Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Tania recepta online

Artykuł partnera   
czwartek, 26 stycznia 2023 07:00

Tania recepta onlineTania recepta online jest możliwa.

Nowe technologie znacznie ułatwiają nam życie i pomagają zaoszczędzić czas. Już nie musisz czekać w kolejce u lekarza, ponieważ możesz skorzystać z recepty online. 

Konsultacja lekarska online lub telefoniczna

Podczas wywiadu lekarz wybierze najlepszy dla Ciebie sposób leczenia. Kiedy chcesz dostać receptę online potrzebna jest videorozmowa, bądź teleporada. W niektórych sytuacjach wystarczy wypełnić formularz. Kiedy kwestionariusz zostanie pozytywnie rozpatrzony, wówczas otrzymasz receptę.

W niektórych przypadkach lekarz będzie prosił pacjenta, by ten dostarczy aktualnej dokumentacji medycznej. Najczęściej zgłaszając się po receptę spowodowaną chorobą przewlekłą lub na tabletki antykoncepcyjne nie powinno być z tym większych problemów. 

W przypadku kiedy przyjmujesz leki na stałe  i chcesz prosić o przedłużenie recepty zdarza się, że otrzymasz receptę bez konsultacji lekarskiej - wystarczy wypełnienie szczegółowego formularza lub kontakt z rejestracją. Podczas wizyty lekarskiej - online lub stacjonarnie lekarz dokona dokładnego wywiadu z pacjentem. Na tej podstawie dokona decyzji odnośnie najlepszego w danej sytuacji sposobu leczenia. Ważne, aby powiedzieć lekarzowi o wszelkich lekach, przyjmowanych na stałe, aby w bezpieczny sposób przyjmować otrzymane przez lekarza podczas wizyty.

Recepta online - bez wychodzenia z domu

Potrzebujesz recepty, ale z różnych względów nie udać się na wizytę w gabinecie lekarskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc otrzymać receptę bez konieczności wyjścia z domu.  Zastanawiasz się jak to działa? To proste! Chcąc otrzymać receptę na potrzebne leki, niezbędna jest konsultacja lekarska. Do wyboru masz rozmowę telefoniczną, bądź konsultację online. Kiedy otrzymasz otrzymasz kod recepty, będziesz mógł dokonać realizacji w dowolnej aptece w Polsce. 

Elektroniczna recepta to duże ułatwienie zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Teraz zamiast wypisywania lekarstw na kartce papieru, lekarz więcej uwagi może skupić na pacjencie i jego problemie. Niesamowitą zaletą takiej formy wypisywania recepty jest to, że można pozbyć się obaw przed zgubieniem kartki. Posiadając internetowe konto pacjenta (IKP) otrzymasz w wiadomości sms, albo e-maila wraz z kodem recepty. 

E recepta online - w jaki sposób ją zrealizować?

Tania recepta online będzie zrealizowana tak samo, jak ta, otrzymana podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Bez problemu możesz otrzymać przepisane leki w dowolnej aptece w Polsce. Niezbędny jest do tego kod recepty oraz numer PESEL. Z czterocyfrowym kodem recepty oraz numerem PESEL pacjenta zakupisz lekarstwa sobie, swojemu dziecku,  bądź osobie, która Cię o to poprosiła. Na Internetowym Koncie Pacjenta, jeżeli takowe posiadasz pojawi się kod recepty wysłany w formie esemesa, bądź drogą emailową. 

Telemedycyna daje Ci możliwość otrzymania recepty przez 7 dni w tygodniu, nawet przez 24h na dobę. Nie musisz się martwić, że Twoja przychodnia jest już zamknięta, nie masz możliwości wizyty u swojego lekarza prowadzącego, a Ty nie posiadasz niezbędnych leków. To Twój komfort i bezpieczeństwo, ponieważ w szybkim czasie możesz otrzymać swoją receptę online. Na recepcie znajdziesz kod kreskowy, czterocyfrowy kod, datę, kiedy została wystawiona recepta, imię oraz nazwisko. Znajdziesz tam również imię i nazwisko lekarza wystawiającego receptę, jego numer PWZ. Dalej znajdziesz nazwę leku, a także, co bardzo ważne dawkowanie. Jeżeli lek jest refundowany, również w recepcie wystąpi taka informacja.

E-recepta transgraniczna

Zastanawiasz się czy możesz zrealizować receptę od polskiego lekarza poza granicami kraju? Istnieją kraje europejskie, w których można wykupić te leki, tak samo mogą to zrobić cudzoziemcy z receptami z innych krajów. Dotyczy to obecnie takich krajów jak Portugalia, Estonia, Chorwacja oraz Finlandia.

 
noimage
Mieszkanie do wynajęcia
środa, 15 maja 2024
noimage
Sukienka
środa, 22 maja 2024