Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 grudnia 2017 imieniny: Albina, Zdzisław
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Poznaliśmy najlepszych sportowców w powiecie radzyńskim

Michał Maliszewski   
środa, 21 grudnia 2016 08:00

Podczas wręczania nagródWczoraj, 20 grudnia br. w sali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim Rada Powiatu uhonorowała najlepszych sportowców z terenu powiatu radzyńskiego za rok 2015.

Zarząd Powiatu na posiedzeniu, które odbyło się 23 listopada 2016 r., na podstawie uchwały w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania wyróżnień i nagród pieniężnych dla trenerów oraz innych osób z terenu Powiatu Radzyńskiego wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej rozpatrzył pozytywnie wioski o przyznanie nagrody dla trenerów zgłoszone przez:

  • Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do i przyznał trenerowi klubu Łukaszowi Ciężkiemu nagrodę pieniężną w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę zaokrąglonego do pełnych setek z niedomiarem ustalonego przez Radę Ministrów w roku poprzedzającym przyznanie nagrody za zdobycie przez zawodnika szkolonego przez trenera mistrzostwa Polski lub medalu Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata w sporcie o szczególnym znaczeniu dla Powiatu Radzyńskiego – jest to kwota 1700 zł brutto oraz statuetkę za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej w 2015 roku.
    Trenowani przez niego zawodnicy zdobyli w 2015 r. 58 medali na zawodach rangi międzywojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym 3 medale Mistrzostw Świata, 5 medali Mistrzostw  Europy i 9 medali Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów.
  • Uczniowski Klub Sportowy Sprint w Ulanie-Majoracie i przyznał trenerowi tego klubu - dyscyplina: piłka ręczna -  Jarosławowi Mazurkowi nagrodę pieniężną w wysokości ½ minimalnego wynagrodzenia za pracę zaokrąglonego do pełnych setek z niedomiarem ustalonego przez Radę Ministrów w roku poprzedzającym przyznanie nagrody za zdobycie przez zawodnika szkolonego przez trenera mistrzostwa Polski lub medalu Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata w sporcie o szczególnym znaczeniu dla Powiatu Radzyńskiego – jest to kwota 800 zł brutto oraz statuetkę za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej w 2015 roku.
    - trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint w Ulanie-Majoracie,.
    Trenowana przez Jarosława Mazurka drużyna dziewcząt rocznik 2002 w 2015 r. zajęła III miejsce w Polsce (Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt), zwyciężając w eliminacjach powiatu, rejonu i województwa; II miejsce w Lidze Wojewódzkiej Piłki Ręcznej Dziewcząt (awans do finału ogólnopolskiego) oraz XIII miejsce w Finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej. Pięć trenowanych przez niego zawodniczek rocznika 2002  zostało powołanych  do kadry województwa lubelskiego.

 

Zarząd Powiatu postanowił także przyznać trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej w 2015 r. w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego wyróżnienia w postaci statuetek i upominków.
Są to następujące osoby:

  1. Anna Wawrzosek– nauczyciel w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy – za działalność społeczną na rzecz rozwoju sportu szkolnego w powiecie radzyńskim.
  2. Janusz Zając – nauczyciel w Gimnazjum w Wohyniu, trener lekkoatletyki.
    Trenowani przez niego zawodnicy odnosili sukcesy w wojewódzkich oraz ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych np. I i II miejsca w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych.
  3. Krzysztof Brygoła– nauczyciel  w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy, trener piłki nożnej dziewcząt (II miejsce – rejon Igrzyska, Turniej Orlika o Puchar Premiera RP - U 12 - II miejsce w województwie lubelskim, Turniej Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych -  U 10 - IX miejsce w województwie lubelskim).
  4. Andrzej Marcinkowski– nauczyciel w  SP 2 Radzyń Podlaski – trener piłki nożnej chłopców (Turniej Orlika o Puchar Premiera RP - U 12 - III miejsce w województwie lubelskim).
  5. Jacek Dębski – trener pływania w MULKS „Technik - Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (sukcesy zawodników w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” i Lidze Pływackiej „Szuwarek”).
  6. Wiesław Zienkiewicz - prezes UKS Sprint Ulan-Majorat, dyscyplina:  piłka ręczna.
    Organizator Ogólnopolskich (Międzynarodowy) Turniejów Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W 2015 r. była to już 14 edycja zawodów, na które do Powiatu Radzyńskiego przyjechało 550 uczestników, reprezentujących 43  zespoły  z 7 województw oraz drużynę ze Szkoły Sportowej w Łucku na Ukrainie. Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Radzyńskiego.
  7. Dariusz Wołek i Rafał Borysiuk
    – trenerzy w Ludowym Klubie Sportowym Orlęta Spomlek, dyscyplina: piłka nożna. Trenowani przez nich zawodnicy (jeden Junior Młodszy, dwóch Trampkarzy Starszych i jeden Trampkarz Młodszy) byli powołani do kadry Województwa Lubelskiego.
  8. Daniel Syta – trener drużyny Młodzików Młodszych w LKS Orlęta Spomlek organizatora 3 edycji Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2006 o Puchar Starosty Radzyńskiego (udział klubów piłkarskich z województwa lubelskiego i mazowieckiego).
  9. Grzegorz Oprawski  – nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, który rozpoznał talenty pływackie u 3 wychowanków Ośrodka a następnie dbał o ich rozwój. Ci niepełnosprawni uczniowie reprezentując UKS „Promień” podczas Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w 2015 zdobyli trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne).

 

Ponadto Zarząd Powiatu postanowił wyróżnić statuetkami:

  1. Pawła Blicharza – mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który był najszybszym biegaczem z południowego Podlasia w 38. PZU Maratonie Warszawskim (czas 2:54:32) – 73 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na ponad 10 tys. startujących) i 37 miejsce w kategorii M30.
  2. Stowarzyszenie Chodzę z SERcem z Radzynia Podlaskiego – popularyzatora aktywnego stylu życia i organizatora IV Edycji Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking  „LUBELSKIE TEŻ CHODZI”.

Za sukcesy sportowe osiągnięte na zawodach od szczebla wojewódzkiego w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego Zarząd Powiatu przyznał wyróżnienia w postaci statuetek i upominków następującym sportowcom:

  • Pływakom UKS „Promień”:
  1. Arturowi Bujkowi,
  2. Mateuszowi Bujkowi,
  3. Jakubowi Kowalczykowi.
    Zawodnicy ci podczas Mistrzostw Polski w Warszawie w 2015 zdobyli trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne) a podczas Mistrzostw Polski w Ciechanowie w 2016 roku - siedem medali (cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe).
    Artur Bujek otrzymał powołanie do kadry narodowej Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” – stowarzyszenia, które organizuje rywalizację sportową w Polsce dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
    Trenerzy: Marcin Kułak (2014), Łukasz Bogucki i Mariusz Denisiuk (2015);
  • Pływakom MULKS „Technik - Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:
  1. Michałowi Danilczukowi,
  2. Łukaszowi Opolskiemu
  3. Mikołajowi Trykaczowi,
    którzy zajmowali czołowe miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” i Lidze Pływackiej „Szuwarek” – trener Jacek Dębski;
  • Lekkoatletom (trener Janusz Zając):
  1. Mikołajowi Jędruszczakowi – uczniowi Gimnazjum w Wohyniu (I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach  Przełajowych – Gimnazjada 2015 i III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu  w Biegach  Przełajowych – Gimnazjada 2015),
  2. Pauli Siedlanowskiej - uczennicy ZSP im, Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach  Przełajowych – Licealiada 2015; I miejsce w Ogólnopolskich  Biegach  Przełajowych  LZS – 2015).
  • Zawodnikom Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do:
  1. Martynie Zielnik (reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-do ITF, medalistka Pucharu Świata, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  2. Patrycji Chud (Reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-do ITF, Wicemistrzyni Europy Juniorów w walkach drużynowych, brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach do 55 kg
  3. Kamilowi Chud (srebrny medalista Pucharu Świata w walkach do 57 kg, Wicemistrz Polski Seniorów w walkach do 57kg, zdobywca Grad Prix Polski Juniorów i brązowy medalistka Grad Prix Polski Seniorów w walkach do 56 kg -
  4. Michałowi Łobaczowi (Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych i zdobywca Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, brązowy medalistka Grad Prix Polski Juniorów a srebrny medalistka Pucharu Polski Juniorów w walkach do 50 kg w walkach do 50kg -
  5. Karolinie Świć (Wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych w układach stopni uczniowskich)
  6. Erykowi Niewęgłowskiemu (Wicemistrz Polski Seniorów w walkach do 78 kg, zdobywca Grad Prix Polski Seniorów w walkach do 78 kg
  7. Damianowi Ładny (Wicemistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich, brązowy medalistka Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, brązowy medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w walkach do 52 kg)
  8. Jolancie Szczepaniuk (srebrna medalistka Grad Prix Polski Juniorów w układach stopni uczniowskich, Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w walkach do 60 kg)
  9. Martynie Ciarkowskiej (podwójna Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich)
  • Piłkarkom ręcznym UKS Sprint (trener Jarosław Mazurek) – członkiniom drużyny, która zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt, członkiniom kadry województwa lubelskiego w kategorii młodziczka:
  1. Magdzie Grodzickiej,
  2. Weronice Mazur,
  3. Julii Sposób,
  4. Mai Wierzchowskiej,
  5. Marcie Wierzchowskiej;
  • Piłkarzom LKS Orlęta-Spomlek:
  1. Oskarowi Siwkowi – członkowi kadry województwa lubelskiego juniorów młodszych (trener Dariusz Wołek)
  2. Kacprowi Kani
  3. Arkadiuszowi Korolczukowi
    uczestnikom  mistrzostw Polski z kadrze województwa lubelskiego trampkarzy starszych (A. Korolczuk w 2016 roku przebywał także na konsultacji reprezentacji Polski U15),
  4. Sebastianowi Walczynie - kadrowiczowi województwa lubelskiego – kadra trampkarzy młodszych – trener Rafał Borysiuk.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Radzyniu Podlaskim  w 2015/16 roku realizował zadania w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży szkolnej powiatu radzyńskiego, wynikających z kalendarza imprez sportowych Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radzyniu Podlaskim i Wojewódzkiego Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. W w/w okresie zorganizowali: 58 zawodów międzyszkolnych o zasięgu powiatowym  (IGRZYSKA –  24,  GIMNAZJADA – 20,   LICEALIADA – 14) oraz 5 zawodów rejonowych. W organizowanych imprezach powiatowych uczestniczyło około 1300 młodych sportowców reprezentujących 18 szkół podstawowych, 15 szkół gimnazjalnych  i 4 szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Wyniki rywalizacji na szczeblu powiatu są następujące:

IGRZYSKAGIMNAZJADA
  1. SP w Czemiernikach
  2. SP Nr 2 Radzyń Podl.
  3. SP w Komarówce Podl.
  4. SP Nr 1 Radzyń Podlaski
  5. SP w Polskowoli
  6. SP w Woli Osowińskiej
  7. SP w Suchowoli
  8. SP w Borkach
  9. SP w Białce
  10. SP w Kąkolewnicy

11. SP w Wohyniu

12. SP w Brzozowicy

13  SP w Żakowoli

14. SP w Ulanie - Majoracie

15. SP w Lisiowólce

16. SP w Białej

17. SP w Grabowcu

      SP w Brzostówcu

   84,5 pkt

   70 pkt

   58 pkt

   48 pkt\

   45 pkt

   44 pkt

   42 pkt

   36 pkt

   33 pkt

   29 pkt

   21 pkt

   20 pkt

   19 pkt

   16 pkt

   7,5 pkt

      6 pkt

      5 pkt

      5 pkt

  1. PG w Borkach
  2. PG Nr 2 w Radzyniu Podl
  3. PG w Kąkolewnicy
  4. PG w Czemiernikach

      PG Nr 1 w Radzyniu Podl

6        PG w Komarówce Podl.

7        PG w Białej

8        PG w Brzozowicy

9        PG w Białce

10    PG w Ulanie -Majoracie

      PG w Olszewnicy

12    G w Wohyniu

13    PG w Woli Osowińskiej

14    PG Nr 3 w Radzyniu Podl

15    PG w Suchowoli  

   73 pkt

   67 pkt

   49,5 pkt

   40 pkt

   40 pkt

   33,5 pkt            

   28 pkt

   25 pkt

   17 pkt

   16 pkt

   16 pkt

   15 pkt

   15 pkt

     6 pkt

     2 pkt

LICEALIADA
 
  1. ZSP w Radzyniu Podl.
  2. I LO w Radzyniu Podl.
  3. ZS w Woli Osowińskiej
  4. LO w Komarówce Podl.

50 pkt

48 pkt

13 pkt

10 pkt

 

Rejonowe i wojewódzkie zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej przeprowadzane są według programu ustalonego przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Uczestniczyło w nich 328 szkół podstawowych, 256 gimnazjalnych i 132 szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego. Najwyższe lokaty w rankingu wojewódzkim w poszczególnych typach placówek oświatowych osiągnęły szkoły:

  1. 1.     SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim – 46
  2. 2.     Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej – 28
  3. 3.     ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim – 44

Gratulujemy!

161220-sport-01161220-sport-02161220-sport-03161220-sport-04161220-sport-05161220-sport-06161220-sport-07161220-sport-08161220-sport-09161220-sport-10161220-sport-11161220-sport-12161220-sport-13161220-sport-14161220-sport-15161220-sport-16161220-sport-17161220-sport-18161220-sport-19161220-sport-20161220-sport-21161220-sport-22161220-sport-23161220-sport-24161220-sport-25161220-sport-26161220-sport-27161220-sport-28161220-sport-29161220-sport-30161220-sport-31161220-sport-32161220-sport-33161220-sport-34161220-sport-35161220-sport-36161220-sport-37161220-sport-38161220-sport-39161220-sport-40161220-sport-41161220-sport-42161220-sport-43161220-sport-44161220-sport-45161220-sport-46161220-sport-47161220-sport-48161220-sport-49161220-sport-50161220-sport-51161220-sport-52161220-sport-53161220-sport-54161220-sport-55161220-sport-56161220-sport-57161220-sport-58161220-sport-59161220-sport-60161220-sport-61161220-sport-62161220-sport-63161220-sport-64161220-sport-65161220-sport-66161220-sport-67161220-sport-68161220-sport-69161220-sport-70161220-sport-71161220-sport-72161220-sport-73161220-sport-74161220-sport-75161220-sport-76161220-sport-77161220-sport-78161220-sport-79161220-sport-80161220-sport-81161220-sport-82161220-sport-83161220-sport-84161220-sport-85161220-sport-86161220-sport-87161220-sport-88

 

Komentarze  

 
+11 #1 Najlepsi sportowcypiki piki 2016-12-21 09:47
Brawo !

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów :-)
 
 
0 #2 sportowcydzosef 2016-12-21 17:40
miałem WF z panem Andrzejem Marcinkowskim najlepszy pozdrawiam :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.