Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyń może otrzymać nawet milion złotych na modernizację targowiska!

Katarzyna Wodowska   
środa, 31 sierpnia 2011 13:27

rynekMiasto rozważa wpisanie się do programu „Mój Rynek" zakładającego budowę nowoczesnych targowisk lub modernizację istniejących w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców. Niestety to przedsięwzięcie nie będzie dotyczyć targowiska, na które co środę tłumnie przyjeżdżają handlujący i kupujący nie tylko z naszego powiatu.

- Jest to program, który obowiązywał dotychczas w gminach wiejskich a dotyczy miejsc targowych. Obecnie został rozszerzony o miejscowości do 50 tys. mieszkańców i w ten sposób wpisujemy się w jego założenia – tłumaczy burmistrz Witold Kowalczyk.

W ramach działania „Mój Rynek" można dostać dotację do 1 mln zł i stworzyć targowisko z prawdziwego zdarzenia. – Rynek z prawdziwego zdarzenia według Ministerstwa Rolnictwa to taki, na którym codziennie odbywa się handel. Teren powinien być zadaszony w 50%. Mają zostać zbudowane nowe obiekty do handlu oraz doprowadzone: woda, kanalizacja i prąd elektryczny – wymienia burmistrz.

Początkowo sądzono, iż tym programem można objąć środowy rynek przy ulicy Targowej. Jednak okazało się, że to niemożliwe. – Byłem na naradzie u marszałka i wyjaśniło się, że to targowisko się nie kwalifikuje, bo program dotyczy codziennego handlu. Intencją jest, aby producenci rolni mogli handlować tam żywnością: mięsem, warzywami i innymi produktami, oczywiście za wyjątkiem żywej trzody chlewnej bądź innej zwierzyny – wyjaśnia Kowalczyk. Dlatego jeżeli Miasto otrzyma dofinansowanie to modernizacja obejmie tak zwany „mały rynek" przy ulicy Gwardii.

 

Komentarze  

 
#1 mało się zarabia, żyje się jak hrabia :))))orioNNN 2011-09-01 08:47
To jest bardzo ciekawy pomysł. Tylko obawiam się, że ceny towarów na takim targowisku będą wyższe z powodu wyższych opłat za możliwość handlowania.
Jeżeli się mylę, to proszę mnie sporstować.
O ile wiem, w stolicy jakaś firma podpisała umowę dzierżawy z FSO i na ich terenie ma powstać największy bazar w Europie.

Jedno jest pewne, jeżeli dojdzie do projektu to bazar będzie miał w końcu "jakiś" wygląd :-)
 
 
#2 Targowisko z prawdziwego zdarzenia.George 2011-09-01 20:52
Nie przesadzajmy z tym prawdziwym zdarzeniem.Ile ten mały ryneczek ma metrów kwadratowych? Jaki tu rozmach i jaka przyszłość takiego handlu i handlowania na takiej przestrzeni?
 
 
#3 do orioNNNobsarwator 2011-09-01 21:02
...ta ta ta - ja też słyszałem, tylko to nie ma być w FSO tylko zadaszyli stary dobry
JARMARK EUROPA
a ma być znowu oddany do użytku w sierpniu 2012
ha ha ha
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.