Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 lutego 2023 imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

2 sierpnia 2011 - Pielgrzymi dotarli do Radzynia

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 02 sierpnia 2011 21:35

Pielgrzymi przekraczają granice Radzynia Podlaskiego

Tuż po godzinie 16 pielgrzymi przekroczyli granice naszego miasta.

Jako pierwsi do Radzynia zawitali pątnicy z Komarówki Podlaskiej. Grupy idące od strony Międzyrzeca Podlaskiego minęły tablicę "Radzyń Podlaski" godzinę później.

Radzynianie jak zwykle gorąco powitali wędrówców. To co rzuca się w oczy to ilość- zarówno witających, jak i pątników. I jednych i drugich było w tym roku znacznie mniej. Pogoda dopisywała, humory również, chociaż na twarzach było widać także pierwsze oznaki zmęczenia. Nie możemy się jednak temu dziwić, bo dla niektórych to już drugi dzień wędrówki- 60 kilometrów pod stopami. Pojawiły się pierwsze bąble, które trzeba szybko usunąć. To jednak dopiero początek podróży i każdy z pielgrzymów ma nadzieję na dotarcie na Jasną Górę o własnych silach.

ksiądz Dariusz Czajka

 

O dzisiejszą wędrówkę zapytałem księdza Dariusza Czajkę, wikariusza parafii św. Zygmunta w Łosicach. Posłuchajcie:

 

{play}/media/audio/20110802-pielgrzymka1.mp3{/play}

 

2 sierpnia w kandarzu oznacza, że następnego dnia radzyńska grupa 15a wyruszy na pielgrzymi szlak. Jest już po apelu, który odśpiewano w Sanktuarium MBNP. Przed naszymi pielgrzymami poranna msza i trzynastodniowa wędrówka. 

Będziemy codziennie towarzyszyli naszej grupie w ich zmaganiach. Pierwsza relacja już jutro wieczorem. Zapraszamy do nadsyłania zdjęć na numer 69 29 29 499. 

{morfeo 900}{morfeo 901}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.