Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 lutego 2023 imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Jubileusz 25-lecia Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy

Magdalena Rożen   
wtorek, 08 listopada 2022 06:00

25 lat razemDnia 03.11.2022 r. odbył się Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim "25 lat Razem", pod patronatem honorowym Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

Wydarzenie połączone było z obchodami Jubileuszu 25-lecia istnienia Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim.

DŚDS postanowił rozłożyć obchody Jubileuszu na dwa dni. Pierwszego dnia odbył się piękny, uroczysty Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim „25 lat Razem” w Sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim, podczas której podopieczni DŚDS mogli zaprezentować efekty swojej ciężkiej pracy.

Uczestnicy wydarzenia mieli szansę odwiedzić wystawę prac plastycznych, technicznych oraz zdjęć do kalendarza. Jedną z atrakcji spotkania był film „DŚDS- Historia Prawdziwa” opowiadający o codziennym życiu społeczności DŚDS, zajęciach, warsztatach oraz ogólnej działalności. Film powstawał na pracowni komputerowej DŚDS w ramach zajęć z wykorzystaniem darmowych, ogólnodostępnych programów do obróbki i montażu nagrań i zdjęć (film dostępny na stronie www.youtube.pl). Kolejnym punktem wydarzenia był spektakl „Przemiany” przygotowany w ramach arteterapii, prowadzonej na pracowni animacji oraz świetlicy DŚDS. Opowiadał o przemianach, przemijaniu, uczuciach i emocjach. Swoją obecnością uświetniła spotkanie Pani Małgorzata Pietralska, która wykonała cover’y znanych i lubianych utworów. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert Barbary Bloch i Wojciecha „Molasa” Gila.

Wydarzenie było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, oraz dzięki wsparciu sponsorów: Urząd Miasta Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, S.M. Spomlek, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim, Społem w Radzyniu Podlaskim, Polska Grupa Energetyczna, Gmina Borki, Gmina Radzyń Podlaski.

Drugi dzień obchodów Jubileuszu 25-lecia istnienia DŚDS był bardziej kameralnie zorganizowany na terenie ośrodka. Personel, uczestnicy zajęć oraz rodzice i opiekunowie spotkali się, aby porozmawiać, podzielić wrażeniami, zjeść wspólnie posiłek oraz słodkości. Tego dnia gościem w ośrodku była Pani Psycholog Bogumiła Fedoruk, która przeprowadziła inspirujące, pełne praktycznej wiedzy spotkanie oraz Pani Małgorzata Pietralska, która umilała uczestnikom spotkania czas pięknym głosem, ponownie zachwycając swoim talentem i osobą.

Przygotowania Jubileuszu 25-lecia DŚDS, oraz Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami trwały wiele miesięcy. Nie zabrakło prezentów i podarunków, przy których pracowali uczestnicy zajęć DŚDS. Goście otrzymali między innymi zdjęcia wykonane przez podopiecznego DŚDS Marcina Gregorczuka, podczas zajęć fotograficznych na pracowni komputerowej, kalendarze wykonane na pracowni komputerowej, statuetki stworzone w ramach zajęć na pracowni plastycznej oraz stolarni, ze ścisłą współpracą wszystkich pracowni DŚDS. Nie można zapomnieć o odczuciach emocjonalnych i artystycznych, którymi podopieczni DŚDS obdarowywali Wszystkich zgromadzonych gości. To było piękne wydarzenie, a najważniejsze jest to, że społeczność ośrodka bogatsza jest o nowe piękne doświadczenia i wspomnienia.

Fotorelacja Pan Tadeusz Kierych

221108-25dsds-01221108-25dsds-02221108-25dsds-03221108-25dsds-04221108-25dsds-05221108-25dsds-06221108-25dsds-07221108-25dsds-08221108-25dsds-09221108-25dsds-10221108-25dsds-11

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.