Edycji Lubelskiej Akcji Bezpłatnych Badań Wzroku:

Oxys