Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 czerwca 2024 imieniny: Aliny, Brunona

Lubelska ma być odwodniona

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 27 lutego 2023 07:00

Ulica LubelskaNa ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rebek odpowiedział na petycję 40 mieszkańców ulic Lubelskiej i Zabielskiej.

- Od wielu lat mieszkańcy ulicy Zabielskiej i Lubelskiej borykają się z problemem zalewania ich posesji i piwnic domów wodami, spowodowanymi brakiem odpływu wód opadowych i roztopowych - piszą mieszkańcy w petycji złożonej 8 lutego br. do burmistrza. Zwracają uwagę na to, że kierunek rozwoju miasta i prowadzonych inwestycji miejskich i powiatowych dalece odbiega od troski o mieszkańców. Czarę goryczy przelała jednak rozbudowa Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych. Zdaniem mieszkańców - ta inwestycja w znaczący sposób zakłóciła gospodarkę wodną na terenie przyległym do inwestycji - piszą.

To rozbudowa szkoły ich zdaniem, wpłynęła na zaburzenie retencji wód, zaprojektowany przy szkole zbiornik na wodę nie spełnia swojego przeznaczenia, a mieszkańców posesji przyległych do szkoły muszą bardzo często odwiedzać strażacy, aby wypompować wodę z ich posesji. Strażacy wodę pompują na ulicę Zabielską, a tam... brakuje kanalizacji deszczowej. Zdaniem mieszkańców, wody opadowe spływające ulicą Zabielską wprowadzane są w sposób niekontrolowany, a może nielegalny na posesje prywatne przy ulicy Lubelskiej i Zabielskiej. Mieszkańcy zażądali pilnego zajęcia się petycją, grożąc wstrzymaniem uiszczania podatku od nieruchomości. 

>>Petycja mieszkańców<<

Na odpowiedź burmistrza nie trzeba było długo czekać. - Przyjęliśmy to do realizacji, wykonamy tam odwodnienie, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferycznej - zapowiedział na lutowej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek. W pasie drogowym ul. Lubelskiej ma zostać wykonany drenaż lub rów odwadniający, zakończony przepompownią, z której wody opadowe będa odprowadzane do kanalizacji deszczowej na ulicy Lubelskiej. Zostanie też przeprowadzone czyszczenie przepustu pod ulicą Zabielską.  

>>Odpowiedź burmistrza<<

 

Komentarze  

 
#1 Inwestycjestadionowy 2023-02-27 08:04
Władzo miejska!!!Radni miejscy!!!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe.
 
 
#2 zaoranieOstryZenek 2023-02-27 12:15
Ludziom piwnica podtapia ale ciul z nimi! Modernizacja!!! Trybuny!!! Daszki nad pustymi lysymi palami!!!
Władzo miejska!!!Radni miejscy!!!

Najwyższy czas na zaorac stadion miejski i oddanie gruntu pod inwestycje.
 
 
#3 NIBY PŁACĄ PODATKI ale...FOX58 2023-02-27 17:57
jak się budowali to widzieli że na tych ulicach jest nisko woda gruntowa a teraz płacz bo zalewa .
.
 
 
#4 Do 3radzyniak95 2023-02-27 18:58
Bardziej rozbiega sie o brak drenażu po uprzednim rozbudowaniu ZSP. Jak robili ta ulice to drenaż byl zrobiony po pierwszej solidnej ulewie
 
 
#5 RE: Lubelska ma być odwodnionaKamx 2023-02-27 20:19
Już się wzięli z przebudowę nowego ronda przy skarbówce, oni to nic nie potrafią zrobić dobrze od początku do końca. Mnóstwo osób pisało że rondo jest źle wyprofilowane i za wąskie, ale kto z radnych słucha ludzi? oni wiedzą najlepiej i są nieomylni. Nie dziwię się że na Lubelskiej zalewa jak tam rów jest zarośnięty, zapchany trawą, tak samo przepusty pod wjazdami do posesji. Chodnik ma taki kąt nachylenia że trudno tamtędy chodzić. Ale kto się tym przejmuje? Przecież burmistrz czy radni nie chodzą pieszo.
 
 
#6 Nie zazdroszczeRadzyniak79 2023-02-27 20:59
Nie dziwne, że tak się dzieje skoro to najniżej położone tereny i wszystko tam spływa. Dodatkowo w tym roku jest bardzo deszczowa zima i poziom wody się podniósł. Tak jak pisał Kamx powinno się najpierw udrożnić przepusty i oczyścić rowy to może woda spłynie na łaki za PKS, no ale nie wiem czy dalej ma gdzie. Kiedyś ogródki działkowe też ciągle zalewało to wykopali 2 niewielkie bajorka i pomogło. Rozwiązaniem mogła by być przepompownią ale to drogi biznes i ciężko ją wstawić w takim terenie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
piątek, 14 czerwca 2024
noimage
Prace ogolno budowlane
niedziela, 09 czerwca 2024
noimage
SPRZEDAM ŁÓZKO REHABILITACYJNE
poniedziałek, 10 czerwca 2024