Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 czerwca 2020 imieniny: Pauliny, Norberta | 2005 - w wieku 70 lat zmarł w Radzyniu ks. Piotr Kowalski, powszechnie znany i lubiany kapelan radzyńskiego szpitala
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

5 zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy online

REKLAMA   
wtorek, 02 kwietnia 2019 08:00

PieniądzeInteresują Cię pożyczki ratalne dostępne w ofercie internetowych firm pozabankowych? W ich zaciąganiu nie ma nic złego – pod warunkiem, że zastosujesz się do kilku zasad bezpieczeństwa. Sprawdź, jak powinno wyglądać zaciąganie zobowiązania, by nie wpaść w poważne kłopoty.

Polacy chętnie zaciągają już nie tylko chwilówki, ale i pożyczki ratalne dostępne w ofercie firm pozabankowych. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, jednak nie jest pozbawione ryzyka. Pochopne podjęcie decyzji może bowiem stanowić pierwszy krok do poważnych kłopotów finansowych. Jednak podążając zgodnie z poniższymi wskazówkami, uda Ci się ich uniknąć.

Pożyczki ratalne online – czyli co?

Pożyczki ratalne to produkty dostępne w ofercie firm pozabankowych. Swoją istotą są bardzo zbliżone do kredytów bankowych. Pozwalają na uzyskanie zastrzyku gotówki przy jednoczesnym rozłożeniu całości zobowiązania na miesięczne raty. Z uwagi na specyfikę, można o nie wnioskować przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu i podpisywania umów w wersji papierowej.

Więcej o tego typu pożyczkach dowiesz się ze strony https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Jak bezpiecznie pożyczać w internecie?

Internetowe pożyczki ratalne są bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu kilku zasad – po to, aby uniknąć problemów finansowych i nie wpaść w spiralę zadłużenia.

  1. Ustal kwotę pożyczki, którą jesteś w stanie spłacić

Chociaż formy pozabankowe mogłyby udzielić pożyczki na dość wysokie kwoty, ustal maksymalną wysokość zobowiązania. Taką, na której spłatę będziesz mógł sobie pozwolić – także wtedy, gdy dopadną Cię przejściowe kłopoty finansowe.

  1. Ustal optymalny okres spłaty

To ważne, ponieważ okres spłaty wpływa w dużym stopniu na wysokość raty. Jeśli zależy Ci na obniżeniu miesięcznego zobowiązania, wydłuż czas spłaty pożyczki – może on wynieść nawet 48 miesięcy.

  1. Korzystaj ze sprawdzonych ofert

Firmy pozabankowe powstają niczym grzyby po deszczu i kuszą atrakcyjnymi ofertami. Jeśli chcesz uniknąć kłopotów, wybieraj przede wszystkim rekomendowanych pożyczkodawców.

  1. Porównaj dostępne oferty

Nie zaciągaj przypadkowej pożyczki – to może Cię sporo kosztować. Porównaj dostępne propozycje, korzystając z zestawień publikowanych w serwisach porównywarkowych. Dzięki temu dowiesz się, gdzie warto złożyć wniosek pożyczkowy.

  1. Spłacaj zobowiązania w terminie

Firmy pozabankowe cenią terminowość. Dlatego raty spłacaj zgodnie z harmonogramem. W ten sposób unikniesz wpisania na listę dłużników – nie zaszkodzisz sobie, gdy będziesz chciał zaciągnąć kolejne zobowiązanie w przyszłości.