Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 listopada 2021 imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ogłaszasz się na radzyńskich słupach? Od 1 maja za to zapłacisz

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 29 marca 2011 13:32

Jeden z radzyńskich słupów ogłoszeniowych3 marca 2011 r. burmistrz Witold Kowalczyk wydał zarządzenie, w którym przekazał ROKiR-owi w administrowanie słupy ogłoszeń w Radzyniu Podlaskim.

Zgodnie z zarządzeniem dyrektor ROKiR Zbigniew Wojtaś został upoważniony do wynajmowania wolnych powierzchni ogłoszeniowych na słupach i pobierania z tego tytułu odpłatności. - Na słupach będą nieodpłatnie umieszczane ogłoszenia organizacji i administracji rządowej i samorządowej, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, organizacji prowadzących działalność chartytatywną, kulturalną, opiekuńczą, oświatową, wychowawczą lub sportowo- turystyczną, w zakresie, który nie przynosi im dochodów. W czasie kampanii wyborczej będą udostępnione nieodpłatnie miejsca dla komitetów wyborczych, na wydzielonych powierzchniach słupów. Wywieszaniem plakatów będzie zajmował się pracownik ośrodka kultury, a podmioty prowadzące działalność gospodarczą będą wcześniej podpisywały umowę i dokonywały opłaty.- powiedział nam dyrektor ROKiR Zbigniew Wojtaś.

Na słupach będzie wydzielona przestrzeń na ogłoszenia drobne, które będą nieodpłatne. Ogłoszenia takie będą mogłby być umieszczane bez zgody administatora, samodzielnie przez mieszkańców.

- Stosownie do zarządzenia wydam też cennik. Będzie on uzależniony od formatu oraz okresu wywieszenia ogłoszenia, np. format A4 na 2 tygodnie - 50 zł, A3 - 100, A2 - 200. Format A4 na 30 dni - 90 zł, A3 - 180 zł, A2 - 360 zł. Cena dotyczy umieszczenia ogłoszoszenia na wszystkich słupach. ROKiR będzie zarządzał 9 słupami ogłoszeniowymi, ponieważ 2 pozostałe znajdują się na prywatnych terenach spółdzielni mieszkaniowych (przy ul. Kościuszki i przy ul. Korczaka). Będzie tak do czasu, kiedy nie poczynię uzgodnień z prezesami spółdzielni w kwestii nieodpłatnego udostępnienia i administrowania tymi słupami, albo przeniesienia ich na teren miejski.- dodał Wojtaś.

Mieszkańcy Radzynia mają jeszcze miesiąc czasu na zapoznanie się i przyzwyczajenie do nowego rozwiązania. ROKiR rozpocznie pobieranie opłat od 1 maja 2011r. Bezprawne umieszczenie płatnego ogłoszenia będzie wiązało się z nałożeniem opłaty manipulacyjnej w wysokości 50 zł za każdy z użytych słupów.

Poniżej: cennik i zarządzenia ROKiR

CennikZarządzenieZarządzenie

 

Komentarze  

 
#21 do Skorpionaadwersarz 2011-04-01 14:52
Jeśli mam, jak Pan twierdzi, pozycję w swoim kręgu, to jest ona oparta raczej na doświadczeniu i autorytecie, bo nikomu nie jestem w stanie ani załatwić pracy czy stanowiska, ani spowodować ich utraty. "Atutów" tego rodzaju, w odróżnieniu od koalicjantów, nie posiadam i nie potrzebuję. A takiego wpływu na mnie także nie ma nikt. Nie musi Pan wobec tego niczego w tej materii rozumieć. A znaczenia wymienionych słów w kontekście utraty zaufania do rządzących nadal Pan nie wyjaśnił. Z Pańskich słów przemawia "uczulenie" na PiS i obawiam się, że nie ma takiego dobra, które przekonałoby Pana do nich. Obawiam się, że nie ma też tego złego, co spowodowałoby zmianę Pańskich poglądów. Pozdrawiam. Maciej Tracz
 
 
#22 Panie MaciejuSkorpion 2011-04-01 15:35
Odnośnie PIS to ma Pan rację.Mam najdelikatniej mówiąc "uczulenie"na to towarzystwo.Potwierdzam również,że to się nie zmieni,ponieważ nie ma już odwrotu od sprawy Pani prokurator Śliwy(nawiasem mówiąc mojej szkolnej koleżanki)itd,itd a skończywszy na wydarzeniu w Siemianowicach Śląskich.Muszę się jeszcze przyznać ,że jestem szczęśliwy nie widząc codziennie na ekranie telewizyjnym Pana Ziobry,który z prawem i sprawiedliwością to raczej nie ma nic wspólnego.Podsumowując Panie Macieju ,jeśli mogę się tak do Pana zwrócić to jest przyczyną mojej ""miłości "" do PIS-u.
 
 
#23 do Skorpionaadwersarz 2011-04-01 15:57
Tak zwane "gęby" są po obu stronach. Ja czasem też nie mogę patrzeć na "ciecia" co Niemcowi domu pilnuje, czy "chłopaków", co się umawiają na pogawędki na cmentarzu. Mimo tego staram się znaleźć coś dobrego u obu stron. M.T.
 
 
#24 do aaSkorpion 2011-04-01 17:24
Co to ma wspólnego z wcześniej podejmowanymi tematami? Zabolało?????? Nie znoszę raptownych zmian tematów.Nie oczekuję również na odpowiedż.
 
 
#25 do Skorpionaadwersarz 2011-04-01 22:40
Wiele. A cóż Pana tak wyprowadziło z równowagi? Kogo coś zabolało? Mnie nie. Wszystko trzeba "brać na klatę". Nawet "raptowną zmianę tematów". Nieustająco pozdrawiam. Maciej Tracz
 
 
#26 no i co!?anonim 2011-04-01 23:24
Są ludzie, którzy nie mają wyboru - albo idą w niebyt polityczny, albo trzymają umowną linię ataku!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.