Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

Uczennice Technikum Budowlanego ZSP z tytułami: laureatki i finalistki  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym.

ZSP Radzyń Podlaski   
wtorek, 14 czerwca 2022 06:00

Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska z Dyrektor ZSP Grażyną Dzidą22 kwietnia 2022 r., odbył się finał  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym.

W konkursie wzięło udział 553 uczniów z 34 szkół  z 11 województw.

Do etapu ogólnopolskiego awansowało 22 uczniów.

Województwo lubelskie reprezentowały Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska z Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim .

Zadaniem uczestników olimpiady było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe – 50 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 35 z ustawy – Prawo budowlane, 10 z zagadnień dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz 5 z zakresu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Reprezentantki ZSP poradziły sobie z zadaniami bardzo dobrze. Anna Sobieszek  zajęła szóste miejsce,  uzyskując tym samym tytuł laureata olimpiady oraz nagrodę rzeczową, natomiast Amelia Chmielewska znalazła się na 10 miejscu  i uzyskała tytuł finalistki.  Zgodnie z  uchwałą Senatu Politechniki Lubelskiej w sprawie zasad rekrutacji obie uczennice są zwolnione z postępowania kwalifikacyjnego na kierunek budownictwo. Wręczenie nagród odbyło się 27 maja 2022 r., którego dokonali Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski, Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli oraz Grzegorz Janiec – Naczelnik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Obecni byli również: Mariusz Sołtys – Wicestarosta Stalowowolski, Krzysztof Żminda – Sekretarz Powiatu oraz Małgorzata Kulik i Joanna Olko - Tabor z Komisji nadzorującej przebieg olimpiady. 

Uczennice przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek mgr inż. Eweliny Muszyńskiej  oraz mgr inż. Eweliny Kozyra- Sikorskiej. Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom. Zapoznanie się już na tym etapie edukacji z przepisami prawa budowlanego, na pewno ułatwi w przyszłości uczennicom uzyskanie uprawnień budowlanych i pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Lokal w centrum
Lokal w centrum
środa, 20 września 2023
noimage
Mieszkanie 48m + piwnica 2m
wtorek, 26 września 2023
noimage
Dron
poniedziałek, 25 września 2023