Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2023 imieniny: Aurelii, Władysława

Jak zachować smaki lata na dłużej?

Artykuł partnera   
wtorek, 22 czerwca 2021 14:00

ZamrażarkaProblem przechowywania żywności na dłużej spędza sen z powiek osobom, które chcą delektować się smakiem sezonowych owoców przez cały rok bądź wyrobiły w sobie nawyk zakupów „na zapas”. Zwykła zamrażarka zwykle nie jest w stanie pomieścić tyle, ile byśmy chcieli. Na szczęście istnieje na rynku rozwiązanie problemu małej ładowności – przedstawiamy zamrażarki skrzyniowe. 

Kto potrzebuje zamrażarki? 

Jeżeli jesteś zwolennikiem spożywania jedynie świeżo przygotowanych posiłków, nie zamrażasz resztek na „potem”, nie gustujesz w daniach podgrzewanych – możesz obejść się bez zamrażarki. Zdecydowana większość z nas jednak na co dzień korzysta z jej właściwości przedłużających żywotność potraw. Zwłaszcza docenią jej funkcje rodziny wielodzietne – w tym jednak wypadku dla rodziny liczącej więcej niż 4 osoby zwykła pojemność zamrażarki szufladowej może okazać się niewystarczająca. 

Zamrażarka skrzyniowa będzie dla Ciebie „strzałem w dziesiątkę”, jeśli: 

  • dotychczasowa pojemność zamrażarki jest dla Ciebie niesatysfakcjonująca; 
  • zwykła zamrażarka nie radzi sobie z utrzymaniem niskich temperatur żywności, zwłaszcza latem; 
  • nie lubisz marnować czasu w sklepach i robisz zakupy rzadziej – raz na dwa, trzy tygodnie; 
  • masz własny ogródek, przechowujesz sezonowe owoce i warzywa z działki przez cały rok, aby rozkoszować się nimi również po sezonie; 
  • mieszkasz z wieloma osobami, ewentualnie prowadzisz sklep lub punkt gastronomiczny. 

Nietypowe zastosowanie zamrażarek – o tym nie wiedziałeś 

Czy wiesz, że jeansów nie powinno się często prać? Aby je odświeżyć, włóż spodnie do worka foliowego i… umieść je w zamrażarce na kilkanaście godzin. Niska temperatura pozwoli zwalczyć wszelkie bakterie. Możesz w ten sposób postępować także w przypadku obuwia czy pluszowych zabawek dziecięcych. Pranie niszczy strukturę tych przedmiotów, a jeśli nie są one bardzo zabrudzone, wystarczy chłodny zabieg odświeżający. 

W czym zamrażarki skrzyniowe są lepsze od szufladowych? 

Zamrażarki skrzyniowe nazywa się równie często „ladami”. Najczęściej bowiem znajdują się w sklepach spożywczych, na tyłach magazynu, wypełnione po brzegi towarem (głównie lodami, mrożonkami oraz mięsem). W przeciwieństwie do zamrażarek szufladowych, lady są niskie, posiadają szerokie drzwi otwierane do góry. Z wyglądu przypominają leżące lodówki lub kufry

Produkty układasz warstwowo, jeden na drugim, umieszczając na spodzie towary „najświeższe” czyli te o najdłuższej dacie przydatności. Niska temperatura jest utrzymywana stale i bez wahań, ponieważ do zamrażarki skrzyniowej umieszczasz żywność, którą wyjmujesz rzadziej niż z chłodziarko-zamrażarki usytuowanej w kuchni. 

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu zwróć uwagę na klasę zamrażania, oznaczaną w klasyfikacji gwiazdkowej (od 1 do 4).  Najlepsze warianty, oferujące klasę 4-gwiazdkową, mogą mrozić żywność do temperatury -18 stopni, a produkty jesteś w stanie przechowywać przez ponad rok! 

Czym zaskoczą Cię zamrażarki skrzyniowe? 

Zamrażarki skrzyniowe Electrolux przeznaczone są do mrożenia większych ilości pożywienia. Zastosowane technologie, jak np. funkcja LowFrost, pozwalają ograniczać osadzanie się szronu i lodu nawet o 80%, co powoduje znacznie rzadsze rozmrażanie urządzenia. Kompresor inwertorowy zapewnia wydajną a zarazem cichą pracę zamrażarki przy jednoczesnym mniejszym poborze energii. Zintegrowane oświetlenie LED daje Ci lepszą widoczność zawartości zamrażarki. Czytelny ekran LCD wyświetla wybrane przez Ciebie parametry mrożenia. Wygodne kosze pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni urządzenia – koniec z przekopywaniem się przez mrożonki, wystarczy wyjąć koszyk.