Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 października 2019 imieniny: Liwii, Bernarda, Kaliksta | 1879 - w Siedlcach urodził się dr Józef Chomiczewski, lekarz chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym pw. św. Kunegundy w Radzyniu Podlaskim

Radzyńska Kraina Serdeczności

Piotr Sławecki   
środa, 05 stycznia 2011 12:09

Radzyńska Kraina Serdeczności - logo30 grudnia 2010 r. obyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach projektu pn. „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru."

Agenda spotkania, którą zaprezentował Hubert Gonera z firmy Landbrand, realizującej na potrzeby projektu badania rynkowe, warsztaty, opracowanie strategii i logotypów obejmowała m.in.:

1. Omówienie koncepcji marki turystycznej i kulturowej Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski

2. Prezentacja systemu identyfikacji wizualnej

3. Założenia do promocji turystycznej i kulturowej obszaru

4. Elementy wdrożenia marki w przestrzeni publicznej

Po prezentacji odbyła się merytoryczna dyskusja dotycząca przedstawionego systemu identyfikacji wizualnej „Radzyńska Kraina Serdeczności". Szczególną uwagę uczestników spotkania zwróciły slajdy z przykładowym umiejscowieniem tablic, witaczy, znaków, piktogramów w „radzyńskiej" przestrzeni publicznej. Kolejne spotkanie warsztatowe skierowane będzie do radnych miejskich i powiatowych, których nieliczni przedstawiciele uczestniczyli w warsztatach.

Co symbolizuje zaproponowany przez Landbrand logotyp Radzyńskiej Krainy Serdeczności? 

Niebiesko-żołto-zielone, nakreślone w nowoczesnym stylu serce stanowi centrum naszej krainy (zielony i niebieski). Symbolika nawiązuje do równinnego zielonego krajobrazu doliny Tyśmienicy (niebieski), nad która można zachwycić się smakiem radzyńskich żółtych serów i podyskutować o bogatej historii tego miejsca.

Wśród zgromadzonych w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta obecni byli przedstawiciele samorządu powiatowego, w osobach Starosty Radzyńskiego – Lucjana Kotwicy, Wicestarosty Mariusza Skoczylasa, radni powiatowi, przedstawiciele organizacji działających w obszarze turystyki i kultury.

Radzyńska Kraina Serdeczności - spotkanieRadzyńska Kraina Serdeczności - spotkanieRadzyńska Kraina Serdeczności - spotkanie

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Rolę realizatorów projektu przyjęły samorządy: Powiatu Radzyńskiego [lider] oraz Miasta Radzyń Podlaski [partner].

 

Komentarze  

 
#1 okChłop 2011-01-05 12:53
Jak dla mnie to całkiem w pyte
 
 
#2 RE: Radzyńska Kraina SerdecznościPablo90RP 2011-01-05 17:55
no spoko ale niech się najpierw wszyscy samożądowcy, lekarze, policjanci, kasjerki z Luksu i ze wszystkich instytucji osoby nie przyjemne dla petenta ogarną co do tej serdeczności to będzie ok.
 
 
#3 :)Chłop 2011-01-05 17:59
Moze jak zaloza te koszulki to magia zadziala ;-) logo serdecznosci na piersi zobowiazuje :lol:
 
 
#4 koszulki?Chłop 2011-01-05 22:04
Czemu koszulki zniknely ze strony?
Zniknal tez artykul o dziwnym zachowaniu ( nieuzasadniony bunt) Radnych powiatowych PiS
 
 
#5 Zniknęło / nie zniknęłoAdmin iledzisiaj.pl 2011-01-05 22:49
Koszulki zniknęły ze strony, ponieważ są już nieaktualne. Jak się dowiedzieliśmy, w międzyczasie firma Landbrand "dopieszczała" swoje dzieło i robi to cały czas. Kiedy dostaniemy już oficjalne i ostateczne materiały to opublikujemy je bez zwłoki.
Co do artykułu o radnych- nie zniknął ze strony... Nie ma go po prostu na stronie głównej (bo tutaj pojawia się maksymalnie 7 artykułów). Artykuł o radnych był w dziale "Aktualności" i tam należy go szukać. Pod tytułem artykułu zawsze widnieje tytuł działu, w którym artykuł się znajduje (to taka mała wskazówka). Informacje są w dziale "Aktualności", historia, filmy o starym Radzyniu, opowieści w dziale "Stare dzieje", koncerty, wydarzenia kulturalne w dziale "Trochę kultury". Wszystko to znajdziecie w menu po lewej stronie.
 
 
#6 dziexChłop 2011-01-05 23:43
dzieki za info
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.