Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2022 imieniny: Aurelii, Władysława
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Jaki jest koszt pożyczki pozabankowej?

REKLAMA   
piątek, 29 listopada 2019 07:00

PieniądzeCoraz większą popularnością cieszą się produkty finansowe udzielane przez firmy pozabankowe. Są nimi pożyczki ratalne i krótkoterminowe chwilówki. Pożyczki możemy uzyskać online, bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jaki jest koszt zaciągnięcia pożyczki pozabankowej.

Pożyczka pozabankowa - czym się charakteryzuje?

Pożyczka pozabankowa to jeden z produktów finansowych, które są najczęściej wybierane przez polskich konsumentów. W szybki i prosty sposób jesteśmy w stanie otrzymać pieniądze na swoje konto bankowe. Wystarczy odwiedzić stronę wybranego pożyczkodawcy i uzupełnić formularz o pożyczkę. We wniosku podajemy podstawowe dane osobowe i teleadresowe.

Co więcej, ważne jest posiadanie własnego konta bankowego, na które zostaną przelane pieniądze z uzyskanej pożyczki. O decyzji przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę decyduje kilka ważnych czynników. Są to m.in. ocena zdolności kredytowej, wiek, obywatelstwo, miejsce zamieszkania pożyczkobiorcy, oraz otrzymywanie stałych, miesięcznych dochodów. Pamiętajmy, że wniosek każdego klienta rozpatrywany jest indywidualnie. Jeżeli szukamy dobrej oferty pożyczek ratalnych i chwilówek, warto zajrzeć na ranking, przygotowany przez ekspertów finansowych, znajdujący się na https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/.

Koszty pożyczki pozabankowej

Koszty pożyczek ratalnych i chwilówek online możemy sprawdzić na wirtualnym kalkulatorze dostępnym na stronie wybranego pożyczkodawcy. W skład kosztów wchodzi prowizja, roczna rzeczywista stopa oprocentowania pożyczki, oprocentowanie w skali roku, które wynosi w większości przypadków 10%. Dodatkowo w całkowity koszt pożyczki wliczana jest również opłata za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie umowy pożyczki, obsługę zaciągniętego zobowiązania np. monitorowania terminów spłaty należności. W przypadku, gdy klient decyduje się na uzyskanie większej kwoty pożyczki, mogą zostać również naliczone kwoty za ubezpieczenie należności. Przed ostatecznym wyborem pożyczkodawcy należy szczegółowo zapoznać się z umową i kosztami, jakie będą kształtowały się przy spłacie zobowiązania. Kierujmy się również opiniami innych pożyczkobiorców, którzy korzystali z usług firm pozabankowych.

Kredyt a pożyczka - jak jest między nimi różnica między?

Banki, jak i instytucje pozabankowe udzielają pomocy finansowej klientom, którzy poszukują uzyskania szybkiej gotówki na już. W przypadku kredytu koszty za udzielenie zaciągniętego zobowiązania mogą znacznie różnić się od tych, oferowanych przez pożyczkodawców. Kredyty można otrzymać w znacznie wyższych kwotach, a ich spłata może obowiązywać nawet kilkanaście lat. Udzielane są one jedynie przez banki. Natomiast pożyczki gotówkowe możemy znaleźć w obu instytucjach finansowych. Jakie zatem będą kształtować się koszty kredytu? W skład opłat wchodzi prowizja, czyli opłata za udzielenie kredytu, jego ubezpieczenie na wypadek utraty zdrowia, czy pracy, oraz oprocentowanie. Wyróżniamy dwa rodzaje oprocentowania. Pierwsze z nich jest stałe, które nie zmienia się podczas trwania okresu kredytowania, drugie natomiast jest zmienne i zależy od wysokości oprocentowania stóp procentowych ustalanych przez Narodowy Bank Polski. W przypadku kredytów również jesteśmy w stanie zweryfikować dokładne koszty, korzystając z dostępnych kalkulatorów na serwisach banków lub porównywarek kredytów.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zaciągnięciem kredytu gotówkowego, koniecznie sprawdźmy ranking dostępny na: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/