Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Roszady w radzyńskich parafiach

Mariusz Szczygieł   
środa, 14 lipca 2010 09:44

Ksiądz Piotr Orłowski wyrusza na pielgrzymkę do Częstochowy 2.08.2009r.1 lipca 2010r. w radzyńskich parafiach spotkaliśmy pięciu nowych księży.

Największe zmiany nastąpiły w Sanktuarium p.w. MBNP, gdzie pożegnano trzech wikarych i powitano ich trzech następców. Również w radzyńskim szpitalu posługę rozpoczął nowy kapelan. Poniżej przeczytacie dokąd odeszli znani nam księża oraz kogo od początku lipca spotykamy w naszych świątyniach.

Ksiądz Mariusz BARAN pożegnał parafię Przemienienia Pańskiego w Horbowie i został mianowany wikariuszem parafii św. Trójcy.

Ksiądz Stanisław BARCZAK zakończył posługę w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i został mianowany kapelanem SP Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

Ksiądz Jacek GUZ opuścił parafię p.w. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Ksiądz Maciej MAJEK został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Woli Uhruskiej i mianowany wikariuszem parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy (2 lata temu odbywał w parafii p.w św. Trójcy praktykę diakońską).

Ksiądz Piotr ORŁOWSKI z parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu odszedł do parafii p.w. Narodzenia NMP w Motwicy.

Ksiądz Dariusz RADYWANIUK został wikariuszem w parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy. Do 30 czerwca br. posługę pełnił w parafii Trójcy Świętej w Jeziorzanach.

Ksiądz Artur SUSKA pożegnał parafię p.w. MB Nieustającej Pomocy, by od lipca rozpocząć służbę w parafii Trójcy Świętej w Jeziorzanach.

Ksiądz Janusz SUTRYK odszedł z parafii p.w. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim i 1 lipca br. został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Anny.

 

Żegnamy naszych dotychczasowych duszpasterzy, mając nadzieję, że będą dobrze wspominać pracę w naszym miasteczku. A nowym wikarym mówimy: Witajcie w Radzyniu!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.