Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 listopada 2020 imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Stoczek. Uroczystości poświęcone Aleksandrowi Chudkowi - pilotowi Dywizjonu 303

Karol Niewęgłowski   
niedziela, 07 sierpnia 2011 23:22

stoczek chudek


W niedzielne przedpołudnie (07.08) w Stoczku koło Czemiernik odbyły się uroczystości poświęcone pilotowi Dywizjonu 303 - Aleksandrowi Chudkowi.

Początek uroczystościom dała Msza Święta odprawiona w kościele ojców Franciszkanów sprawowana w intencji polskich lotników i zmarłego chorążego Chudka. Dalsza część uroczystości odbyła się pod pamiątkowym kamieniem, gdzie nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi, przedstawienie krótkiej biografii bohatera przez bratanicę pilota Kazimierę Sokół oraz złożenie wieńców przez przedstawicieli wojsk lotniczych, władz samorządowych i gminnych.

- Dziękuję za udział w dzisiejszej uroczystości, która była nam bardzo potrzebna. Pamiętajmy o tym, że na wielką historię naszej Ojczyzny składają się historie naszych lokalnych małych Ojczyzn, naszych lokalnych bohaterów, którzy tworzą historię - powiedział Tadeusz Sławecki - prezes Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego.

Odsyłamy zainteresowanych do artykułu z przed roku, w którym przedstawiliśmy między innymi biografię chorążego Aleksandra Chudka - CZYTAJ

Zachęcamy również do wysłuchania ciekawego reportażu Agnieszki Czyżewskiej - Jacquemet, który zdobył nagrodę Srebrnego Melchiora 2010 - SŁUCHAJ

{morfeo 922}

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.