Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2020 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Internet szerokopasmowy nieodpłatnie dla każdego

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 01 sierpnia 2011 13:54

wifiPowiat radzyński wraz z powiatem parczewskim, bialskim i lubartowskim jest partnerem w realizacji projektu związanego z zapewnieniem dostępu mieszkańcom powiatu do internetu szerokopasmowego.

- Na dzień dzisiejszy mamy rozstrzygnięte wszystkie potrzebne przetargi do wykonania tego projektu. Jesteśmy w trakcie przygotowywania umów, które mam nadzieję, że zostaną oddane do podpisania już we wrześniu po podjęciu stosownych uchwał przez wszystkie samorządy - mówi Jerzy Popek zastępca kierownika Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Do końca grudnia 2012 roku mają zakończyć się prace związane z tym projektem, chodzi tutaj o budowę masztów, stacji przekaźnikowych i testowanie łącza.

- Dzięki temu, że będziemy mieli internet bezprzewodowy, chcemy tym samym wzbogacić ją o nowe funkcje. Będzie możliwe np. zbudowanie własnej sieci telefonicznej w oparciu o technologię WiFi. Myśli się również o wykorzystaniu tej sieci do monitorowania miasta, skrzyżowań czy obiektów - dodaje Popek.

Internet szerokopasmowy będzie dostępny nieodpłatnie dla każdego mieszkańca powiatu radzyńskiego, który posiada odpowiedni sprzęt do jego odbioru. Warto jednak zaznaczyć, że jego prędkość nie będzie zbyt duża, każdy kto zechce ją zwiększyć i poszerzyć o nowe funkcję będzie musiał skontaktować się z operatorem tej sieci i podpisać stosowne umowy.

 

Komentarze  

 
#1 WiFi wkoncu!!!puzi8791 2011-08-02 06:36
:P Ciekawe gdzie bedzie dzialać,jak daleko pewnie Radzyń i Parczew a okolice juz nie !ja mieszkam 15 kmod Radzynia i sadze ze nie bedzie tego internetu...
 
 
#2 Komentarz p. Jerzego PopkaAdmin iledzisiaj.pl 2011-08-02 19:08
Cytuję wypowiedź p. Jerzego Popka, nadesłaną na naszą skrzynkę pocztową:
Cytat:
Budowa 16 masztów i kilkuset stacji przekażnikowych na terenie czterech powiatów z pewnością spowoduje, że sygnał będzie odbierany na 96% powierzchi tych powiatów przez 98 % ludności. PUZI8791 apeluję o więcej zaufania do nowych technologii oraz troszeczkę cierpliwości w oczekiwaniu na całkowitą realizację projektu. Projekt swoim zasięgiem obejmie około 300 tys. mieszkańców czterech powiatów. Nasz projekt jest jednym z większych projektów tego typu w kraju
Jerzy Popek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.