Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 września 2020 imieniny: Konstancji, Januarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Jest szansa na budowę sygnalizacji świetlnej w Radzyniu!

Mariusz Szczygieł   
środa, 06 stycznia 2010 15:59

Pismo GDDKiAKażdy mieszkaniec naszego miasta wie, jak trudno jest pokonać skrzyżowanie dróg 19 i 63 (przy Nadleśnictwie).

Mamy dziś jednak bardzo dobrą wiadomość! Jest bardzo duża szansa na to, aby na tym skrzyżowaniu powstała sygnalizacja świetlna! Jak czytamy w piśmie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad skierowanym do Starostwa Powiatowego w Radzyniu: "... w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Radzynia Podlaskiego oraz innych użytkowników dróg krajowych (...) tut. Oddział podjął decyzję zlecenia dokumentacji technicznej na budowę drogowej sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową skrzyżowania." (pełna treść obok)

 

O komentarz poprosiliśmy Wicestarostę Powiatu Radzyńskiego - p. Mariusza Skoczylasa:

"Od dłuższego czasu spływały do nas sygnały z całego powiatu, głównie od mieszkańców gminy Ulan oraz mieszkańców Radzynia w sprawie trudności w poruszaniu się na skrzyżowaniu dróg 19 i 63, pomimo tego, że po przebudowie skrzyżowania ilość kolizji i wypadków zmalała. Wielokrotnie komunikowaliśmy się ustnie z GDDKiA, w następstwie czego 4 grudnia 2009 roku wystosowaliśmy pismo, na które otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Poprawa ruchu na skrzyżowaniu uzależniona jest oczywiście od funduszy, jestem jednak jak zwykle niepoprawnym optymistą i myślę, że światła powstaną."

Liczymy więc na fundusze i czekamy na budowę długo oczekiwanej sygnalizacji świetlnej na tym newralgicznym skrzyżowaniu.

 

 

Komentarze

 
#1 Skrzyżowaniemironek 2010-01-11 11:11
Przez skrzyżowanie koło nadleśnictwa w dzień powszedni przejście jest niemożliwe,wyjątkiem są niedziele i święta.Oby ta sygnalizacja powstała jak najszybciej. B)
 
 
#2 światełka na skrzyżowaniuradzyniacy.blogspot.com 2010-01-12 01:18
Czy jest sens zakładać światła na tym skrzyżowaniu jak za parę lat powstanie droga ekspresowa . Moze wystarczy zamontować fotoradar lub monitoring .Fotoradar bardzo dobrze działa na wyobraźnię kierowców i szybko zdejmują nogę z gazu a szczególnie kierowcy ciężarówek.Myślę że jak najszybciej powstanie droga ekspresowa bo dość często dochodzi do wypadków z powodu braku wyobraźni kierujących nadjeżdżających od strony miasta i Ulana wymuszając pierwszeństwa przejazdu .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.