Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar

Trzej przyjaciele z boiska. Chromik, Zaorski i Szczepłek w Radzyniu

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 09 stycznia 2023 06:00

Remanent 3. Piłkarski poker. Przed i poZapraszamy Was jutro na spotkanie z piłkarskim trio: Jerzym Chromikiem, Januszem Zaorskim i Stefanem Szczepłkiem.

Jerzego Chromika przedstawiać nie trzeba, bo to nasz krajan, który gdy bywa w naszym miasteczku, to przy okazji przywozi ze sobą chętne do podróży z nim gwiazdy związane z polskim futbolem.

Ostatnio, bo w maju ubiegłego roku, gościł u nas z legendą komentatorów - Dariuszem Szpakowskim.

Tym razem zaprosił do Radzynia reżysera najsłynniejszego chyba filmu o polskiej piłce nożnej "Piłkarski poker" - Janusza Zaorskiego oraz pisarza, dziennikarza i komentatora sportowego Stefana Szczepłka.

Przygotujcie się na wieczór pełen barwnych opowieści.

Będą na pewno wspomnienia z planu filmu, z polskich i światowych boisk i komentarze, co do dopiero zakończonego Mundialu w Katarze. Nie zabraknie na pewno anegdot, ale na pewno też odważnych słów krytyki. Bo kto lepiej może ocienić futbol niż specjaliści? - Prezentowana przez Czesława Michniewicza myśl trenerska ma głębokość kałuży - pisał całkiem niedawno w "Rzeczpospolitej" Stefan Szczepłek. Niech to będzie najlepszą rekomendacją wtorkowego spotkania.

A jeśli ktoś już ma w swojej biblioteczce żółty i zielony tom "Remanentu" Jerzego Chromika, to jutro będzie mógł do nich dołożyć trzeci, czerwony: "Remanent 3. Piłkarski poker. Przed i po...". Oczywiście z autografem autora.

Do zobaczenia w kameralnej sali ROK-u. Widzimy się o 18. Wstęp wolny.

 

Komentarze  

 
#1 Czy,eSPe 2023-01-09 09:00
Pan Chromik grał w Radzyniu ?
 
 
#2 grał, oczywiścieferbie 2023-01-09 10:32
Na fortepianie. Ale narzekał że słabo, bo się karty ślizgały...
 
 
#3 hahaMESJASZ_999 2023-01-22 12:34
żaden chyba nie grał nigdzie
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.