Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2024 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

Młodzież o Powstaniu Styczniowym

Robert Mazurek   
poniedziałek, 25 stycznia 2010 08:44

Do konkursu przystąpiło ponad 60 osób z całego powiatu radzyńskiegoKto był dyktatorem powstania styczniowego? Kto był jego organizatorem w Radzyniu? Ile stoczono potyczek podczas powstania? – przed takimi pytaniami postawieni zostali uczestniczy IV Konkursu wiedzy historycznej o Powstaniu Styczniowym, jaki w piątek 22 stycznia odbył się w Radzyniu Podlaskim.

Organizatorami konkursu byli Zarząd Powiatowy PiS w Radzyniu Podlaskim, Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. Swoim patronatem imprezę objął poseł Jerzy Rębek.

Na starcie konkursu stawiło się 60 osób reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu radzyńskiego. Ostatecznie największą wiedzę w przygotowanym sprawdzianie wiedzy zaprezentowała Dominika Cieślak z Gimnazjum w Woli Osowińskiej. Na kolejnych miejscach uplasowali się Adrian Ciok z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Michał Zarobkiewicz i Damian Wróbel (obydwaj z I LO w Radzyniu Podlaskim), Marta Ostrzyżek z Gimnazjum w Woli Osowińskiej oraz Bartłomiej Kucharuk z Zespołu Szkół w Wohyniu. Specjalną nagrodę dla najwyżej sklasyfikowanego mieszkańca Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ufundowaną przez prezesa Zbigniewa Ostapowicza, otrzymał Jan Borysiuk z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy w imieniu organizatorów wręczyli Wiesław Mazurek – przedstawiciel posła Jerzego Rębka, Andrzej Dzięga – prezes Zarządu Powiatowego PiS w Radzyniu Podlaskim oraz Józef Korulczyk – prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

{morfeo 238}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Wieża SONY
Wieża SONY
sobota, 17 lutego 2024
CiÄgnik Wladmirec
Ciągnik Wladmirec
wtorek, 13 lutego 2024