Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lipca 2018 imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Już niedługo

LETNIA SCENA ROK - PIKNIK SZLACHECKI -  ŁUKASZ JEMIOŁA image
LETNIA SCENA ROK - PIKNIK SZLACHECKI - ŁUKASZ JEMIOŁA, 22.07.2018, 15:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Pompa szlamowa i defibrylator - od miasta dla Straży Pożarnej

Michał Maliszewski   
środa, 09 sierpnia 2017 07:00

Straż Pożarna29 sierpnia br. w sali konferencyjnej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbędzie się przekazanie sprzętu na potrzeby działań Straży Pożarnej od burmistrza Radzynia Podlaskiego.

Na stan radzyńskich strażaków wskoczy defibrylator i pompa szlamowa. Pierwsze urządzenie służy do ratowania życia (przeprowadzanie zabiegu defibrylacji serca) natomiast drugie do ratowania mienia (pompa szlamowa radzi sobie nie tylko z wodą opadową, ale również z błotem i zanieczyszczeniami). Zapytaliśmy burmistrza z czyjej inicjatywy wyszedł ten zakup na potrzeby Straży Pożarnej:

- Z inicjatywą przekazania przez Miasto dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej defibrylatora i pompy szlamowej wyszedł Komendant Powiatowy PSP w Radzyniu. Rada Miasta – uznając inicjatywę za słuszną i potrzebną - zatwierdziła projekt, następnie zostały zabezpieczone środki na zakup sprzętu – powiedział nam burmistrz Jerzy Rębek.

Mamy nadzieję, że urządzenia będą służyły długo radzyńskim strażakom i życzymy, aby potrzeba ich użycia była niewielka.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.