Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 listopada 2017 imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Serowy tydzień

REKLAMA   
wtorek, 07 lutego 2017 08:00

SpomlekOd wtorku do piątku w przyzakładowym sklepie Spółdzielczej Mleczarni Spomlek przy ul. Kleeberga, będzie można skosztować dowolnego sera Serenada i Skarby Serowara. Serowy tydzień powstał z myślą o konsumentach, żeby mieli możliwość poznać nowe smaki sera i dowiedzieć się, do jakich potraw pasują najlepiej.

Pewnie mało kto wie, że na świecie produkuje się około 4 tysięcy gatunków sera, a w Polsce jest ich prawie 90. Jest w czym wybierać. Ser  nie musi być dodatkiem do chleba czy pizzy, ale może stanowić przekąskę, niekiedy elegancką i wysublimowaną. Sery długo dojrzewające, jak te produkowane w Spomleku: Bursztyn, Rubin i Szafir są idealne do wina, więc już za kilka dni, przy walentynkowej kolacji będzie można skosztować takiego połączenia.

Kolejnym dodatkiem do serów jest żurawina, miód czy świeża gruszka. Ser żółty jest doskonały do wielu potraw, nie tylko tych standardowych jak lasagne czy pizza. Na stronie internetowej www.serenada.com.pl znajdziecie wiele przepisów na dania gorące, przystawki czy dania zimne z wykorzystaniem serów żółtych.

Sery, choć mówi się o nich, że mają dużo tłuszczów i powinno się je jeść z umiarem, są bardzo bogate w szereg witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ostatnio bardzo dużo się mówi o witaminie D, którą do niedawna dawało się tylko małym dzieciom w celu zapobiegania krzywicy. Okazuje się jednak, że jest ona niezbędna również osobom dorosłym. -  Ser żółty, w tym ser marki Serenada, jest jednym z czterech żywieniowych źródeł witaminy D. Poza nim oraz innymi produktami mlecznymi ten składnik znaleźć można w rybach, olejach rybich oraz jajach i mięsie. Ser żółty wyróżnia się na tle pozostałych produktów, ponieważ stanowi „żywieniowe 2 w 1”.  Co to oznacza? Jak wiadomo do wchłaniania witaminy D niezbędna jest frakcja tłuszczowa, a tej w serze żółtym nie brakuje – pisze Justyna Markowska, dietetyk i psychodietetyk. Ser Serenada to również źródło witaminy A, która między innymi dba o nasz piękny wygląd. Ser to też bogactwo witaminy K2, której brak w organizmie prowadzi do obniżenia gęstości mineralnej kości. Oprócz tego sery, to przede wszystkim, źródło wapnia, magnezu czy selenu.

O serach można pisać bardzo dużo, ale jedno jest pewne – są bardzo wartościowe i nie powinno ich zabraknąć w żadnej diecie. Dlatego Spomlek zachęca mieszkańców do degustacji serów Serenada i długo dojrzewających Skarby Serowara.

Zapraszamy na degustację do przyzakładowego sklepu. Specjalnie dla klientów jest również półka pełna serenadowych gadżetów, idealnych na upominki. Przy zakupie sera powyżej 10 zł, długopis z logo Serenada gratis.

Sklep czynny do godziny 16:30.