Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Przed nami czas remontów

Mariusz Szczygieł   
środa, 10 stycznia 2024 17:00

Tu ma być nowy chodnik i ścieżka dla rowerówNiezmiernie miło mi poinformować, że na Wyszyńskiego od ronda przy Lidlu do końca ulicy, powstanie nowy chodnik i biegnąca obok niego ścieżka rowerowa.

Cieszę się z tego tak bardzo, bo wniosek o taki remont zgłaszałem kiedyś do nieistniejącego już w naszym miasteczku Budżetu Obywatelskiego. Może pamiętacie... Teraz będzie i chodnik, i ścieżka, i nowa nawierzchnia na Wyszyńskiego. I nie tylko tam. Burmistrz ogłosił niedawno, że niebawem zaczynamy remont 7 ulic w mieście, na które dostaliśmy kupę kasy z Polskiego Ładu. Remonty będą na Warszawskiej, Chomiczewskiego i właśnie Wyszyńskiego, Pomiarowej, Wisznickiej, Armii Krajowej i Żeromskiego.

Warszawska w całości - za remont od świateł do Lidla zapłaci Powiat, który już nawet tablicę dziękczynną postawił przy PGE, a od Lidla do kościoła Trójcy robotę sfinansuje Miasto. Chomiczewskiego będzie remontowana od orła przy "Grzybku" do mostu na Białce, Wyszyńskiego po całości - od Lidla aż do byłego Tesco. Nawet ścieżka na Wisznickiej zostanie ukończona - mieszkańcy się doczekali. Jak zima odpuści to prace zaczną się pewnie jeszcze przed wyborami samorządowymi w kwietniu, a skończą się w przyszłym roku. Mieszkańcy pytają tylko, czemu przez 5 lat nic się z tymi ulicami nie działo, a dopiero teraz pół miasta nam rozgrzebią na 2 lata, chociaż Partyzantów jeszcze przecież nieskończone. A będzie się działo, bo na większości ulic to nie tylko nowa nawierzchnia, ale też wykopy, bo nowe rury trzeba położyć. No tak to się jakoś zbiegło... 

P.S. Po wielu latach próśb i czekania, nowej nawierzchni doczeka się też Leśna i Satuń. Burmistrz obiecał, że wysypią tam zerwany z remontowanych w mieście ulic stary asfalt. I jak to mówią - lepszy rydz niż nic. Parę lat poleży...

Tablica już stoi

 

Komentarze  

 
#1 RE: Przed nami czas remontówWuk 2024-01-10 18:31
Zaczynamy remont 7 ulic a planów stałej i czasowej organizacji ruchu na nich ani widu ani słychu. Jak zwykle.
 
 
#2 Te 2 lataradzyniak95 2024-01-10 19:09
To juz jest termin końcowy? Bo przypadki przeciagających sie końców robót w Radzyniu to jest standard patrząc np rondo kolo US, partyzantów które mialo byc skonczone w tamtym roku ale nie jest
 
 
#3 Przejście co 50 meSPe 2024-01-10 19:29
Jestem zwolennikiem radykalnego zmniejszenia ilości nawet o 50%, przejść dla pieszych w ulicy Wyszyńskiego
 
 
#4 RE: Przed nami czas remontówWuk 2024-01-10 20:06
Dobrze że nie liczbę pieszych. Unioluby z rady miasta nie zastanawiają się z czego od 1 stycznia 2027 roku będziemy płacić 45 EURO za tonę CO2 dla domów i mieszkań ogrzewanych węglem, gazem lub drewnem?

Od 2030 roku wchodzą obowiązkowe remonty klimatyczne 15% budynków w mieście. Tęgie głowy miasta myślą o tych gigantycznych wydatkach?
 
 
#5 RemontyZenekOstry 2024-01-11 00:24
Czas na obiecaną od lat modernizację stadionu miejskiego!
 
 
#6 RE: Przed nami czas remontówfor_sale 2024-01-11 11:13
Gdyby wybory samorządowe były co 2 lata...
 
 
#7 RE: Przed nami czas remontówpioter 2024-01-11 13:39
żaden bank nie udźwignąłby finansowania pomysłów władzuchny przy 2 letniej kadencji.
 
 
#8 Dosyć nowych chodnikówGarybaldi 2024-01-11 14:07
Ja to już mam serdecznie dosyć nowych chodników, asfaltów. Ostatnio jadąc po gładkim prawie nie zasnąłem. Jak coś by mi się stało czyja to byłaby wina ? (mojej nie liczymy :) ).
 
 
#9 zbulitowska ścieżka rowerowamnich 2024-01-11 18:37
Super ale gdzie jest obiecana ścieżka rowerowa na Zbulitowskiej kilka ładnych lat temu władze naszego miasta kazały przesuwać nasze bramy bo będzie ścieżka rowerowa i sprawa ucichła super. to gdzie ta ścieżka rowerowa. Nasze dzieci i My rodzice też chcemy normalnej ścieżki i chodnik . Jedna strona jest wyłożona kostką a po drugiej stronie nie ma po czym chodzić.
 
 
#10 RE: Przed nami czas remontówWuk 2024-01-11 18:42
Najpierw musicie przestać palić śmieci i plastik.
 
 
#11 Do MnichLomoZ 2024-01-12 21:13
Sąsiad ma ścieżkę a Ja nie to mi zróbta bo po drugiej stronie jest a ja nie mam. a na tamtej ulicy jest ścieżka a mnich nie ma to ma mieć bo chce i już. :D
 
 
#12 RE: Przed nami czas remontówWuk 2024-01-12 23:04
O laboga nie wytrzymam, sąsiad ma a ja ni mam!
 
 
#13 Czegoś mi tu brak.fast51 2024-01-13 14:40
Niewątpliwie wszystkie z wymienionych inwestycji są konieczne, ale mnie brakuje jeszcze jednej. Ulicą Wyszyńskiego można chodzić po chodnikach i prawą i lewą stroną. Niestety ulicą Jagiellończyka - zwłaszcza do przedszkola - niestety nie. Rodzice z dziećmi muszą chodzić jezdnią. Tam wg mnie przydałby się trakt pieszy od Chmielowskiego do garaży na końcu ulicy.
 
 
#14 RE: Przed nami czas remontówWuk 2024-01-13 14:56
Książki życzeń i zażaleń ciąg dalszy. Jak oni mają zrobić chodnik jak od 4 lat nie potrafią wyprostować znaku na drodze?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Remonty i wykończenia wnetrz
czwartek, 11 kwietnia 2024
Sprzedam drzwi pokojowe
Sprzedam drzwi pokojowe
sobota, 13 kwietnia 2024
noimage
Tunelowy/pracownik produkcji
piątek, 12 kwietnia 2024