Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

Oddział pedagogiczny MBP zaprasza

Mariusz Szczygieł   
środa, 04 listopada 2015 07:00

KsiążkiZAPRASZAMY: NAUCZYCIELI, STUDENTÓW, UCZNIÓW ORAZ  KAŻDEGO KTO CHCE ZMIENIAĆ SIEBIE I RZECZYWISTOŚĆ WOKÓŁ

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza do korzystania z Oddziału Pedagogicznego MBP, który powstał ze zlikwidowanej Filii Biblioteki Pedagogicznej (ul. Sitkowskiego 1).

Księgozbiór oddziału liczy ponad 40 tys. woluminów. Jest to przede wszystkim literatura naukowa i popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy ze szczególnym uwzględnieniem pedagogiki i psychologii, literatury pięknej, programów nauczania i poradników metodycznych dla nauczycieli różnych typów szkół. Dysponujemy najnowszymi podręcznikami akademickimi dla wszystkich kierunków studiów. Oddział posiada również zbiory specjalne: kasety wideo, DVD i CD oraz czasopisma zbibliografowane i udostępniane dzięki elektronicznej Kartotece Zawartości Czasopism.

Głównym zadaniem oddziału jest wspieranie użytkowników w dotarciu do fachowej i aktualnej wiedzy i informacji. Korzystamy z własnych zasobów, ale również współpracujemy z innymi bibliotekami i w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej sprowadzamy potrzebne materiały (książki, skany). Ponadto odpowiadamy na kwerendy czytelnicze i sporządzamy zestawienia bibliograficzne.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z KATALOGU ON-LINE NA STRONIE: 

http://www.mbpradzyn.pl/

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego

Oddział Pedagogiczny

ul. Armii Krajowej 5

21-300 Radzyń Podlaski

Tel. 83/3527004

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.           

 

Komentarze  

 
#1 tekstKasiora 2015-11-04 19:12
Co się dzieje z tymi tekstami z biblioteki? Od kiedy zmieniła się tam dyrekcja to pisownia tekstów zarówno na stronie biblioteki jak i na FB uległą katastroficznemu pogorszeniu. W tym tekście chociażby to cd... Czy to chodzi o ciąg dalszy czy o płytę CD... Pani dyrektor, proszę się tym zająć bo przynosi to wstyd bibliotece.
 
 
#2 RE: Oddział pedagogiczny biblioteki zapraszaCcccc 2015-11-04 21:00
Ciekawe kiedy ma młodzież korzystać z tych zbiorów, szczególnie z gimnazjum. Po trzy kartkówki, sprawdziany dziennie również w poniedziałek, co jest nie zgodne z prawem. Sprawdzanie wiadomości z techniki, religii, po 150 pytań do nauczenia, to horror. I nie zwalam winy na system bo system to ludzie. Nauczyciele jak lekarz, nie podchodzą do pracy, jak kiedyś z sercem, rutyna gubi nas wszystkich, pozdrawiam.
 
 
#3 @ Cccccmalina1986 2015-11-05 12:01
A co jest bezprawnego w poniedziałku, że sprawdzianów nie można wtedy robić? z tego, co pamiętam w szkołach sprawdziany np. z polskiego lub matematyki były przeważanie w poniedziałek, bo był weekend, żeby się przygotować, a zajęcia z tych przedmiotów codziennie. Były przedmioty, które miało się raz w tygodniu np. wos czy geografia, wiec siłą rzeczy też w poniedziałki były sprawdziany. Poza tym zbiory biblioteczne służą też do nauki na te sprawdziany, więc nie wiem, w czym rzecz. Najlepiej, żeby w ogóle szkół nie było, bo trzeba się uczyć, prawda? Cała ludzkość do szkół uczęszcza lub uczęszczała, pisała sprawdziany, kartkówki idt. i jakoś nikt z tego powodu nie wylewał żali na forum.
 
 
#4 RE: Oddział pedagogiczny biblioteki zapraszaniepokorny 2015-11-07 18:44
chętnie przeczytałbym takie pozycje książkowe jak np. "Tematy niebezpieczne" czy "Rewizjonizm holokaustu" śp. Dariusza Ratajczaka ale to w sytuacji naszego kraju raczej marzenie ściętej głowy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.