Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

Czy wszywka alkoholowa ma jeszcze zastosowanie w leczeniu choroby alkoholowej?

REKLAMA   
piątek, 11 czerwca 2021 06:00

WszywkaWszywka alkoholowa święciła triumfy przez kilka dekad, jako jedna z najskuteczniejszych metod do walki z chorobą alkoholową. W ostatnich latach jej popularność nieco przygasła, a sama implantacja wykonywana jest o wiele rzadziej. Nie oznacza to jednak, że wszywka alkoholowa powinna odejść w zapomnienie. Prawidłowo wykorzystana, potrafi stanowić olbrzymie wsparcie dla chorych osób. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy oferującej implantację wszywki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowaWszywka alkoholowa to jałowe tabletki esperalu, przeznaczone do podskórnej implantacji. Umieszczone w mięśniu, podpowięziowo, uwalniają stopniowo substancję aktywną, działając nawet 12 miesięcy.
Esperal, związek odpowiedzialny za właściwości wszywki, to substancja blokująca dehydrogenazę alkoholową. Enzym ten odpowiada za metabolizm aldehydu octowego – niezwykle szkodliwego metabolitu alkoholu. Jego zablokowanie powoduje, że nawet najmniejsza dawka alkoholu prowadzi do nagłego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Zjawisko to przyczynia się do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

• uderzenia gorąca;

• zaczerwienienie twarzy;

• nadmierna potliwość;

• bóle i zawroty głowy;

• mdłości i wymioty;

• uczucie duszności;

• przyspieszone bicie serca;

• uczucie lęku.

WszywkaCzy wszywka alkoholowa leczy alkoholizm?

W społeczeństwie panuje mylne przekonanie, że wszywka alkoholowa leczy alkoholizm. Jest to metoda awersyjna, która wymusza na alkoholikach abstynencję poprzez wzbudzenie u nich lęku przed złym samopoczuciem. Wszywka alkoholowa nie wpływa jednak na źródło problemów z alkoholem, więc nie można stwierdzić, że leczy ona uzależnienie. Czy oznacza to jednak, że korzystanie z tej metody pozbawione jest sensu? Niekoniecznie! Okazuje się, że wszywka alkoholowa może być świetnym uzupełnieniem kompleksowej terapii uzależnień. Jest ona przydatna szczególnie w pierwszych miesiącach terapii, kiedy do chorym osobom bardzo ciężko jest utrzymać abstynencję.

Czy każdy może skorzystać z wszywki alkoholowej?

Mogłoby się wydawać, że implantacja wszywki alkoholowej powinna być rutynowym działaniem dla każdego, kto rozpoczyna terapię uzależnienia od alkoholu. Niestety, okazuje się, że istnieje kilka przeciwwskazań do tej metody. Wśród najważniejszych z nich wyróżnia się:
• nadwrażliwość na substancję aktywną leku;
• spożywanie alkoholu w ostatnich 24 godzinach;
• niewyrównane bądź oporne na leczenie nadciśnienie tętnicze;
• choroba niedokrwienna serca;
• niewydolność serca;
• choroby i zaburzenia psychiczne;
• próby samobójcze w wywiadzie.

Bezpieczna i pewna implantacja wszywki? Tylko z KacDoktorem!

Zastanawiasz się nad implantacją wszywki? Z pewnością już wiesz, że jest to procedura nieco inwazyjna, wymagająca dużego doświadczenia od specjalisty, który ją wykonuje. Chcesz mieć pewność, że cały zabieg będzie całkowicie bezpieczny i bezbolesny? Skorzystaj z usług KacDoktora! Jest to warszawska firma, która od wielu lat specjalizuje się w odtruciu alkoholowym i implantacji wszywek. W jej szeregach pracuje jedynie doświadczony personel medyczny, dzięki czemu możesz być w pełni spokojny o bezpieczeństwo całego zabiegu.
Skorzystanie z usług KacDoktora jest banalnie proste – wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie bądź za pomocą formularza internetowego, by umówić się na wizytę ze specjalistą. W razie potrzeby może on przyjechać pod wskazany adres i wykonać zabieg w domu pacjenta. U osób, które znajdowały się przez dłuższy czas w ciągu alkoholowym, może okazać się niezbędne wykonanie odtrucia alkoholowego, które wypłucze resztki alkoholu z organizmu i zapobiegnie wystąpieniu zespołu odstawiennego.

Rozpoczynasz walkę z uzależnieniem? Wszywka alkoholowa pomoże Ci zawalczyć o trzeźwość!

 
noimage
Kierowca kat B
czwartek, 21 września 2023
noimage
OSOBY DO ZBIORU JABŁEK
środa, 20 września 2023
Pozabankowe finansowanie firm i rolnikow
Pozabankowe finansowanie firm i rolnikow
poniedziałek, 25 września 2023