Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyńscy wolontariusze zaproszeni do Warszawy. JEDŹ Z NIMI!

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 21 maja 2012 07:31

RADZYŃSCY WOLONTARIUSZE ZAPROSZENI DO WARSZAWYNudzisz się w domu? Narzekasz, że nie ma co robić w Radzyniu? Nikt nie myśli o Twoich potrzebach? Pomyśl jak wiele mógłbyś zrobić dla innych, a przy tym jak wiele mógłbyś przeżyć i poznać wielu wartościowych ludzi.

Na pewno masz jakieś kolorowe ubrania w szafie, więc się nie zastanawiaj - dołącz do ludzi, którzy pomagają chorym dzieciom wesoło spędzić czas w szpitalach, a jednocześnie wspierają proces ich leczenia poprzez "terapię śmiechem", tak by dzieci szybciej zdrowiały i nie kojarzyły szpitala wyłącznie z cierpieniem.

ROZPOCZNIJ OD WYJAZDU NA OGÓLNOPOLSKI EVENT FUNDACJI "DR CLOWN" w WARSZAWIE

26 maja 2012 roku organizowany jest wyjazd autokarem na całodzienną imprezę plenerową w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki z udziałem wolontariuszy z całej Polski i znanych z telewizji i filmu aktorów.

Uwaga! Złoszenia przyjmowane są do 22 maja!

Radzyńska Grupa Wolontariatu działającej w naszym mieście od 2010 roku pod patronatem Fundacji "Dr Clown" wciąż się rozrasta, zrzeszając dzieci i młodzież przede wszystkim z dwóch szkół - SP 1 i Gimnazjum nr 1, ale są też osoby z innych. Choć korzenie ma w "jedynce" grupa jest otwarta na dzieci i młodzież z innych szkół, którym bliskie są cele działania Fundacji "Dr Clown". Tak naprawdę nasza grupa jest najmłodszą, bowiem w Polsce wolontariuszami fundacji są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i pracownicy medyczni. Rozbudowa radzyńskiej grupy powoduje jednocześnie to, że coraz trudniej dotrzeć z bieżącą informacją do wszystkich wolontariuszy jednocześnie, których jest już prawie 80 osób (z czego aktywnie działających ponad połowa). Prekursorami była jedna klasa, teraz wszyscy są rozsiani po kilku szkołach, dlatego ta informacja przekazywana jest za pośrednictwem radzyńskiego portalu, będącego od początku patronem medialnym radzyńskich wolontariuszy. Wszystko wskazuje na to, że niedługo trzeba będzie powołać do życia stronę internetową Radzyńskiej Grupy Wolontariatu, albo koordynować działania przez Facebook'a.

Miesiąc temu koordynator Radzyńskiej Grupy Wolontariatu, otrzymał telefon z Warszawy, że rozpoczynają przygotowania do corocznych obchodów Dnia Dziecka w ramach ogólnopolskiego Święta Czerwonego Noska, na które zjeżdżają się wszyscy wolontariusze z całej Polski i organizatorzy nie wyobrażają sobie tego eventu bez radzyńskiej grupy i wykonywanej w oryginale Piosenki Wesołego Clowna, która powstała w mieście nad Białką z Pałacem Potockich w tle, a w ubiegłym roku została uznana za hymn Fundacji "Dr Clown". Wystąpili z nią po raz pierwszy w czerwcu 2011 roku w Warszawie na Nowym Świecie, gdzie zorganizowano Święto Czerwonego Noska i od razu piosenka wpadła wszystkim w ucho. Była prezentowana aż trzy razy tego dnia - także na finał z udziałem wszystkich wolontariuszy z całej Polski. Pomimo, że sam udział w ogólnopolskim evencie jest wyróżnieniem i przeżyciem, bo organizatorzy zawsze przygotowują mnóstwo atrakcji, zarząd fundacji zaoferował, że pokryje koszty przyjazdu autokarem młodych dr clownów z Radzynia Podlaskiego, aby tylko przyjechali. Nie ma więc wątpliwości, że wyjazd i w tym roku się odbędzie :) Dodatkową atrakcją jest fakt, że cała impreza odbędzie się tym razem na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, a więc wszyscy występujący będą mogli także bezpłatnie zwiedzić całe ZOO.

Wyjazd jest już organizowany. Większość wolontariuszy została powiadomiona, ale w tak krótkim czasie nie udało się dotrzeć z informacją do wszystkich. W pierwszej kolejności pojadą oczywiście ci wolontariusze, którzy na co dzień pracują w grupie, ale gdyby były wolne miejsca organizatorzy chętnie zabiorą osoby spoza grupy, aby z bliska mogły się przyjrzeć idei Fundacji "Dr Clown", przeżyć ciekawą przygodę, poznać osobiści znanych z telewizji celebrytów ... i może w przyszłości pomagać innym.

Podczas eventu w Warszawie w godz. 11.00 - 18.00 oprócz RADZYŃSKIEJ GRUPY WOLONTARIATU 'DR CLOWN' wystąpią na żywo prezenterzy Radia Plus, TVP INFO, zespół "MAY BAND", Zespół Wokalno-Taneczny "FASOLINKI", Zespół Artystyczny "GAWĘDA", wolontariusze z Gimnazjum nr 31, znane z telewizji, teatru i kina aktorki: Małgorzata Socha i Grażyna Wolszczak, aktor i znany prezenter prowadzący FAMILADĘ - Karol Strasburger, będą też konkursy Medicover, pokaz tańca brzucha, pokaz ZUMBA i tańca WAKA WAKA. Oprócz tego będzie mnóstwo innych atrakcji wokół sceny: odbędzie się casting TVP na dziecięcego prezentera prognozy rozstrzygnięty na scenie podczas imprezy, będzie obecna TVP INFO, będzie wystawiony samochód rajdowy, będzie także kilkanaście różnych stoisk, min. Hula Kula, nauka orgiami, tworzenia masek, duże puzle, zawody sportowe. Każdy uczestnik wyjazdu będzie także mógł bezpłatnie zwiedzić całe ZOO, gdzie jest: 3566 osobników, przedstawicieli 553 gatunków, a w marcu odbyło się po modernizacji otwarcie Akwarium, gdzie można obejrzeć nowe paludarium, a w nim ogromne arowany, płaszczki i inne, ciekawe ryby.
A więc wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, emocji i spotkań na żywo z ciekawymi ludźmi sceny i filmu, z którymi można będzie sobie zrobić zdjęcie i poprosić o autograf. Tradycyjnie każdy uczestnik wyjazdu otrzyma po jednym zdjęciu do autografu każdego z trójki występujących tego dnia aktorów - Małgorzaty Sochy, Grażyny Wolszczak i Karola Strasburgera.

W związku z tym, że wyjazd jest całkowicie bezpłatny (każdy zabiera tylko ze sobą na cały dzień picie, kanapki, owoce ewentualnie kieszonkowe na posiłek) zrodził się pomysł, żeby przy okazji pobytu w stolicy skorzystać z jej atrakcji dodatkowo je finansując samodzielnie. Na tej podstawie powstało trzy wariant wyjazdu, które są tu prezentowane.

Kontakt z organizatorem kom. 604 124 722 - Janusz Wlizło

Jeśli jesteś zainteresowany - przeczytaj cały materiał o wyjeździe i atrakcjach.

 

Tutaj przeczytasz więcej o wyjeździe (PDF, 600 kb)

 

Tutaj pobierzesz druk ZGŁOSZENIA (DOC, 40 kb)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.