Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2020 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W nagrodę za wolontariat

Katarzyna Wodowska   
czwartek, 14 października 2010 20:00

Wszyscy razem

Blisko 100 uczniów z ZSP wzięło udział w imprezie będącej podziękowaniem za pomoc w zbiórce żywności dla gminy Wilków. Dla młodzieży zorganizowano ognisko i zawody strzeleckie.

Impreza miała miejsce 7 września w Maryninie. Spotkanie było zwieńczeniem działań pomocowych organizowanych przez sztab służb mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej, starostę radzyńskiego, burmistrza Radzynia oraz związek emerytów i rencistów. Celem działań sztabu było udzielenie pomocy dla powodzian z gminy Wilków. – W lipcu przez 2 tygodnie zbieraliśmy wodę pitną, żywność oraz środki czystości. Akcję prowadziliśmy wspólnie z wolontariatem ZSP. Udało nam się zgromadzić 25 ton darów, które przekazaliśmy na ręce Grzegorza Tarasińskiego wójta gminy Wilków- opowiada ppłk Edward Dudziński prezes ZP.ZŻ.LWP w Radzyniu.

Głównym koordynatorem działań młodzieży była Bożena Kotowska- pedagog z ZSP. Opiekę sprawowali też Renata Sieromska, Halina Rynn oraz Hubert Szczepaniuk. Nauczyciele podkreślają zapał młodych ludzi. – Na początku mieliśmy mieszane uczucia, ale apel o pomoc dla Wilkowa spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony naszych uczniów. Bardzo szybko zebraliśmy grupę wolontariuszy, którym naprawdę zależało na pomocy potrzebującym. Poświęcili na to sporo swego wolnego czasu- mówi Renata Sieromska.

Młodzież czynnie zaangażowała się w działania pomocowe. Wielu robiło to nie po raz pierwszy. – To już kolejna akcja, w jakiej biorę udział. Już kilka razy pomagałam w zbiórce żywności. To nie jest ciężka praca a mam  mnóstwo satysfakcji z tego, że mogłam pomóc innym- przyznaje Patrycja Szwed uczennica klasy III ls.

Impreza obfitowała w atrakcje. Rozpalono ognisko, przy którym młodzież piekła kiełbaski. Leśna sceneria sprzyjała spacerom i rozmowom. Zorganizowano  również zawody strzeleckie z broni małokalibrowej. Najlepsi strzelcy zostali uhonorowani dyplomami.

Spotkanie przy ognisku było formą podziękowania dla młodych ludzi, którzy okazali wrażliwość na potrzeby innych. Ich odpowiedzialność i postawa obywatelska zostały w ten sposób docenione.

{morfeo 505}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.